Загроза для Європи: вплив Москви на Угорщину зростає – МЗС України

21 квітня 2018, 16:59

Для Угорщини Україна в НАТО більш вигідна, ніж навпаки

Погані взаємини з Україною є цікавими не для Угорщини, адлятретьої сторони,зокремаРосії,чий впливнаБудапештзростає.Про цезаявивзаступникміністразакордонних справВасильБоднарвінтерв'ю "Радіо Свобода".

Реклама

Він висловив думку, що Україна в НАТО була б вигіднішою для Угорщини, оскільки на території української держави проживають угорці, які є складовою українського суспільства, їх безпека повинна бути ключовим інтересом для Угорщини.

"Тому я підозрюю, що це не інтерес Угорщини, а інтерес третьої сторони. І не дивно про це говорити, знаючи певні факти", - сказав Боднар.

Відповідаючи на питання, чи вигідні Росії такі дії Угорщини щодо України, заступник міністра закордонних справ відповів: "Звичайно".

"Політично я можу допустити, що вплив Москви на Будапешт, на жаль, зростає. І це є загрозою не тільки для Києва, а й для Європи, для єдності в НАТО і для розуміння того, як гибридно діє Росія", - додав В. Боднар.

Крім того, він зазначив, що
прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан отримав на парламентських виборах високу підтримку суспільства, щоговоритьпро те,що"вінумілопроводитьсвоюполітикувсерединікраїни,втомучислівикористовуючиполітичну тематикунаціональнихменшин",іукраїнськийзакон"Про освіту",що міститьнормупро мовинацменшин,"мабуть,бувнаруку".

В тренді
Крим не наш і Facebook вам не слуга – головні скандали СЬОГОДНІ
"Ми в принципі сподівалися, що, досягнувши певних цілей на внутрішньому фронті, риторика Будапешта зміниться. Оскільки я не думаю, що Будапешт зацікавлений у погіршенні відносин з Україною, маючи тут таку велику громаду", -сказав В.Боднар, зазначивши, що після виборів в Угорщині риторика щодо Києва, на жаль, не змінилася.

На його думку,цепідтверджує,щопоганівідносинизУкраїною-інтерес неУгорщини,атретя сторона.
Нагадаємо,вБрюсселіне змоглипідтвердитидатузасіданнякомісіїУкраїна-НАТО(КУН)нарівніміністрівоборони,оскількиУгорщина застосувала право вето і заблокувала зустріч, це підтвердили кілька джерел.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти