У Путіна відреагували на об'єднання українських церков

17 грудня 2018, 13:27

Москва не в захваті від Об'єднавчого собору і висловилася у своєму дусі

У Кремлі назвали об'єднання церков в Україні розкольницькою діяльністю, однак не збираються втручатися в процес автокефалії Української церкви. Про це заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.

"Ставлення нашої російської православної церкви дуже добре відомо. Ви знаєте, що мова йде про міжцерковні відносини, в даному випадку ми не вважаємо себе в праві втручатися в ці процеси, хоча ми бачимо в Україні розкольницьку діяльність щільно змішану з політикою, що звичайно, за церковними канонами навряд чи допустимо", - сказав він.

Також у Путіна не задоволені тим, що президент України Петро Порошенко брав активну участь в об'єднанні церков. Хоча варто нагадати, що глава української держави не раз заявляв про неприпустимість втручання політичного керівництва країни в церковні справи. Він наполягав на повній незалежності церкви від влади.

У той же час спікер Кремля не знає, чи буде сьогодні обговорюватися на Раді безпеки РФ Об'єднавчий собор в Києві.

Відзначимо, що про політизацію церкви в Росії говорив австрійський експерт. За його словами, в Росії церква занадто наближена до керівництва країни і є його політичним інструментом. Генеральний секретар громадсько-політичної організації "Пан'європейського руху Австрії" ( "Пан'Європа-Австрія") Райнгард Клучек закликав нову українську церкву не йти по стопах Москви і пояснив, що
Об'єднанняцерковдоводить-РосіяУкраїні неуказнівполітиці, ні в релігії.

Реклама

Нагадаємо,вчора,15 грудня,наОб'єднавчомусоборібулаутворенаєдинаУкраїнськапоміснаправославнацерква.Нацерковнихзаходахтакожбув присутнійпрезидентПетроПорошенко.Читайте всі подробиціоб'єднанняукраїнських церков.

Крім того, предстоятелем помісноїцерквибувобраниймитрополит ЕпіфанійвідКиївськогопатріархату,якийтакожвходитьдо найближчого оточенняглавиУПЦКПпатріархаФіларета.Тепер,згідно зцерковним Статутом,ім'япредстоятеляавтокефальноїпомісноїПравославноїцерквиУкраїнипідноситьсяв усіххрамахцерквиза формулою"БлаженнішогоЕпіфанія,МитрополитаКиївськогоі всієїУкраїни".

В тренді
Тупицького не пустили до КСУ, але зарплату в 300 тисяч продовжують платити

У тойжечасофіційна назваєдиноїпомісноїцерквибуде-Українськаправославнацерква.

ТепердляостаточногозатвердженняавтокефаліїУкраїнськоїправославноїцерквиЕпіфанію6 січня вСтамбулібудеврученийТомосвідВселенськогопатріархаВарфоломія.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти