Таких шпигунів, як Єжов, в кабінетах влади може бути багато і вони набагато небезпечніші – експерт

21 грудня 2017, 15:01

На думку Миколи Маломужа, всі, хто мають доступ до перших осіб держави, повинні пройти ретельну перевірку

Екс-голова зовнішньої розвідки України Микола Маломуж вважає, що глобального збитку від діяльності агента російських спецслужб Станіслава Єжова, який працював в Кабміні і був виявлений і затриманий СБУ, не буде. Перш за все тому, що Єжов не був допущений до "глибоких" секретів. Про це Микола Маломуж сказав в коментарі сайту "Сегодня".

"У поточному форматі діяльності прем'єра, особливо на переговорному процесі, звичайно ж це небажаний витік інформації. Але поки ми не маємо даних, на якій основі Єжов працював. Чи надавав тільки оглядову інформацію, або надавав більш глибинну службову інформацію", – сказав Маломуж.

Реклама

За його словами, є й інший момент, який свідчить про невисокий статус шпигуна. Це той факт, що текст повідомлення переданий за допомогою електронних засобів.

"Це дуже така система ненадійна, тому, швидше за все, це джерело не такого високого класу, щоб говорити про те, що він щось серйозне передав. Тому що, якщо щось серйозне передається, значить відповідно і система зв'язку надзвичайно засекречена, вона не фіксується якимись засобами контролю зв'язку, перехопленнями і т.п. і тут ще питання є, наскільки це таке серйозне джерело для Росії, щоб фіксувати, що це глибока шпигунська діяльність. Швидше за все, за попередніми даними, це та людина, яка просто передавала загальновідому інформацію. Це, звичайно, теж не в інтересах України, але не з таким великим збитком", – зазначив експерт. 

Він також підкреслив, що Єжов міг тільки надавати інформацію про поточну ситуацію в Кабміні, як загальновідому. Тому що там є свій режимний відділ, який чітко обмежує доступ осіб, які мають допуск до секретної інформації.

"Але загальну інформацію про графік прем'єра, про якісь переговори про неформальних позиції – він міг передавати. Це не така надзвичайно важлива інформація, але вона теж свідчить про те, що людина працювала проти держави швидше за все", – сказав Микола Маломуж.

Але найголовніше питання, на думку експерта в тому, що потрібна більш глибока перевірка.

"Стосовно того, що всі особи, які перебувають в адміністрації президента, прем'єр-міністра та Верховної Ради, особливо в апаратах, – вони повинні пройти глибоку перевірку. Участь в особистих контактах з першими особами країни, з прем'єрами, з президентом, або іншими керівниками – це ті чинники, які дозволяють її проводити. І друга складова: всі дані, які йдуть там за кордон, вони повинні виявлятися радіорозвідкою або агентурно", – зазначив Маломуж.

За словами експерта, подібних випадків зі шпигунами в органах вищої державної влади в подальшому може бути виявлено кілька.

"Я припускаю, що їх ще більше може бути і вони набагато серйозніші. Які мають дійсно набагато глибинні можливості отримання секретної інформації або дуже важливої політичної та економічної інформації про Україну. Вони більш зашифровані", – підсумував Маломуж.

Реклама

Нагадаємо, в мережі з'явилося відео із затриманим чиновником з Кабінету міністрівякий діяв в інтересах Кремля і працював на російські спецслужби.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман підтвердив затримання агента російських спецслужб.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти