Учасники круглого столу закликали українців взяти долю у власні руки

21 травня 2014 16:59

У ході зустрічі було напрацьовано бачення документа про децентралізацію влади та внесення змін до Основного закону

Учасники третьогоЗагальноукраїнськогокруглогостолунаціональної єдностіпідтрималиприйнятий вчорапарламентом Меморандум взаєморозуміннята світу, атакожнапрацювалибаченнядокументапро внесеннязмін до Конституції тадокументапро децентралізацію влади,підсумувавпершийпрезидентУкраїниЛеонідКравчук.

Реклама

"Українапереживає одинз найскладнішихетапів розвитку,вирішується доляукраїнської незалежності,формуєтьсякурсвнутрішньої ізовнішньої політики держави.За рокинезалежностіполітичнаеліта,на жаль,не змоглазабезпечити життянадемократичнихзасадах,враховуючи історичніособливості країни",- зазначивКравчук.

УчасникикруглогостолузакликаливладуУкраїнине руйнуватидаліпідвалини держави,почутинарод,забезпечити країнібоєздатнуармію іпобороти корупцію
.

"Ми переконані, що настав час народу взяти долю у власні руки і не дозволити нікому господарювати у власному будинку. Ми віримо, що народ має в собі сили щоб забезпечити єдність, сповідувати ідеї єдності без поділу на Схід і Захід, припинити спроби розв'язати громадянську війну і виступити проти окупації Криму", – заявив Кравчук.

Перший президент зазначив, що зараз необхідно почати ведення нової регіональної політики, згідно з якою всі питання, крім суверенітету і оборони, будуть передані регіонам, а складні питання, наприклад внесення змін до Конституції, будуть вирішуватися за допомогою референдумів
.

"Крім того, необхідно роззброїти незаконні воєнізовані угруповання, після цього зупинити заходи АТО, не дати можливості використовувати в переговорах ультиматуми, прогнати зі своїх територій терористів, диверсантів, навести порядок, мир і спокій у власному домі", – сказав Кравчук.

Також учасники круглого столу зажадали від російської влади припинити втручання у внутрішні справи України і агресивні дії на Сході та Півдні.

Прозвучало звернення і до Заходу з проханням "допомогти Україні стати на нехай демократичного розвитку, увійти в сім'ю європейських народів", а до США – "не дати Росії нехтувати міжнародними угодами" і допомогти Україні захиститися від зовнішньої агресії.

Від Верховної Ради учасники круглого столу зажадали визначитися "чи здатна вона законодавчо забезпечити новий курс України
".

Не пропусти!
Італія – Уельс: онлайн-трансляція матчу лідерів групи А

Реклама

Нагадаємо, круглі столи національної єдності вже відбулися у Києві та Харкові. Після завершення першого круглого столу 14 травня в Києві, кандидат у президенти Юлія Тимошенко запропонувала провести наступний круглий стіл в Донецьку. Губернатор Донецької області Сергій Тарута запевнив, що безпека учасників круглого столу буде забезпечена. Однак круглий стіл провели в Харкові 17 травня.

До участі в роботі круглого столу запрошені колишні президенти України Леонід Кравчук і Леонід Кучма, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, члени уряду, народні депутати, кандидати в президенти України, релігійні діячі, голови обласних адміністрацій та голови обласних рад, науковці.

Основне завдання заходу – врегулювати ситуацію на південному сході України, де досі проводиться антитерористична операція
.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти