Тарута запропонував мирний план для Донбасу

12 лютого 2017, 08:14

У план увійшли такі пункти, як відновлення легітимності депутатів за підсумками виборів-2010, миротворці ООН і сили ОБСЄ, фінансування ОРДЛО

Народнийдепутат(позафракційний),колишнійголова Донецької обласноїдержавноїадміністраціїСергійТарутазапропонувавсвійпланмирноговрегулюваннянаДонбасі.Своєбаченняполітиквиклаввгазеті "Дзеркало тижня".

Реклама

"Починатиззабезпеченнялегітимності,щобз'явивсяпартнерпопереговорам,потімзабезпечитибезпеку,щобмирнийпланмавшансбутиреалізованим,іякрезультат-відновитидіалог,якийпризведедо відновленнядовіри",-пишевін.

1. Легітимність. "Мипропонуєморозглядатияклегітимнихпредставниківокупованихтериторійостаннюззаконнообраноївцихрайонахвлади-тих,когонаселенняобралонавиборахмісцевихраду2010 році.Самецівиборибулиостаннімилегітимнимизточкизоруукраїнськогозаконодавствавиборами",-заявив Тарута.

"Для надання такому рішенню офіційного статусу влада України повинна продовжити термін повноважень таких депутатів місцевих рад, який закінчився в 2015 році. У свою чергу, згадані депутати місцевих рад Донецької і Луганської областей для відновлення своєї легітимності повинні принести присягу на вірність Україні. Українська держава звернеться з проханням до світової спільноти про визнання даних депутатів легітимними представниками жителів тимчасово окупованих районів Донбасу, а до Росії – із закликом чинити тиск на лідерів самопроголошених республік, які повинні будуть визнати цих представників законними органами влади і передати їм управління цими територіями", – пояснює парламентарій.

2. Безпека. "Досвідтрьохроківконфліктудовів:безнаявностітретьоїсилиналініїрозмежуваннясторіннеможливодосягтистійкогоідовгостроковогоприпиненнявійськовихдій.Пропонуєтьсяскористатисяіснуючимміжнародниммеханізмом-введеннямвзонуподілусторінмиротворчогоконтингентуООН-"блакитнихкасок",-пишедепутат.

Реклама

"Друге завдання – забезпечити безпеку і порядок на пропускних пунктах між тимчасово окупованими районами Донбасу і основною територією України. Цю місію, за згодою сторін, можуть взяти на себе озброєні поліцейські сили ОБСЄ. Забезпечення безпеки на окупованих територіях буде реалізовано в два етапи. На першому етапі на ці території вводяться поліцейські сили ОБСЄ. Але в міру набуття легітимності місцевими радами можлива передача частини функцій спеціально створеним підрозділам місцевої поліції, що оснащуються і діють згідно з мандатом законної влади України", – додав політик.

3. Довіра. "ВладаУкраїнине тількивизнаєлегітимністьобраниху 2010 роцідепутатівмісцевихрадДонецькоїіЛуганськоїобластей,а йпередаєїмповноваженнята інструментидлязабезпеченняреінтеграціїжителівтимчасовоокупованихрайонівДонбасувєдиний правовий,економічний ігуманітарний простірУкраїни.Дляцьоговрозпорядженнямісцевихрадпередаютьсябюджетинаосвіту,медицинуіпенсійнезабезпечення",-підкресливТарута.

В тренді
Росія перекине на кордон з Україною 110 тисяч "багнетів" – розвідка

"Здійсненняплану "Триоснови" за сценарієм "легітимність- безпека-довіра" пропонуєтьсяздійснитивтри кроки",-пишевін.

Крок 1.Обмежити права Президента України на проведення переговорів з питань мирного врегулювання на Донбасі, відновити чільну роль парламенту в переговорному процесі. "Як показує досвід імплементації Мінських угод, без участі парламенту України неможливо досягти позитивних результатів в мирному переговорному процесі. Верховна Рада повинна ініціювати створення державної делегації високого рівня за участю народних депутатів і представників виконавчої влади, яка на основі ухваленого парламентом мандату буде вести переговори для встановлення стійкого миру на Донбасі і повернення тимчасово окупованих районів в правове поле України", – вважає депутат.

Крок 2.Прийнятиспеціальнийзакон,що визначаєповноваженняіобов'язкидепутатівмісцевихрад,обранихнавиборах 2010 рокунаниніокупованихтериторіяхДонецькоїтаЛуганськоїобластей.

Реклама

Крок 3.ПісляприйняттявпарламентіУкраїниплану"Триоснови"передатийогонарозгляддо РадиБезпекиООНіпідписантамБудапештськогомеморандумузметоюповномасштабного залученнявідповіднихміжнароднихінститутівіключовихдержаввйогоімплементацію.

Нагадаємо,ранішеМіністерствоз питаньтимчасовоокупованихтериторійівнутрішньопереміщенихосібпредставилопланзаходів,спрямованихнареалізаціюдеякихпринципівдержавноївнутрішньоїполітикищодоокремихрайонівДонецькоїтаЛуганськоїобластей,деорганидержавноївладитимчасовоне здійснюютьсвоїповноваження.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти