Україна контролює президента: чим повинен займатися глава держави

27 січня 2019 22:56

Журналісти провели експрес-іспит для претендентів на головну посаду країни


Кількість бажаючих взяти участь у виборах президента України стрімко зростає. Зареєстрованих кандидатів вже 20. А до кінця прийому документів ще два тижні.

Реклама

Журналістів зацікавило: чи розуміють новоспечені і досвідчені кандидати – чим повинен займатися президент України? Тому кандидатам поставили запитання: Як досягти енергетичної незалежності – обов'язкової умови виживання не тільки економіки, а й самої країни?

У цьому питанні майже повністю збігаються думки і експертів-науковців, і представників бізнесу. Головну ідею – перехід на ресурсну самодостатність і завершення ринкової реформи – озвучив керівник великої енергетичної компанії ДТЕК.

"Моє глибоке переконання, що одним з найважливіших, ключових завдань України є енергонезалежність. Сьогодні, на жаль, Україна імпортує газ, вугілля, ядерне паливо і це робить нашу країну слабкіше. В Україні величезний потенціал, у нас обсяг розвідувальних запасів газу і вугілля один з найбільших. Питання, яким чином стати самодостатньою країною, мати власний енергоресурс? Це, перш за все інвестиції..." – зазначив Максим Тимченко, генеральний директор ДТЕК.

У свою чергу, кандидати, які вважаються реальними претендентами відповіли майже ідентично.

"Енергетичну незалежність не треба випрошувати, її потрібно робити. У нас досить розвіданого природного газу, щоб за 5 років повністю забезпечити себе власним, українським природним газом і ні від кого нічого не чекати. Я ставлю перед собою завдання, щоб через 5 років я могла звітувати перед державою, що в Україні досягнуто енергетична незалежність в повній мірі", – заявила кандидат в президенти Юлія Тимошенко.

 

"Більше добувати свого газу, своєї нафти, свого вугілля, свого торфу. Сьогодні мільярди доларів інвестуються в робочі місця наших зарубіжних конкурентів. Коли ми купуємо на 3 млрд доларів російського вугілля, то всі, хто сидить на імпортній газовій трубі в офшори гроші свої виводять, грабують кожного українця. А у нас падає видобуток вугілля", – зазначив Олег Ляшко.

Реклама

 

"Ми збільшимо власний видобуток газу, і не тільки Україну забезпечимо, але і трубу наповнимо, ще й продаватимемо, імпортуватимемо. Можна знизити вдвічі ціни і на газ, і на опалення, і при цьому навіть залишаться гроші на інвестиції, на нові свердловини", – переконаний Олександр Вілкул.

А ось від кандидатів лівого і правого політичного флангу відповіді прозвучали дивні. Ліві говорили про повернення тотального державного контролю, праві – про те, щоб споживати менше.

"Маємо повернути контроль над природними ресурсами нашої країни", – заявив кандидат Ілля Ківа.

 

"Вся система енергетики від генерації до розетки повинна бути державною власністю і тільки", – вважає Олександр Мороз.

 У свою чергу, Руслан Кошулинський переконаний, що держава повинна максимально спонукати до енергозберігаючих технологій, і допомагати для того, щоб зменшити споживання.

Раніше сайт "Сегодня" писав, що в Давосі впевнені – Україну реально зробити енергонезалежною . Прикладом для інвесторів є компанія ДТЕК, яка показала, як досягти незалежності від іноземних енергоресурсів.

Реклама

Також нагадаємо, Європа готова виділити гроші на розвиток ринку електроенергетики України . Але європейці готові вкладати гроші тільки за умови прозорого ведення бізнесу. Необхідність залучати інвестиції в рамках енергореформи в черговий раз підкреслює і компанія ДТЕК. Тільки розвиток власної енергетики зробить Україну енергонезалежною, зазначають в компанії.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти