Ситник керуватиме НАБУ до виборів нового директора – Офіс президента

29 серпня 2020, 13:55

Світлана Москаленко Світлана Москаленко

Законність діяльності самого Бюро під сумнів не ставиться

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник, призначення якого КСУ визнав неконституційним, буде виконувати свої обов'язки, поки не буде проведено конкурс на заміщення його посади.

Реклама

Про це повідомляє Офіс президента України.

"У зв'язку з цим рішенням Конституційного Суду і з колізією щодо можливої втрати повноважень директором Бюро, ми чекаємо від виконувача його обов'язків ефективної реалізації антикорупційної політики в період до обрання на чесному і прозорому конкурсі нового керівника. Висловлюємо абсолютну впевненість у тому, що НАБУ обов'язково залишиться стрижневим правоохоронним органом, який забезпечить застосування сучасних антикорупційних практик і істотно поліпшить якість державної антикорупційної політики" , – йдеться в заяві.

Зазначається, що у президента взяли до відома рішення Конституційного суду і дорікнули кадровою політикою команді попередників.

"Згідно з цим рішенням, як ми його розуміємо, судді констатували, що непродумана, поспішна, а часто – спекулятивна тодішня практика кадрових призначень, яка йшла врозріз з Конституцією України при формуванні найважливішого елемента антикорупційної архітектури в країні, призвела до необхідності прийняти конкретне правове рішення про неконституційність. Розуміємо також, що КС дає оцінку саме тодішнім управлінським рішенням щодо кадрових призначень, а не оцінку якості роботи самого органу. Тим більше в рішенні чітко підкреслено, що сам факт неконституційності призначення директора НАБУ, на думку КС, не скасовує чинності та спроможності самого Національного антикорупційного бюро України", – підкреслюють в ОП.

В тренді
Живе як король. Все про резиденції, особняки і яхти Медведчука
Реклама

Також в Офісі висловили надію, що керівництво НАБУ, організує роботу з урахуванням рішення КС, щоб оперативна та слідча діяльність не зупинялася.

"Для нас вкрай важливий лише один пріоритет – жорстка і непримиренна боротьба з корупцією на всіх рівнях з обов'язковим результатом" , – резюмують у президента.

Як відомо, напередодні Конституційний суд ухвалив, що у президента немає конституційних повноважень призначати директора НАБУ. Суд почав розглядати справу в липні, приводом для розгляду питання стало подання 51 народного депутата.

У НАБУ заявили, що рішення Конституційного суду не може автоматично звільнити Ситника, тому він залишиться на посаді.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти