Україна може стати для Росії рятувальним кругом або могильником – Огризко

Якщо Україна продемонструє російському суспільству можливість ефективного та успішного розвитку, це може стати для РФ тим напрямком, куди варто йти

Надзвичайний і повноважний посол України Володимир Огризко вважає європейський вектор розвитку України прикладом, здатним вплинути на майбутнє росіян.

Таку думку він висловив на круглому столі, організованому Центром Разумкова спільно з Київським офісом Інституту Кеннана та представництвом Фонду Конрада Аденауера.

Реклама

"Мені здається, що саме Україна сьогодні може стати для Росії або рятувальним кругом для майбутнього, або, вибачте за Недипломатична прямоту, могильником російської державності в її сучасному вигляді. Я вам поясню свою думку. Поворот України до європейської цивілізації, до успішності в сучасному розумінні цього слова, може бути дуже серйозним прикладом для звичайних росіян. Чому? Тому що дуже багато в Російській Федерації продовжують жити в політичних фантазіях, називаючи нас єдиним народом. Давайте пробачимо цим людям їх освітню та політичну неграмотність, але такий міф в російському суспільстві до цього часу існує. Якщо українці стануть успішними, стануть такими, які даватимуть позитивний приклад російському суспільству, це буде означати, що для росіян насправді з'явиться прекрасний приклад. Прикладом є естонці, поляки, хорвати, але це далеко. А ось ті, які живуть поруч і які вважаються своєї ж частиною, – ось це може бути прикладом. Якщо Україна почне розвиватися ефективно, нормально, успішно і продемонструє російському суспільству – не режиму, а суспільству – можливість такого розвитку, то це може стати для російського суспільства тим кроком і тим напрямком, куди воно може йти. З іншого боку, якщо Україна залишиться ворожою для Російської Федерації, якщо вона остаточно розірве всі відносини на всіх рівнях з Росією, це буде означати, що це буде бар'єром на шляху Росії до повернення до європейських цінностей. Це означатиме, що Росія буде відштовхнутися на схід. А на сході у нас є одна дуже цікава і потужна країна. І враховуючи кволість російської економіки, враховуючи строкатість російського суспільства як в національному плані, так і в територіальному, дуже швидко це може перетворитися на справжнє державне фіаско", – вважає Огризко.

Можливою передумовою для відновлення нормальних двосторонніх відносин між Україною і РФ екс-глава МЗС вважає повернення до статусу-кво лютого 2014 року.

"Тому повернення до позитивних відносин з Україною – а це можливо тільки після повернення до статусу-кво, який був на початку лютого 2014-го року, – є передумовою того, що Росія насправді може зберегтися в сучасних геополітичних умовах і формах", – сказав Огризко.

Реклама

Нагадаємо, в лютому 2014 року РФ почала активну фазу операції з незаконної анексії Криму.

Читайте також:

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал
Останні новини
Реклама
Пряма трансляція
Опитування
Влада
Візит Зеленського до Байдена у Вашингтон
Докладніше
Комаровський в темі
Який тест на COVID-19 надійніший
Думка Комаровського
Читати статтю
АКТУАЛОЧКА
Збираєшся на пікнік?
Де краще купувати продукти
Хочу дізнатись
Кейт Вінслет для LA Times
Гороскоп
Твій гороскоп на сьогодні
Читати гороскоп
Спецпроект
Календар лайфхаків на літо
Серпень
Лайфхаки за календарем
Для батьків
Аптечка малюка у відпустці і дома
Зібрати
Сприятливі та небезпечні дні у серпні
Місячний календар на серпень
Що треба робити

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти