Указ про розпуск Ради відповідає Конституції – представник Зеленського в КСУ

7 червня 2019 10:39

Перед розпуском парламенту президентом була дотримана необхідна процедура, заявив Веніславський

Представник президента в Конституційному суді Федір Веніславський переконаний, що указ голови держави Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради абсолютно відповідає Конституції, і він виконав для цього всі умови.

Реклама

Він нагадав, що голова держави не просто взяв і розпустив парламент, а спочатку була дотримана для цього необхідна процедура.

"Указ повністю конституційний, він відповідає повноваженням президента. Ми виключаємо можливість визнання указу неконституційним. У нас сумнівів в його конституційності немає. Тобто він виданий на підставі Конституції України, яка передбачає право президента достроково припиняти повноваження Верховної Ради. Він виданий в межах повноважень президента. По-перше, необхідно було провести зустріч для консультацій з лідерами фракцій і керівництвом Верховної Ради, що було зроблено напередодні видання указу. Тому процедура була дотримана", – сказав Веніславський.

Читайте також: Зеленський пояснив своє рішення розпустити Раду

Представник президента в КСУ відзначив, що неконституційним указ може бути визнаний, якщо він видавався з порушенням президентських повноважень, але таких не було. За його словами, в оскарженні 62 нардепів указу Зеленського має місце "просто певна маніпуляція фактами, яка не має юридичного підтвердження".

Реклама

"Стверджується, що президент вийшов за межі своїх повноважень, хоча цього немає і, в принципі, бути не може. Стверджується, що порушується принцип правової визначеності, але цього немає, тому що в указі чітко зрозуміло, які конституційно-правові відносини припиняються і які породжуються", – пояснив він.

Нагадаємо, Конституційний суд призначив дату розгляду указу Зеленського про розпуск Ради на 11 червня і визнав конституційне провадження цієї справи невідкладним.

У свою чергу координатор виборчих програм громадянської мережі "ОПОРА" Ольга Айвазовська оцінила ймовірність скасування судом дострокових виборів у Раду. За її словами, якщо указ Зеленського визнають неконституційним, то виборча кампанія повинна бути або скасована судом, або припинена.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти