Тука розповів, скільки українського газу Росія краде в Криму

25 жовтня 2018, 11:26

Крім захопленої нерухомості на півострові, окупанти незаконно експлуатують українські корисні копалини

Росія незаконно добуває на шельфі Чорного моря поблизуокупованогоКримублизько2мільярдівкубометрівгазуврікнасотнімільйонівдоларів.

Реклама

Про церозповіввінтерв'ю"Народній правді" заступникміністраз питаньтимчасовоокупованихтериторійівнутрішньопереміщенихосібГеоргійТука.

Зайогословами,окупантикрімзахопленоїнерухомостінапівостровіщейексплуатуютьукраїнськікориснікопалини.Віннагадав,щонедавнодванадцятьукраїнськихкомпанійзвернулисязпозовомдо Європейського судуз правлюдиничерез"віджате"майнопісляанексії.

Чиновник зазначив, що Україна готує консолідований позов проти Росії за Крим, втомучислізанезаконневідчуженнямайнанатериторіїпівострова.

"Рівень видобутку газу становить приблизно два мільярди кубів на рік. Можна помножити і зрозуміти, скільки сотень мільйонів доларів Росія незаконно отримує в Криму. Весь цей газ йде на забезпечення Криму. І якщо Росію позбавити можливості качати український газ на українських родовищах українським обладнанням – півострів буде змушений дуже різко скоротити споживання газу. Потужностей газопроводу "Кубань – Крим" не вистачить", - сказав Тука.

Заступник міністрадодав,щотижденьтомустворенаміжурядовакомісія,яказаймаєтьсязбороміаналізомінформаціїпро збитки, завданіУкраїні,дляподачіпозову.

В тренді
#NoCivilWar in Ukraine. Коментар Мендель викликав бурю суперечок в соцмережах
Реклама

Як повідомлялося в серпні російський закон "анулював" українські ліцензії на надра в Криму. ЗачасанексіїКримуРосіянезаконновидобулазукраїнськихродовищгазублизько7,2 млрдкуб.мгазу.ПрицьомутепервРФпочавдіятизакон,який визнаєнедійснимиліцензіїнанадраЧорногоіАзовськогоморів,виданідоанексіїпівострова.Так,згідно з цим законом"українськіліцензіїанулюютьсяз 1 жовтня2015 року".

ПісляанексіїпівостроваРосіязахопиладвітретиниукраїнськоїтериторіїшельфуЧорногоморя.Щев 2014році окупаційна"влада"Кримузаявилапротакзванк"націоналізацію""Чорноморнафтогазу".ВМіненергетикиУкраїнитодіпідкреслили,щоюридично "Чорноморнафтогаз" в Криму належить лише Україні. Однакфактичнокомпанія"Чорноморнафтогаз"втратиласвоїосновніактиви(наприклад,буровіплатформи"ПетроГодованець"і"Україна"),атакождоступдо родовищприродногогазунашельфіЧорногоморя.

Увересні2016року Українаініціювалаарбітражне провадження-щобзахиститисвоїправякприбережної державивприлеглихдоКримуморськихзонахвЧорномуморі,АзовськомуморііКерченськійпротоці.РозміркомпенсаціївідРосіїзапорушенняморськогоправащодоУкраїни,покине відомий,йоговизначитьМіжнароднийтрибуналООН,алеміністрзакордонних справПавлоКлімкінзазначив,що"сумабудезначною".

Такожу вересні2016року Українаініціювалаарбітражне провадженнязметоюзахистусвоїхправякприбережної державивприлеглихдоКримуморськихзонахвЧорномуморі,АзовськомуморііКерченськійпротоці.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти