Тимошенко: Обрання президента – це стабілізація ситуації в Україні

13 квітня 2014, 22:21

События на ТК Украина

В ексклюзивному інтерв'ю інформаційно-аналітичній програмі "События недели" на телеканалі "Україна" лідер партії "Батьківщина", кандидат у президенти Юлія Тимошенко заявила, що загострення ситуації на Південному Сході країни – це крок з боку Росії напередодні майбутніх переговорів офіційних представників ЄС, США, Росії та України в Женеві.

Реклама

На думку Юлії Тимошенко, для загострення ситуації є очевидна причина: "17 квітня у Женеві починаються переговори між офіційними представниками США, ЄС, Росії і України. Для того, щоб ці переговори пройшли під дуже жорстким тиском, для того, щоб можна було на цих переговорах, на думку Росії, ставити ультиматуми – загострюється обстановка. Це здійснюється абсолютно за тим же сценарієм, що і раніше. 200-250 осіб, розбиті на десятки, під керівництвом представників спецслужб ФСБ організовують штурми адміністративних будівель. Крім цього, захоплюються не тільки будівлі, а й, у деяких випадках, збройні арсенали, беруться в заручники люди... Усе це робиться для того, щоб нагнітати обстановку до переговорів, які відбудуться 17 квітня".

На її думку, це "російський сценарій у певному його етапі". "Дуже жорстка й агресивна стратегія виконується Російською Федерацією на території України. У Женеві під таким тиском, при такій активній агресії Україні будуть ставитися кілька ультиматумів, які вже оголошені Російською Федерацією публічно. Перше, що від нас вимагають, – легалізація АР Крим у складі Російської Федерації. І за це нам хочуть заплатити гроші. Друге, що від нас вимагають, – ухвалити нову Конституцію України за концепцією Російської Федерації, яка передбачає, в тому числі, федералізацію як основу для подальшого розколу території України. Тобто, просто хочуть, щоб не більше свободи регіони отримали, а щоб на Східному і Південному напрямі у нас утворилося 10 Автономних Республік, наприклад. І потім з ними діяти за тим же сценарієм. Крім того, від нас вимагають, щоб було створено новий уряд, який включатиме ті кадри, які запропонує Російська Федерація. Також ставиться питання про неприєднання до ЄС, про неспівпрацю з колективними системами безпеки та оборони. Іншими словами – це нова колонізація України. Коли не українці вирішуватимуть, як їм жити, як їм будувати свою країну і їм розпоряджатися своїми можливостями і своїми ресурсами, а Російська Федерація хоче вирішувати це за нас", – підкреслила Тимошенко.

Політик упевнена, що "люди, які сьогодні живуть в Україні, як на Сході і Заході, так і на Півдні, вони не хочуть війни". "Це точно. Ніхто не хоче відправляти своїх синів, дочок, чоловіків на війну, і ніхто не хоче отримувати "похоронки". Розумієте, що для мирних українців, в якій би частині країни вони не жили, війна – неприпустима. Але, якщо Росія почне перетинати кордони континентальної України, якщо вона почне робити те, що вона робила в Криму, але тільки на території наших Східних або Південних областей, – на сьогодні наша українська армія, українська Національна гвардія готова дати досить жорстку відсіч, у тому числі, військову", – каже Юлія Тимошенко.

На її думку, існує два шляхи виходу із ситуації: "Перший шлях вирішення – негайне застосування сили, яке майже напевне призведе до досить масштабного кровопролиття, і, швидше за все, до відповідної агресії Російської Федерації. Цей варіант відповідальні керівники країни, на мій погляд, так просто прийняти не можуть. Другий варіант – це ведення переговорів на найвищому світовому рівні. І сьогодні всі на це сподіваються. Якщо в Женеві збираються практично перші особи міжнародних відомств таких значущих гравців, це говорить про те, що весь світ зараз зосереджений на Україні і намагається вирішити українські проблеми".

В тренді
Крим не наш і Facebook вам не слуга – головні скандали СЬОГОДНІ
Реклама

Юлія Тимошенко впевнена, що Росія використовує "газове" питання, як "ще одну зброю нападу". "Завтра вони скажуть, що цей газ буде по 1000 доларів, а післязавтра вони взагалі його перекриють. У цій ситуації Україна, на жаль, як окремий суб'єкт відносин з Росією, не може припинити цю агресію. І коли багато людей в Україні очікують, що ось, нехай Україна почне переговори, і хай Україна доб'ється у Росії якихось мирних вирішень питання – це утопія", – говорить кандидат у президенти.

Юлія Тимошенко каже, що одна з основних умов стабілізації ситуації в країні – проведення президентських виборів у термін: "Обов'язково вибори повинні відбутися 25 травня. У жодному разі їх не можна переносити. Тому що обрання президента – це стабілізація ситуації в Україні, це повноцінний переговорний процес, це легітимна влада, яка безперечна. Це початок стабілізації і відновлення порядку в країні".

Повну версію інтерв'ю читайте у випуску газети "Сегодня". Дивіться пряму трансляцію ефіру телеканалу "Україна" на офіційному сайті каналу, а також на сайті відеоресурсу oll.tv і на новинному порталі segodnya.ua.


Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти