Порошенко на балу в Австрії і затримання побитого Шепелєва: головні новини тижня

10 лютого 2018, 18:00

Тим часом в суді у справі Януковича озвучені нові цікаві подробиці по Майдану

Звітний тижденьприніснесподіванезатриманняколишньогонародногодепутатаОлександраШепелєва,апрезидентУкраїниПетроПорошенковцьомучасвАвстріїсходивнаВіденськийбал.

Дуда підписав скандальний закон про нацпам'ять, Рада відповіла

Реклама

Президент Польщі Анджей Дуда все ж вирішив підписати антиукраїнський законпро Інститутнаціональноїпам'яті.У тойжечас,польськийлідерпідкреслив,щовсвітліголосівопоруіпобоювань,віннаправляєдокументдляоцінкидо Конституційного судуПольщі,чи не суперечитьзаконстаттіКонституціїпро свободувисловлюваньіоцінивстанкримінальногохарактеру,що випливають з цьогозакону.

УсвоючергуВерховнаРаданапередодніпідписанняпрезидентомПольщідокументаприйнялапостановупро звернення до польского президентазпроханнямне підписуватискандальнийзакон.Усвоїй заявіукраїнськийпарламентвисловлюєрозчаруванняіглибокустурбованістьрішеннямпольськихполітиків.РадазакликаєПольщуповернутивукраїнсько-польськівідносинививаженість,раціональністьідоброзичливість.

Допити у справі Януковича

Колишній в.о.міністраоборониУкраїниІгорТенюхнадопитівсудіу справіпродержзрадуекс-президентаВіктораЯнуковичарозповів, про що в 2014 році говорив з главою російського оборонного відомства Сергієм Шойгу. Зайогословами,російськийміністрговоривйому,щовКримунемаєвійськРФ.СамжеТенюхнагадав,щодавнаказукраїнськимвійськовимстрілятиповсіх,хтобуденамагатисязахопитивійськовіоб'єкти.

Усвоючергуекс-главаСБУнатому ждопитізгадавподіїрозстрілуМайдану,зазначивши,щотамбув російський спецназ, переодягнений в українську форму. Вінрозповів,щовКиєвівлютому2014року підвсюрозгулювалиросійськіспецслужби,наприїздякихразомзі зброєюдалодобровище керівництвокраїни.
Щеодинсвідокколишнійзаступник,апотімкомандувачВМСУкраїнивіце-адміралСергійГайдукстверджує,щоанексією Криму керували Шойгу і Путін. Такожвінрозповів,які самепідрозділиросійськихвійськбралиучастьвзахопленніпівострова.

Візит Порошенка до Австрії

В тренді
Підозра Медведчуку: куму Путіна інкримінують серйозну статтю
Віктор Медведчук. Фото: REUTERS/Gleb Garanich
ПрезидентУкраїниПетроПорошенкоприлетівдо Австрії8 лютого,деспочаткупровівпереговоризпрезидентомАвстрії.австрійськийлідерОлександер Ван дер Беллен озвучив чітку позіцію по Україні. Говорячипро санкціїпротиРосіївінзазначив,щойогокраїнатакожвіднихстраждає,алецей західнеобхідний.
ПотімукраїнськийпрезидентпровівпереговоризСебастьяномКурцом.Федеральнийканцлерзаявивза підсумкамизустрічі,щоу Австрії є економічний інтерес до України. Крімтого,вінтакожпідтримуєпрагненняКиєвазабезпечитимирнаДонбасі.

В свою чергу Порошенко не впустив можливість присоромити "Північний потік-2". Українськийлідерзаявив,щоросійськийгазопровідвобхідУкраїни-цевиключнополітичнийпроект,якийне маєекономічногосенсу.

Реклама

Затримання екс-нардепа Шепелєва

УКонча-Заспі,щопідКиєвом, 9 лютогозатримали колишнього народного депутата Олександра Шепелєва, якийпідозрюєтьсявскоєннізамахунавбивствоірядуіншихзлочинів.

Трохипізнішепобіжногополітикадоставилидо Печерського районного судуКиєвадляобранняйомузапобіжного заходу,протевінпоставпередсудоміжурналістамиз синцями під очима і зламаною щелепою.

У підсумку суд заарештував екс-депутата на два місяці. Усвоючергу,заступникначальникавідділупроцесуальногокерівництваГоловної військовоїпрокуратуриРусланКравченкороз'яснив,щорішенняприйнятовідповідно до ухвали судувід 26 березня2015 року,томущо"підозрюваномуШепелєвубуловжеобранозаочнозапобіжний захід"."Азаразрозглядалосяклопотанняпро застосуванняцього запобіжного заходу",-заявивКравченко.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти