Україна на самітах ЄС і НАТО, і нові сутички під Радою: найважливіші новини тижня

14 липня 2018, 13:54

Поки Порошенко зустрічався з Трампом в Брюсселі, під Радою і всередині парламенту кипіли пристрасті

Звітнийтиждень видавсядуженасиченаособливоупрезидентаПетраПорошенка,якийзакількаднівпобувавнадвохсамітахвБрюсселііпровівбезлічзустрічей.ВерховнаРадазакриласядовересня,анардепаНадіюСавченкотакі невипустилизСІЗО.

Реклама

Саміт Україна – ЄС

БрюссельнарештівизнавєвропейськіпрагненняКиєва-булаприйнята спільна декларація саміту Україна – ЄС. ЄвропейцівисловилисвоюпідтримкусуверенітетуітериторіальнійцілісностіУкраїни,атакожзасуджуютьанексіюКриму.Такожєвропейськіполітикизакликаютьзвільнитиукраїнськихполітв'язнівісхвалюютьфінансовудопомогуУкраїні.

Президент Євроради Дональд Туск озвучив чітку позицію по Україні і звернувся до Росії. ВінзакликавРосіювизнативідповідальністьзакатастрофуMH17,ітакожвисловивсяна підтримкунашоїкраїничерезросійську агресію.

Окремо він звернувся до Росії по українських політв'язнях. Тускзаявив,щопитанняв'язнівКремляпіднімалосянасаміті"Великої сімки"таможебутипіднятовходіособистоїзустрічіТрампаіПутіна.

В свою чергу президент Петро Порошенко заявив, що меморандум з ЄС по мільярду євро фіндопомоги можуть підписати вже восени.Главадержавизазначив,щомакрофінансовадопомогавідЄвросоюзустимулюєприпливінвестиційвУкраїну.

Реклама

Саміт НАТО за участю України

ПіслясамітуУкраїна-ЄС,ПорошенкопопрямувавназустрічзлідерамикраїнАльянсу. Учасники саміту НАТО в Брюсселі схвалили декларацію, вякій,зокрема,підтвердилиєвроатлантичніпрагненняУкраїни.

"Незалежна, суверенна і стабільна Україна, твердо віддана демократії та верховенству закону, є ключем до євроатлантичної безпеки. Ми тверді в нашій підтримці права України вирішувати свій власний курс в майбутньому і зовнішньополітичний курс без втручань ззовні. В світлі переформульованих в Україні прагнень до членства в НАТО ми підтримуємо наші рішення, прийняті на саміті в Бухаресті і наступних самітах", – йдеться в декларації.

Главадержавизаявив,щометаУкраїни-досягтистандартівНАТОдо 2020 року.Вінмає намірвивестисекторбезпекиіоборонинановийрівеньіповнуфункціональнусумісністьіз силами Альянсу.

Такожнаполяхсамітупройшлазустріч,серед інших,замериканськимлідером. Порошенко розповів, про що говорив з Трампом.Зайогословами,вониобговорилиполіпшенняспівпраціміжкраїнами,звільненнязаручниківіенергетичнубезпеку.Порошенкосказав,щоговоривзТрампомпро необхідністьпосиленнязахистуУкраїниіполіпшенняспівпраці,втомучислівоборонній сфері.

В свою чергу лідери країн НАТО зробили заяву по Криму. СвітовілідерившоцівідситуаціїнаокупованомупівостровіізвернулисядоРосії.ЯкінасамітіУкраїна-ЄС,алетеперужевАльянсі,пролунав закликдо Москвизвільнитиукраїнськихполітв'язнівіприпинитиокупаціюукраїнськоїтериторії.

Крім того, в НАТО висунули вимоги до Росії по Донбасу. Черезрозв'язануРосієювійнунасходіУкраїнизагинулипонад 10 тисяч осіб,констатуваливАльянсі.Союзникипогодилися,щоРосіяповиннавивестивійськазДонбасуіприпинитивсюполітичну,фінансовуівійськовупідтримкупідконтрольнихїйбойовиківнаокупованихтериторіяхДонецькоїтаЛуганськоїобластей.

В тренді
Підозра Медведчуку: куму Путіна інкримінують серйозну статтю
Віктор Медведчук. Фото: REUTERS/Gleb Garanich
Реклама

Зіткнення під Радою

В середу, 11 липня, власники авто на "євробляхах" заблокували проїзд в урядовому кварталі Києва. ВониприїхалипідВерховнуРадузвимогоюприйнятизаконопроекти,якідозволятьрозмитнитиїхавтомобіліізнизитиподаткове навантаження.

Вони озвучили вимоги: скасуванняпостанови№479від 20 червня,якаузурпувалавідносиниміжвладоюівласникамиавтомобілівна"євробляхахах",спікеруРадиАндріюПарубіюпоставитинапорядок деннийдлярозглядузаконопроектів(№8487и8488)зі зняттяєврообмежень(наввезенняавтомобілів),аголовною вимогоюсьогодніє скасуванняакцизуна"розмитнення"автомобілів".

Дійшло до того, що "євробляхери" під Радою влаштували бійку з нардепами. Протестуючібулиобуренірішеннямпарламентуне розглядатипитаннярозмитненняавтоізакритизасіданнядозавтрашньогоранку,томуспробувалисилоюзаблокуватинардепів невипустившиїхзбудівлі.

Вже у п'ятницю прем'єр-міністр Володимир Гройсман звернувся до власників "євроблях". Главаурядузапропонував"євробляхерам"мирізакликав ненападатинадепутатів,атакожпообіцяв,щопротиводіївнаєврономерах не буде жоднихрепресійнамитниці.

Реклама

Рада закрилась до осені

ВосьмасесіяВерховноїРадизавершилась,ітепердепутати небудутьзбиратисявсесійнійзалідо 4вересня."Нагадую,щонанаступному тижніроботавкомітетах,вкомісіяхдепутатських,фракціях.Імищепродовжуємороботу,асесіюВерховноїРадиУкраїнивосьмогоскликанняяоголошуюзакритою.Іпленарнезасіданняяоголошуюзакритим.СлаваУкраїні!",-сказавспікерпарламентуАндрійПарубій.

ВостаннійробочийденьвпарламентіпройшлаГодина запитаньдоурядуідепутатинавітьвстиглиприйнятипаруважливихрішень. Так, Рада схвалила в першому читанні "розмитнення" автомобілів на єврономерах. Депутатипідтримализаосновудва законопроектипро зниженняакцизногоподаткунаввізнівУкраїнуавтомобілі,атакожпосилилаконтрольнадпереміщеннямівикористаннямавтонаєврономерах.

12 липня Рада змінила скандальну норму в Антикорупційному суді. Депутативстигливнестиважливізмінивзакон"Просудоустрійістатус суддів",які,середіншого,судуповернулиправорозглядатиапеляціїу справах,якійомупідсудні.

Аосьоднезнайважливішихпитаньпро змінускладуЦВК,про якунібитовжедомовилисянапередоднідепутати,такі небулоприйнято.Політикине змоглизвільнитистарийскладКомісіїтапризначитиновий.Питанняпереноситьсянаосінь.

Савченко продовжили арешт

Епопеязпродовженнямзапобіжного заходутривалачотири дні.Кількаразівадвокатизаявлялипро відвідсудді,виниклаплутаниназсамимизахисникаминардепа.Сутьвтому,щоякбивчорапізноввечерісуд непродовжив Савченко арешт, товоназмоглабвийтинаволю.Савченковисловилаобуренняу зв'язкузданим рішеннямсуду,заявивши,щосуд недозволивадвокатамналежнимчиномздійснюватиїїзахист."Яоголошуюбезстрокове голодування.Ятакогосвавілля небачиланавітьвросійськомусуді".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти