ТОП-10 призначень 2015 року

Найважливіші призначення року за версією Сегодня.ua

2015 ознаменувало безліч кадрових змін у керівництві країни. Так, на початку року був призначений Генеральний прокурор України Віктор Шокін, чия кандидатура зараз викликає шквал критики серед парламентарів. Депутати навіть збирають підписи за його відставку.

Також були призначені керівники Національної поліції, антикорупційного бюро і перший в історії України антикорупційний прокурор.

Реклама

Сегодня.ua згадує десять найважливіших призначень 2015 року.

Генеральний прокурор Віктор Шокін

10 лютого Верховна Рада проголосувала за призначення Віктора Шокіна новим генпрокурором. Його кандидатуру парламенту запропонував президент України Петро Порошенко.

Реклама

1189564

Фото: AFP

Як заявив тоді Шокін, пріоритети його роботи – покарання за вбивства на Майдані, відповідальність осіб, пов'язаних зі злочинною діяльністю чиновників режиму Януковича і повернення грошей в Україну, які були незаконно вивезені ними.

Реклама

Проте, зараз ситуація змінилася – існує ймовірність, що в найближчому майбутньому глава ГПУ буде замінений. На цьому наполягають "Самопоміч", радикали і частина нардепів у БПП і НФ, збираючи в парламенті підписи за відставку Шокіна. Однією з причин невдоволення генпрокурором стала відсутність значущих результатів розслідувань подій на Майдані, а також злочинів чиновників режиму Януковича.

На відставці наполягають також США і ЄС, пояснюючи свою вимогу безвізовим режимом з ЄС, який Україна не отримає, якщо не зменшить вплив генпрокурора.

Глава ДСНС Чечоткін

14 травня Кабінет міністрів призначив головою Державної служби України з надзвичайних ситуацій Миколи Чечеткіна.

1168611

Фото: ДСНС України

Чечоткін з 2002 року працював у різних відділах і департаментах Міністерства з надзвичайних ситуацій України, а з березня 2015 обіймав посаду замглави ДСНС.

Відзначимо, що колишнє керівництво ДСНС звільняли зі скандалом – екс-глава відомства Сергій Бочковський і його перший зам Василь Стоєцький були затримані на засіданні уряду. Їм пред'явлені підозри у зловживаннях і причетності до корупційних схем у відомстві. Зараз суд приступив до розгляду кримінального провадження по суті.

Глава Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський

11 червня, в ході візиту до Маріуполя, Петро Порошенко представив нового начальника Донецької обласної військово-цивільної адміністрації – 53-річного Павла Жебрівського, бізнесмена і свого давнього соратника. Опитані "Сегодня.ua" політологи в один голос визнали, що Жебрівський – 100% людина Порошенка, і саме з особистою довірою до нього і пов'язано це призначення.

959033

Фото: Ю. Кузнецов

Павло Жебрівський закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка, отримавши диплом юриста.

Втім, кар'єру майбутній керівник Донецької області почав в органах внутрішніх справ, пройшовши шлях від простого "ППС-ника" до старшого слідчого столичного УВС. У дев'яності міліціонер Жебрівський подався в бізнес – був президентом ЗАТ Фармація-2000 (Київ), головою наглядової ради ЗАТ "Бердичів-Холод", головою правління ВАТ "Мар'янівський склозавод".

Після Помаранчевої революції вирішив спробувати себе в політиці, пройшовши до Верховної Ради як самовисуванець і вступивши у фракцію "Нашої України". До речі, губернаторська робота для Павла Жебрівського не нова – під час президентства Віктора Ющенка з квітня по грудень 2005-го він встиг покерувати Житомирської ОДА.

Глава СБУ Василь Грицак

2 липня Верховна Рада підтримала подання президента Петра Порошенка про призначення Василя Грицака головою Служби безпеки України.

pm423image022

Фото: sbu.gov.ua

Грицак, 1967 року народження, генерал-полковник, до цього призначення обіймав посаду першого заступника глави СБУ. Також обіймав посаду керівника Антитерористичного центру при СБУ, однак після призначення т.в.о. голови спецслужби був звільнений з цієї посади.

На службі в органах державної безпеки України – з 1990 року. Працював у департаменті захисту національної державності Служби безпеки України.

З 24 травня 2005 року по 28 грудня 2006 року обіймав посаду начальника Київського обласного управління СБУ. 28 грудня 2006 року призначений на посаду начальника Київського міського управління СБУ. З 11 квітня 2008 року було начальником Головного управління СБУ в місті Києві та Київській області.

З 4 червня 2009 року – заступник голови СБУ – начальник Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України.

11 грудня 2009 року призначений на посаду першого заступника голови СБУ – начальника Головного управління "К" по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України.

Голова Луганської ОДА Георгій Тука

Найнесподіванішим стало призначення українського волонтера Георгія Туки на посаду керівника Луганської області. Прибувши з волонтером в Сєверодонецьк, президент України Петро Порошенко, виступаючи перед присутніми, розповів, що інтригу про призначення Туки тримали в таємниці до останнього, і прямо під час своєї промови глава держави підписав наказ про призначення Туки головою Луганської ОДА.

12187898_846647962116275_3062079767044978948_n

Фото: facebook.com/george.tuka

Тука – лідер руху "Народний тил" і відомий своєю критичною позицією.

"З моєї точки зору, треба негайно змінювати керівний склад не тільки всіх тилових служб (які через одного взагалі потрібно показово розстріляти), але і командний склад, тих людей, які керують операціями... Я от тільки сьогодні в черговий раз спілкувався з бійцями , які зараз їдуть на ротацію. І всі в один голос заявляють: є довірені комбати, довірені комбриг, які ходили на передову і разом з бійцями брали участь і в захисті Луганського аеропорту, і у взятті Савур-Могили. Ось за такими людьми солдати готові йти у вогонь і в воду. Але вони не готові бути просто м'ясом для забою, яким зараз вони є в руках тих пройдисвітів і відвертих зрадників, які командують...", – сказав він в інтерв'ю censor.net.ua у вересні минулого року .

Глава Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі

Екс-президент Грузії Міхеїл Саакашвілі очолив одеську ОДА 30 травня. Він отримав українське громадянство, відмовивши від грузинського. Тепер Саакашвілі, як іноземець, не може займатися політичною діяльністю в Грузії і очолювати передвиборчий список місцевої партії "Єдиний національний рух", яку він заснував.

1166260

Фото: Mykola Lazarenko

На новій посаді темпераментний грузин першим ділом істотно скоротив штат працівників ОДА, зменшивши його з 781 до 401 чиновника, але вже в листопаді знову збільшив число працівників – до 420 осіб.

Саакашвілі почав антикорупційні реформи, провів прозорий конкурс на посади голів райдержадміністрацій і почав відновлення дороги Одеса – Рені за рахунок прибутків понад норму від митних платежів. Проект вже затверджений, а будівельники провели підготовчі роботи для прокладки об'їзної дороги в Рені.

Влітку в Одесі екс-президент Грузії брав активну участь у знесенні зборів уздовж моря і навіть відкрив доступ до "приватному" пляжу олігарха і до відомчих пляжам прикордонників та СБУ. А також не допустив проведення кількох концертів російських зірок – за його рекомендацією на концертні майданчики Одеси не пустили Тіматі і Стаса П'єху.

Прокурор Одеської області Давид Сакварелідзе

Давид Сакварелідзе у вересні зайняв посаду головного прокурора Одеської області, залишаючись при цьому заступником генпрокурора України.

1180195_1__

Фото: А. Яремчук

На "додатковому" посту грузин почав боротьбу з хабарниками в держструктурах та правоохоронних органах, ініціював розслідування корупційних схем на Одеському припортовому заводі і оголосив у міжнародний розшук "руку Кремля в Одесі" Інала Ардзінбу- першого зама помічника президента РФ Владислава Суркова і координатора проекту "Народна рада Бессарабії".

Керівник Національного антикорупційного бюро Артем Ситник

16 квітня президент України Петро Порошенко призначив директором створеного раніше Національного антикорупційного бюро 35-річного юриста Артема Ситника.

1178423

Фото: А. Яремчук

Ситник закінчив Національну юридичну академію України ім. Ярослава Мудрого. На початку 2000-х працював помічником прокурора Ленінського району Кіровограда, потім слідчим і старшим слідчим. У серпні 2008 року був переведений на посаду начальника слідчого відділу прокуратури Київської області. Звільнився в 2011 році за власним бажанням через "незгоду з політикою режиму Януковича, криміналізацією правоохоронних органів".

Для обрання глави Бюро була створена конкурсна комісія у складі дев'яти осіб, яку очолив Рефат Чубаров, секретарем комісії було обрано відомого українського правозахисник Євген Захаров.

Відповідно до закону, Національне антикорупційне бюро – державний правоохоронний орган, який буде здійснювати протидію корупційним правопорушенням, які вчинені вищими посадовими особами і складають загрозу національній безпеці України.

Законом виключено незаконне втручання державних органів, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, політичних партій, громадських об'єднань, інших фізичних або юридичних осіб у діяльність Національного бюро.

У структурі Бюро буде порядку 700 осіб, у тому числі не більше 200 керівників. У структуру входитимуть інформаційно-аналітичні, оперативно-розшукові та оперативно-технічні, слідчі підрозділи. В їх завдання входитимуть виявлення майна, яке може бути предметом конфіскації.

Крім того, передбачено створення підрозділів швидкого реагування, забезпечення безпеки учасників кримінального судочинства, представництва інтересів в іноземних юрисдикційних органах, експертні, фінансові, кадрові та інші підрозділи.

Глава Національної поліції Хатія Деканоїдзе

Екс-міністр освіти Грузії Хатія Деканоїдзе була призначена начальником Національної поліції України.

10407107_1515637395372780_3033809998355458320_n

Фото: facebook.com/khatia.dekanoidze

Хатія Деканоїдзе – екс-ректор грузинської Поліцейської академії, активний учасник реформ 2004-2011 років. В інтерв'ю "24 каналу" вона заявляла, що провести реформи під копірку, як у Грузії, в Україні не вдасться, потрібно знайти свою модель. Свого часу Хатія ліквідувала багаторічна навчання в поліцейській академії, замінивши на тренінги по праву, тактиці та стрільбі. А замість генералів-теоретиків набрала в викладачі іноземних фахівців і "реальних" поліцейських.

У структуру нової поліції увійде патрульна служба, яка вже відома в більшості міст України і має величезний рівень підтримки серед населення. За словами президента Петра Порошенка, керівник Національної поліції має реформувати загальну структуру поліції, в якій "людина, зустрічаючись з поліцейським, матиме посмішку, доброту, бажання допомогти, бажання захистити, а не те, з чим залишалася українська міліція, яка мала всі недоліки радянських часів".

Антикорупційний прокурор Назар Холодницький

30 листопада Генеральний прокурор України Віктор Шокін своїм наказом призначив антикорупційним прокурором першого заступника прокурора Криму Назара Холодницька.

12032966_1046696438688414_2475472933158342403_n_01

Фото: facebook.com

Антикорупційного прокурора вибирала спеціальна комісія з 11 членів.

З призначенням спецпрокурора в Україні починає свою роботу Спеціалізована антикорупційна прокуратура, на яку покладено обов'язки щодо здійснення нагляду за дотриманням законів під час роботи Національного антикорупційного бюро, а також підтримка держобвинувачення у відповідних виробництвах і представництво інтересів українців і країни в суді за злочинами, пов'язаними з корупцією .

В рамках своїх функцій спецпрокуратур здійснює міжнародне співробітництво. Згідно Закону України "Про прокуратуру", спецпрокурор призначається строком на 5 років і підпорядковується безпосередньо Генеральному прокурору України.

Сам Холодницький називає своєю призначення великою честю і великою відповідальністю.

"Суспільство зараз очікує рішучих кроків, і Національне антикорупційне бюро, і створення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури зараз дозволить цьому вже працювати в повну силу", – сказав Холодницький.

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
ЗСУ: головне
Докладніше
Хроніка обстрілів
Більше про це
Війна в Україні з космосу
Більше новин
Українці за кордоном
Дізнатись!
Діпломатичний фронт
Більше новин
Save Life
Поради лікаря
Допомога під час війни
Більше новин
"Разом нас багато"
Нас не подолати
Наші гроші
Більше новин
Life новини
Більше новин
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Герої не вмирають!

Позивний “Депутат”... Сергій Компанієць - старшина роти 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр”. Воював на передовій з 2014 року. Хлопці називали 47-річного старшину батьком, бо він допомагав і вчив кожного. Загинув у бою під Ізюмом, прикриваючи побратимів. Його 16-річний син пішов вчитись у військовий коледж…

Історія героя
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

66408.56

Bitcoin Cash (BCH)

450.41

Binance Coin (BNB)

419.13

Dogecoin (DOGE)

0.17

Ethereum Classic (ETC)

34.39

Litecoin (LTC)

90.31

ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
51,50
49,57
50,80
27,61
51,90
49,90
50,90
27,89
53,00
51,00
51,00
27,71
53,15
51,41
51,69
27,86
53,99
52,49
53,99
28,48
56,99
54,99
54,99
28,97
56,99
54,99
54,99
28,98
57,88
54,39
54,49
28,65
58,99
56,99
55,99
28,98
-
48,79
48,92
26,97
Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡
Вони нас підтримали
легенди спорту

ВЕЙН ГРЕЦЬКІ. Ми всі згодні, що це безглузда війна. Ми всі бажаємо всім в Україні всього найкращого та молимося за них.

ПЕЛЕ. Я надсилаю свою солідарність народу України. Я молюся і прошу Бога, щоб запанували мир, свобода та любов

ДОМІНІК ГАШЕК. Кожен дорослий у Європі добре знає, що Путін – божевільний убивця, і що Росія веде наступальну війну проти вільної країни та її народу.

ПАОЛО МАЛЬДІНІ. Ніхто не очікував побачити війну на європейській землі, ми хочемо бути на боці народу України.

КЛАУДІО ТАФФАРЕЛ. Дорогі друзі, українці! Наразі весь світ стежить, хвилюється та обурений тим, що відбувається в Україні. Бажаю, щоб на вашу землю якнайшвидше повернувся мир.

1 /2
Валюта
Курс гривні сьогодні

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

38.16

Євро (€)

41.26

"Ми з України"
Наш плейлист

PROBASS ∆ HARDI

"Доброго вечора"

PROBASS ∆ HARDI

Макс Барських

"Буде весна"

Макс Барських

Олександр Пономарьов

"Україна переможе"

Олександр Пономарьов

Антитіла

"Топити за своє"

Антитіла

ТНМК и Kozak System

"Мамо"

ТНМК и Kozak System
Співаймо разом!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти