Україна повинна прискорити створення зон вільної торгівлі з Туреччиною та Ізраїлем – Довгий

12 жовтня 2016, 15:00

За словами нардепа, український експортер вже готовий виходити на ці ринки

Україна повинна створити умови для виходу вітчизняних виробників на зовнішні ринки. Про це заявив народний депутат Олесь Довгий, коментуючи підсумки Київського міжнародного економічного форуму, що відбувся напередодні.

Реклама

За словами політика, Україна повинна виходити на нові економічні ринки. Потужним інструментом такої інтеграції повинні стати договори про зони вільної торгівлі.

"Підписання Україною таких FTA (Free Trade Agreement, Договір про вільну торгівлю – Ред.), створює для нашого виробника сприятливі умови для виходу на нові ринки. Тому важливо швидко завершити процедури за угодами з Туреччиною та Ізраїлем – український експортер вже готовий виходити на ці ринки. Перш за все, йдеться про IT-технологіях і товари легкої промисловості", – підкреслив Довгий.

"На форумі (КМЕФ – Ред.) в розмові з турецькими та ізраїльськими дипломатами і бізнесменами було чітко зрозуміло – вони відкриті до співпраці, вони готові прискорити всі процеси і створювати умови для ефективної економічної інтеграції. Тепер справа за нами", – заявив політик.

При цьому парламентарій підкреслив, що паралельно Україні потрібно починати процес підготовки нових угод. Узгодження документів такого рівня займає тривалий час, оскільки необхідно врахувати безліч різноманітних факторів. Зокрема, угоду про Зону вільної торгівлі з Канадою готувалося більше п'яти років, нагадав депутат.

В тренді
Крим не наш і Facebook вам не слуга – головні скандали СЬОГОДНІ
Реклама

"Співпраця буде успішною для України, якщо під час підписання цих угод будуть дотримані такі ключові фактори, як облік національних інтересів усіх учасників, чіткий розрахунок всіх митних умов і поетапне відкриття наших ринків для іноземних товарів. Тільки в такому випадку ми побачимо зростання доходів українського бізнесу і країни в цілому", – резюмував Олесь Довгий.

Як повідомлялося, Україна і Канада підписали угоду про зону вільної торгівлі в липні поточного року під час візиту в нашу країну глави уряду Канади Джастіна Трюдо.

Зона вільної торгівлі передбачає зняття торгових обмежень і повне скасування торгових мит на основні групи товарів протягом пільгового періоду 3-7 років. На перехідний період Україна захищає свій ринок спеціальними тарифами, які поступово будуть знижені до нуля. Документ дозволяє українським та канадським компаніям також брати участь у держзакупівлях.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти