Тимошенко: Енергогалузь України – на межі колапсу

15 квітня 2020 22:42

Сергій Пономаренко Сергій Пономаренко

На думку політика, Україні можуть загрожувати віялові відключення електрики

Енергогалузь України перебуває на межі колапсу і вимагає ухвалення негайних рішень з боку влади, заявили гості програми "Велике інтерв'ю з Тиграном Мартиросяном"на телеканалі "Україна 24" – народний депутат України, лідер ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко та ексміністр палива та енергетики Іван Плачков.

"Енергетична система – на межі колапсу. Це означає, що шахтарі та енергетики – без заробітної плати та роботи. А це означає, що можуть початися віялові відключення, коли у людей просто не буде світла", – заявила народний депутат України, лідер ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко.

Реклама

Юлія Тимошенко вважає за необхідне повністю заборонити імпорт в Україну російської, білоруської електроенергії.

"Ми, як країна, повністю забезпечені електроенергією. Вони взяли, до епідемії, до початку всіх проблем, відкрили імпорт електроенергії з Росії, Білорусі, і замість нашої електроенергії запустили імпортовану, на цьому зняли швидкі, великі корупційні кошти, а наша енергетика залишилася без ринку збуту. І почався фундаментальний системний збій, коли виробляти електроенергію потрібно обов'язково, а реалізовувати її нікуди, тому що весь ринок зайнятий імпортованою електроенергією", – підкреслила Юлія Тимошенко.

Лідер "Батьківщини" вважає, що ухвалене рішення про зупинку імпорту електроенергії на час загальнонаціонального карантинута на 30 днів після його завершення є недостатнім. На його думку, в Україні необхідно ввести остаточну заборону на імпорт російської електроенергії.

"Тимчасово зупинили імпорт електроенергії. Це не вихід. Нам треба покладатися на свою енергетичну систему. У нас почала розвалюватися система балансів. Треба раз і назавжди відмовитися від імпортованої електроенергії. Це перше. Друге – негайно розв'язати боргові взаємозв'язки між енергетиками, шахтарями та споживачами", – заявила лідер Юлія Тимошенко.

До того ж, політик вважає, що Україні слід, за прикладом Іспанії, Італії та Чехії запускати роботу великих заводів, зі збереженням безпеки людей. А для вирішення питань галузі потрібно терміново зібрати за круглим столом урядову комісію, за участю енергетиків, щоб "вирівнювати сітуаіцію".

"Через три тижні ми отримаємо віялові відключення електроенергії. Та цьому можна запобігти", – заявила Юлія Тимошенко.

Водночас екс-міністр палива та енергетики Іван Плачков підкреслив, що на енергетику, яка є "хребетотвірною" галуззю економіки, зараз слід звернути максимальну увагу.

"Сьогодні у нас відбувається зниження вироблення, зупинені станції, шахти. Колосальні борги в усіх напрямках. Зупинка електростанцій і шахт тягне за собою відсутність заробітних плат і податків. Незбалансованість енергосистеми може призвести до блекауту, колапсу", – заявив ексміністр палива та енергетики Іван Плачков.

Реклама

Іван Плачков також нагадав про ухвалене до початку пандемії коронавірусурішення дозволити імпорт російської, білоруської електроенергії.

"Втрачається енергонезалежність країни, а це означає, що втрачається енергонезалежність України. Йдеться цей знаменитий імпорт електроенергії, і незрозуміло – чому її купували. Придбано 3 млрд. кіловат-годин у Росії, Білорусі. Заплачено понад 3 млрд. грн, тоді, як у нас на складах 2,5 млн тонн вугілля, яке не спалюється", – заявив Іван Плачков.

Ексміністр палива та енергетики підкреслив, що в Україні треба створити міжвідомчу урядову комісію або урядовий штаб, який в режимі онлайн, щодня ухвалюватиме рішення з координації роботи в енергогалузі.

До того ж, вважає Іван Плачков, потрібно завершити кадрові питання в енергогалузі, тобто призначення відповідальних, професійних людей в міністерстві енергетики та державних енергокомпаніях.

Водночас, ексміністр палива та енергетики вважає за необхідне ухвалити закон, спрямований на реструктуризацію боргів в енергогалузі.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти