Україна і НАТО почали діалог про ПДЧ – МЗС

24 жовтня 2017 19:11

Пристайко зазначив, що Україна вже десятий рік виконує річні національні програми співробітництва з НАТО

Україна і НАТО вже почали діалог про подання державою заявки на приєднання до військово-політичного альянсу і отримання в цьому процесі плану дій з набуття членства (ПДЧ). Про це заявив глава Місії України при НАТО Вадим Пристайко.

Реклама

"У цьому процесі є різні підходи, зокрема щодо того, коли це краще робити. Подавати заявку, коли вже буде результат, наприклад у 2020 році, який ми визначили як етап, коли Україна досягне стандартів НАТО і зможе продемонструвати, наскільки держава просунулася на багатьох напрямках, в першу чергу в оборонній сфері ", – сказав посол.

У той же час, як він зазначив, діалог з Альянсом з цього питання вже розпочато.

"З моменту першої моєї розмови з генеральним секретарем Альянсу, коли я передав йому лист від президента України, там говорилося про те, що наша головна політична задача – це набути членства в НАТО. Але для того, щоб цього досягти, треба почати діалог, отримати план дій щодо членства і виконувати його ", – заявив Пристайко.

Він також зазначив, що Україна вже десятий рік виконує річні національні програми співробітництва з НАТО (РНП), які відповідають очікуванням союзників в рамках ПДЧ.

Реклама

"Ми адаптуємо програму щороку, і в цьому році буде новий, дуже важливий етап, коли у нас буде зовсім нова РНП", – зазначив глава Місії України при НАТО.

Нагадаємо, 10 липня президент України Петро Порошенко після зустрічі з генсеком НАТО Йенсом Столтенбергом заявив, що в НАТО погодилися почати дискусію про План дій щодо членства України в Альянсі.

У свою чергу в Кремлі заявили, що надання Україні плану дій щодо членства в НАТО стало б кроком до подальшого просування Альянсу до російських кордонів, що не сприятиме зміцненню європейської безпеки.

12 жовтня набрала чинності міжурядова угода України і НАТО про партнерство щодо підтримки спільного управління предметами поставок і подальшим обміном дипломатичними нотами. Це дає Україні доступ до логістичної електронної бази даних НАТО

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти