Тука: Є можливість підняти повстання на окупованих територіях, щоб винищити російських бойовиків

3 грудня 2016 7:29

За словами заступника міністра України з питань тимчасово окупованих територій, у складі формувань бойовиків на Донбасі залишаються близько 30% місцевих жителів

Ускладітакзваних"ЛНР"і"ДНР"залишилосятількиблизько30%жителівДонбасу.Про цевінтерв'ювиданню "Апостроф" заявивзаступникміністраУкраїниз питаньтимчасовоокупованихтериторійГеоргійТука.

Реклама

"Спрацював закон сполучених посудин. Чим менше місцевих хотіли брати зброю в руки, тим більшу кількість російських найманців закачують ззовні. На сьогоднішній день, за нашими оцінками, місцевих залишилося відсотків 30. Решта – це "іхтамнети". І це серйозна проблема, тому що була у мене така інформація, що в принципі навіть на сьогоднішній день теоретично є можливість зсередини підняти там повстання. Але є колосальна ймовірність того, що це повстання буде втоплено в крові всім цим непотребом, яке прибуло ззовні", – сказав Тука.

За його словами, існують сумніви в тому, що українській стороні вдасться підтримати це повстання. "Оскільки це питання знаходиться поза моєю компетенцією, то я направив їх до відповідних структур. Але при цьому щосили закликав їх не гарячкувати. Тому що є негативний досвід Варшавського повстання в роки Другої світової війни. Його організатори розраховували на допомогу Червоної Армії, яка так і не прийшла, тому повстання було придушене. Щоб подібне не повторилося у нас, нам необхідно зараз стримуватися", – вважає заступник міністра.

Раніше повідомлялось, що Тука вважає,щоУкраїнідоведетьсядати"відповідь"РФвразі атаки.

2грудня міністроборониУкраїниСтепанПолторакзаявив,щонаДонбасіперебувають30 тисячбойовиківі 5,5тисяч російськихкадровихвійськових.

Не пропусти!
Майже герої! Україна видала божественний камбек, але програла Нідерландам
Нідерланди таки дотисли Україну

Нагадаємо,збройнийконфліктнасходіУкраїнипочавсявквітні2014 року.БойовідіїведутьсяміжзбройнимисиламиУкраїнитапроросійськимибойовиками,якіконтролюютьчастинутериторіїДонецькоїтаЛуганськоїобластей.

Україна,СШАірядіншихдержав,такожНАТО,РадаЄвропи,ОБСЄтаЄвропейськийсоюззвинуватилиРосіюу втручаннівконфлікт:використаннярегулярнихвійськвбойовихдіяхнасторонітерористів,постачаннязброїіфінансова підтримка.Російськекерівництвовідкидалозаявипро своєвійськове втручання,заявляючи,щоРФне єстороноюпротистояння.

ПрицьомуСБУпублікувалаінформаціюпро зброю,захопленуубойовиківнаДонбасі,якаперебуває на озброєннітількиросійськоїармії.Про поставкизброїз бокуРосіїтакожзаявляликолишніучасникиугруповань"ДНР"та"ЛНР".

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти