Тука розповів, скільки українського газу Росія краде в Криму

Крім захопленої нерухомості на півострові, окупанти незаконно експлуатують українські корисні копалини

Росія незаконно добуває на шельфі Чорного моря поблизуокупованогоКримублизько2мільярдівкубометрівгазуврікнасотнімільйонівдоларів.

Про церозповіввінтерв'ю"Народній правді" заступникміністраз питаньтимчасовоокупованихтериторійівнутрішньопереміщенихосібГеоргійТука.

Реклама

Зайогословами,окупантикрімзахопленоїнерухомостінапівостровіщейексплуатуютьукраїнськікориснікопалини.Віннагадав,щонедавнодванадцятьукраїнськихкомпанійзвернулисязпозовомдо Європейського судуз правлюдиничерез"віджате"майнопісляанексії.

Чиновник зазначив, що Україна готує консолідований позов проти Росії за Крим, втомучислізанезаконневідчуженнямайнанатериторіїпівострова.

"Рівень видобутку газу становить приблизно два мільярди кубів на рік. Можна помножити і зрозуміти, скільки сотень мільйонів доларів Росія незаконно отримує в Криму. Весь цей газ йде на забезпечення Криму. І якщо Росію позбавити можливості качати український газ на українських родовищах українським обладнанням – півострів буде змушений дуже різко скоротити споживання газу. Потужностей газопроводу "Кубань – Крим" не вистачить", - сказав Тука.

Заступник міністрадодав,щотижденьтомустворенаміжурядовакомісія,яказаймаєтьсязбороміаналізомінформаціїпро збитки, завданіУкраїні,дляподачіпозову.

Реклама

Як повідомлялося в серпні російський закон "анулював" українські ліцензії на надра в Криму. ЗачасанексіїКримуРосіянезаконновидобулазукраїнськихродовищгазублизько7,2 млрдкуб.мгазу.ПрицьомутепервРФпочавдіятизакон,який визнаєнедійснимиліцензіїнанадраЧорногоіАзовськогоморів,виданідоанексіїпівострова.Так,згідно з цим законом"українськіліцензіїанулюютьсяз 1 жовтня2015 року".

ПісляанексіїпівостроваРосіязахопиладвітретиниукраїнськоїтериторіїшельфуЧорногоморя.Щев 2014році окупаційна"влада"Кримузаявилапротакзванк"націоналізацію""Чорноморнафтогазу".ВМіненергетикиУкраїнитодіпідкреслили,щоюридично "Чорноморнафтогаз" в Криму належить лише Україні. Однакфактичнокомпанія"Чорноморнафтогаз"втратиласвоїосновніактиви(наприклад,буровіплатформи"ПетроГодованець"і"Україна"),атакождоступдо родовищприродногогазунашельфіЧорногоморя.

Увересні2016року Українаініціювалаарбітражне провадження-щобзахиститисвоїправякприбережної державивприлеглихдоКримуморськихзонахвЧорномуморі,АзовськомуморііКерченськійпротоці.РозміркомпенсаціївідРосіїзапорушенняморськогоправащодоУкраїни,покине відомий,йоговизначитьМіжнароднийтрибуналООН,алеміністрзакордонних справПавлоКлімкінзазначив,що"сумабудезначною".

Реклама

Такожу вересні2016року Українаініціювалаарбітражне провадженнязметоюзахистусвоїхправякприбережної державивприлеглихдоКримуморськихзонахвЧорномуморі,АзовськомуморііКерченськійпротоці.

Читайте також:

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал
Останні новини
Реклама
Пряма трансляція
Опитування
Влада
Візит Зеленського до Байдена у Вашингтон
Докладніше
Комаровський в темі
Який тест на COVID-19 надійніший
Думка Комаровського
Читати статтю
АКТУАЛОЧКА
Збираєшся на пікнік?
Де краще купувати продукти
Хочу дізнатись
Кейт Вінслет для LA Times
Гороскоп
Твій гороскоп на сьогодні
Читати гороскоп
Спецпроект
Календар лайфхаків на літо
Серпень
Лайфхаки за календарем
Для батьків
Аптечка малюка у відпустці і дома
Зібрати
Сприятливі та небезпечні дні у серпні
Місячний календар на серпень
Що треба робити

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти