Тарута запропонував мирний план для Донбасу

У план увійшли такі пункти, як відновлення легітимності депутатів за підсумками виборів-2010, миротворці ООН і сили ОБСЄ, фінансування ОРДЛО

Народнийдепутат(позафракційний),колишнійголова Донецької обласноїдержавноїадміністраціїСергійТарутазапропонувавсвійпланмирноговрегулюваннянаДонбасі.Своєбаченняполітиквиклаввгазеті "Дзеркало тижня".

"Починатиззабезпеченнялегітимності,щобз'явивсяпартнерпопереговорам,потімзабезпечитибезпеку,щобмирнийпланмавшансбутиреалізованим,іякрезультат-відновитидіалог,якийпризведедо відновленнядовіри",-пишевін.

Реклама

1. Легітимність. "Мипропонуєморозглядатияклегітимнихпредставниківокупованихтериторійостаннюззаконнообраноївцихрайонахвлади-тих,когонаселенняобралонавиборахмісцевихраду2010 році.Самецівиборибулиостаннімилегітимнимизточкизоруукраїнськогозаконодавствавиборами",-заявив Тарута.

"Для надання такому рішенню офіційного статусу влада України повинна продовжити термін повноважень таких депутатів місцевих рад, який закінчився в 2015 році. У свою чергу, згадані депутати місцевих рад Донецької і Луганської областей для відновлення своєї легітимності повинні принести присягу на вірність Україні. Українська держава звернеться з проханням до світової спільноти про визнання даних депутатів легітимними представниками жителів тимчасово окупованих районів Донбасу, а до Росії – із закликом чинити тиск на лідерів самопроголошених республік, які повинні будуть визнати цих представників законними органами влади і передати їм управління цими територіями", – пояснює парламентарій.

2. Безпека. "Досвідтрьохроківконфліктудовів:безнаявностітретьоїсилиналініїрозмежуваннясторіннеможливодосягтистійкогоідовгостроковогоприпиненнявійськовихдій.Пропонуєтьсяскористатисяіснуючимміжнародниммеханізмом-введеннямвзонуподілусторінмиротворчогоконтингентуООН-"блакитнихкасок",-пишедепутат.

Реклама

"Друге завдання – забезпечити безпеку і порядок на пропускних пунктах між тимчасово окупованими районами Донбасу і основною територією України. Цю місію, за згодою сторін, можуть взяти на себе озброєні поліцейські сили ОБСЄ. Забезпечення безпеки на окупованих територіях буде реалізовано в два етапи. На першому етапі на ці території вводяться поліцейські сили ОБСЄ. Але в міру набуття легітимності місцевими радами можлива передача частини функцій спеціально створеним підрозділам місцевої поліції, що оснащуються і діють згідно з мандатом законної влади України", – додав політик.

3. Довіра. "ВладаУкраїнине тількивизнаєлегітимністьобраниху 2010 роцідепутатівмісцевихрадДонецькоїіЛуганськоїобластей,а йпередаєїмповноваженнята інструментидлязабезпеченняреінтеграціїжителівтимчасовоокупованихрайонівДонбасувєдиний правовий,економічний ігуманітарний простірУкраїни.Дляцьоговрозпорядженнямісцевихрадпередаютьсябюджетинаосвіту,медицинуіпенсійнезабезпечення",-підкресливТарута.

"Здійсненняплану "Триоснови" за сценарієм "легітимність- безпека-довіра" пропонуєтьсяздійснитивтри кроки",-пишевін.

Реклама

Крок 1.Обмежити права Президента України на проведення переговорів з питань мирного врегулювання на Донбасі, відновити чільну роль парламенту в переговорному процесі. "Як показує досвід імплементації Мінських угод, без участі парламенту України неможливо досягти позитивних результатів в мирному переговорному процесі. Верховна Рада повинна ініціювати створення державної делегації високого рівня за участю народних депутатів і представників виконавчої влади, яка на основі ухваленого парламентом мандату буде вести переговори для встановлення стійкого миру на Донбасі і повернення тимчасово окупованих районів в правове поле України", – вважає депутат.

Крок 2.Прийнятиспеціальнийзакон,що визначаєповноваженняіобов'язкидепутатівмісцевихрад,обранихнавиборах 2010 рокунаниніокупованихтериторіяхДонецькоїтаЛуганськоїобластей.

Крок 3.ПісляприйняттявпарламентіУкраїниплану"Триоснови"передатийогонарозгляддо РадиБезпекиООНіпідписантамБудапештськогомеморандумузметоюповномасштабного залученнявідповіднихміжнароднихінститутівіключовихдержаввйогоімплементацію.

Нагадаємо,ранішеМіністерствоз питаньтимчасовоокупованихтериторійівнутрішньопереміщенихосібпредставилопланзаходів,спрямованихнареалізаціюдеякихпринципівдержавноївнутрішньоїполітикищодоокремихрайонівДонецькоїтаЛуганськоїобластей,деорганидержавноївладитимчасовоне здійснюютьсвоїповноваження.

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал
Останні новини
Реклама
Пряма трансляція
Опитування
Влада
Візит Зеленського до Байдена у Вашингтон
Докладніше
Комаровський в темі
Який тест на COVID-19 надійніший
Думка Комаровського
Читати статтю
АКТУАЛОЧКА
Збираєшся на пікнік?
Де краще купувати продукти
Хочу дізнатись
Кейт Вінслет для LA Times
Гороскоп
Твій гороскоп на сьогодні
Читати гороскоп
Спецпроект
Календар лайфхаків на літо
Серпень
Лайфхаки за календарем
Для батьків
Аптечка малюка у відпустці і дома
Зібрати
Сприятливі та небезпечні дні у серпні
Місячний календар на серпень
Що треба робити

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти