Україна може стати союзником НАТО без членства в Альянсі

19 липня 2014, 10:29

Деталі нового формату співпраці стануть відомі у вересні

Україна,МолдоваіГрузіяможуть статисоюзникамиНАТО, ненабуваючичленствав цій організації.Про цеповідомив міністр закордоннихсправУкраїниПавлоКлімкін,повідомляє "Радіо Свобода".

За його словами,насамітіНАТО,який відбудетьсяна початку вереснявПівденномуУельсі,будуть визначенірамкиспівробітництваПівнічноатлантичногоальянсу зУкраїною,Молдовоюі Грузією.Мова йде про те,щоНАТОможе залучитив простірбезпеки країни,якіформально неє членами Альянсуабо не можутьними стати.

"НАТОкаже,що ми готовірозглянутиідеїпро залученняв простірбезпекикраїн,які не єчленамиНАТОі які не можутьстатичленамиНАТО,або за власнимбажанням,або не відповідаютькритеріям.Майбутній самітНАТО,який пройдена початку вереснявПівденномуУельсі,визначитьрамки",- повідомив міністр.

"Чи дозволитьтакесоюзництвовикористовувативсі можливостіАльянсу,цепитання придбаннячленствавНАТО.Але цеточнодозволитьнам використовуватинові можливості.Які саме,мибудемознатипіслясаміту",- додавКлімкін.

Нагадаємо,згідно з прийнятимКонгресомСШАу двохчитанняхзаконопроектомпро запобіганняросійській агресії,Україна,РеспублікаМолдоваіГрузіяможутьотриматистатуссоюзниківСША,не будучичленамиНАТО.Як стверджуєтьсянаофіційному сайтіКонгресу,документпереданийпрофільній комісіїдляпідготовкийого прийняттявостаточному читанні.

Реклама

В тренді
Війну в Україні відчує кожна країна Європи – головне з інтерв'ю Зеленського

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти