Теорія брехні політиків: як розпізнати маніпуляцію по жестах і міміці публічної людини

30 вересня 2018, 07:19

Ірина Крикуненко

Брехню в промовах політиків видають кашель і червоний ніс

Передвиборна гонка з кожним днем стрімко набирає обертів, українські політики все частіше миготять в ток-шоу і в своїх рекламних роликах на телебаченні. Оскільки в хід знову почали йти всі побиті роками передвиборні обіцянки, "Сегодня" дізналася у експертів, за якими саме невербальними сигналами можна зловити політика на брехні. Фізіогноміст Олександр Іванов допоміг нам виділити топ-5 ознак обману і маніпуляції в спічах публічних осіб. При цьому, за його словами, для визначення чесності намірів по міміці і жестах завжди важливий характер людини і контекст події.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Реклама

Такожмаркериобмануприсутнівдиханніінавітьзовнішньому вигляді.

"Наприклад,якщоздорова людинапочинаєкашлятивмоментвиголошенняпевнихфраз,цевидаєбрехню.Щеодна ознака,колидиханнязбиваєтьсяіз'являєтьсяпершіннявгорлі.Тілопручаєтьсябрехні:збиваєтьсядиханняітемпмови,людиназітхає,їйне вистачаєповітря.Томузвернітьувагунатіслова,яківонаговоритьвпроцесізмінидихання",-пояснивнамтранформаційнийфізіогномістЛеонідЗолін.

Також,зайогословами,вмоментбрехніабоприховуваннявиділяютьсягормонистресу.

"Людинапочинаєвідчуватиособливівідчуттявобластіносаіочей.Приливаєкров,підвищуєтьсятемпература,нісможепочервоніти,повікиможутьзмінитивідтінок-потемнітиабопочервоніти.Тамйдесвербіжілюдинапочинаєчесатинижнюабоверхню повіку,ніс.Це означає,щовонаговорить невсюправдуабоне те,щохотіла.Цене обов'язковоповиннабутибрехня,цеможебутиприховуванняфактівабоманіпуляція",-говоритьЗолін.

Такожзвертатиувагупотрібноінапогляд:якщоспікерне працюєззаломвізуально,адивитьсявпорожнечу,вгоруабонаавторитетна особа,цеіндикаторобману.ТакожЗолінрекомендуєшукатиневідповідністьемоційхарактеруспікера:

"Наприкладураціональної,зібраноїіуважноїлюдинималенькіочізприщуром,тонкігубиітрапецевиднащелепа.Якщо вонанадмірноемоційна,цегра.Аякщоемоційна людиназвеликимиочимаіпухкимигубаминамагаєтьсябутизваженою,воназбираєтьсясправити враження,унеїєплан".

Піджимає чи кусає губи

Одна з ознакбрехні-колисловаоратораійоготілесніпроявирозходяться.Тобтолюдинаговоритьпрощось позитивне,алеприцьомупідтискаєгуби-насправдіозвучувавтезуйомуне подобаєтьсяабовінзнимне згоден.Якщожгубизакушує,значить,тезавикликаєнавітьдосаду.Губивзагалієхорошиміндикаторомоцінкиситуації,томущоїхважкоконтролюватисвідомо.

Активує мізинець і великий палець

Реклама

Прижестикуляціїрукамизвернітьувагунаактивністьпальців.Великийвідповідаєзагроші,амізинець-заунікальністьівинятковість.Відповідно,якщоораторзадієвеликийпалець,озвучуючитему,вінпродумує,якнанійзаробити.Аякщовхідпішовмізинець-прикидає,якнацьомупропіаритися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Торкається пальцями кінчика носа

Ніс – орган підсвідомої перевірки, ідентифікації, визначення суті чого-небудь. Наприклад, використовуючи нюх, ми розуміємо якість продуктів або навіть сумісність з партнером. Тому, коли людина торкається носа, вона хоче проаналізувати почуте. І тут все залежить від контексту: якщо ніс активується при відповіді на складне питання – значить, політик піднімає і структурує в своїй голові інформацію для відповіді. Але от якщо та ж маніпуляція відбувається при простому питанні – значить, людина юлить і просто намагається придумати найбільш прийнятну відповідь.

1088017

Помітно рухає плечовими суглобами

Плечієтакзваноїзоноюношіабозоноювідповідальності.Якщолюдинапро щосьстверднорозповідаєабообіцяє,априцьомурухаєплечовимсуглобом-значить,вінне впевнений,щодоведе справудокінцяабоволодієобіцяноїкомпетенцією.

Тре правою рукою підборіддя

Підборіддявважаєтьсяорганомневербальноїкомунікації.Якщопід часрозмовиполітикторкаєтьсяабосмикаєйогоправою рукою-цевірна ознакатого,щолюдина вигадуєінформаціюнаходу.Причомудужеважливо,якарукавикористовуються.Унашомувипадкуцесамеправа,адже права півкулямозкувідповідаєзаемоційнуітворчускладову.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти