Томенко подав позов до ВАСУ про позбавлення його мандата

2 квітня 2016, 11:03

Екс-нардеп вимагає визнати неправомірним рішення БПП

Колишній народний депутат від фракції БПП Микола Томенко направив позов щодо позбавлення його депутатського мандата до Вищого адміністративного суду України, передає прес-служба політика.

Зокрема, в позовній заяві йдеться про визнання неправомірним та скасування рішення ХІІ позачергового з'їзду партії "Блок Петра Порошенка" Солідарність "№ 8-ПД від 25 березня 2016 року" Про дострокове припинення повноважень народного депутата України Миколи Томенка ".

Томенко як позивач звертає увагу на те, що відповідно до ч. 5 ст. 81 Конституції України "в разі невходження народного депутата України, обраного від політичної партії (виборчого блоку політичних партій), до складу депутатської фракції цієї політичної партії (виборчого блоку політичних партій) або виходу народного депутата України із складу такої фракції його повноваження припиняються достроково на підставі закону за рішенням вищого керівного органу відповідної політичної партії (виборчого блоку політичних партій) з дня прийняття такого рішення".

"Таким чином, цією нормою Основного Закону встановлюється обов'язкова передумова дострокового припинення повноважень народного депутата у зв'язку з його виходом з фракції – наявність закону. При відсутності відповідного закону рішення з'їзду партії є недостатньою підставою для дострокового припинення повноважень народного депутата", – зазначає прес-служба .
Томенко також призводить висновки Венеціанської комісії, в яких наголошується, що "обов'язковість членства народного депутата в парламентській фракції або блоці порушує незалежність депутата і може вважатися неконституційною, беручи до уваги те, що члени парламенту повинні представляти весь народ, а не партії, до яких відносяться "(12-13) .12.2003). Так само Венеціанська комісія у своєму висновку від (10-11) .06.2005 зазначає, що норма щодо імперативного мандата"... надає політичним партіям право анулювати результати виборів. Це також може привести до ослаблення Верховної Ради через перешкоджання реалізації вільного і незалежного мандата народних депутатів, які можуть виявитися в ситуації, коли не зможуть дотримуватися власних переконань і одночасно бути членами парламенту".

До того ж, як зазначили в прес-службі, висновки Венеціанської комісії неодноразово були включені в резолюції ПАРЄ по Україні, а їх втілення в життя є обов'язком України як члена Ради Європи, зазначає позивач. Тому, на його переконання, рішення позачергового з'їзду БПП про позбавлення його депутатського мандата не відповідає ч.5 ст. 81 Конституції України, а отже, підлягає скасуванню.

"Ми розуміємо, що в даному випадку мова йде про тривалий судовий процес, який закінчиться рішенням Європейського суду з прав людини. Адже сьогодні судова система України керується Президентом і його Адміністрацією, як і за часів Януковича. Але ганебний прецедент, коли політика домінує над правом повинен бути виправлений, щоб всі розуміли, що народний депутат повинен відстоювати свої передвиборні обіцянки і служити народу, а не партійним вождям", – прокоментував Томенко.

"Тому ми переконані, що рішення Європейського суду буде на нашу користь", – підсумував він.

Нагадаємо, 25 березня з'їзд БПП відповідно до статті 81 Конституції України прийняв рішення про дострокове припинення повноважень народних депутатів Миколи Томенка та Єгора Фірсова, які вийшли зі складу парламентської фракції.

Після цього ЦВК достроково припинила повноваження народних депутатів Миколи Томенка та Єгора Фірсова.

Реклама

В тренді
Прадіда Ентоні Блінкена в США називають українським письменником

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти