Учасники АТО і їхні діти зможуть безкоштовно навчатися: Порошенко підписав закон

22 березня 2018, 13:21

Під дію закону потрапляють і ветерани ЗСУ, і бійці з добровольчих батальйонів

Президент Петро Порошенко підтримав зміни до деяких законів для надання державної підтримки учасникам бойових дій, лособам з інвалідністю внаслідок війни та їх дітям в питанні отримання ними професійно-технічної та вищої освіти.

Реклама

Голова держави підписав відповідний закон України, який вносить зміни до законів "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про професійно-технічну освіту", "Про охорону дитинства", "Про вищу освіту.

Документ передбачає забезпечення єдиних принципів надання учасникам бойових дій (незалежно від підстав надання відповідного статусу), особам з інвалідністю та їх дітям державної підтримки для навчання в державних і комунальних навчальних закладах.

Таким чином, під зазначену державну підтримку підпадають учасники бойових дій, бійці з інвалідністю, що служили в ЗСУ, добровольчих батальйонах, правоохоронних органах, які брали участь в АТО, учасники бойових дій на території інших країн.

В тренді
Порошенка викрили в скуповуванні антикваріату через офшори. У його партії все спростували

Державна цільова підтримка для отримання професійно-технічної та вищої освіти надається у вигляді: повної або часткової оплати навчання за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів; пільгових довгострокових кредитів для здобуття освіти; соціальної стипендії; безкоштовного забезпечення підручниками; безкоштовного доступу до мережі Інтернет, систем баз даних в державних і комунальних навчальних закладах; безкоштовного проживання в гуртожитку.

Реклама

Нагадаємо, в лютому Верховна Рада прийняла поки тільки в першому читанні закон, який допоможе учасникам АТО з інвалідністю відкрити бізнес.

Нагадаємо, в Мінсоцполітики підрахували, що пенсії для військових зростуть в середньому на 1500 грн. На підвищення пенсій військовим і силовикам в Україні, що готується, в 2018 році необхідно виділити 10 млрд грн, а в 2019 році – вже 17 млрд грн, розповів міністр соціальної політики Андрій Рева.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти