"Звірили годинник": що наговорили Путін і Меркель про Україну і Сирію

18 серпня 2018 22:22

Переговори очільників Росії та Німеччини продовжилися за зачиненими дверима

Президент РФ Володимир Путін і канцлер ФРН Ангела Меркель 18 серпня провели робочий обід, за яким обговорили двосторонні і глобальні питання. Для того, щоб не обмежувати себе тимчасовими рамками, Меркель і Путін вирішили порушити традицію і вийти до преси не після переговорів, а до їх початку, і потім заглибитися в дискусії.

Реклама

"Під камери" і Путін, і Меркель позначили теми бесіди: Україна, "Північний потік – 2", іранське ядерне досьє, Сирія.

Про необхідність "звірення годинників" сказала Меркель. Вона пояснила важливість переговорів з Путіним.

"Я думаю, що в світлі того факту, що в усьому світі багато серйозних конфліктів наголошує на необхідності пошуку рішень", – сказала канцлер. 

Меркель підкреслила, що має намір продовжити діалог, розпочатий на зустрічі політиків у Сочі.

Реклама

"Ми несемо відповідальність – і Німеччина, і Росія як постійні члени Ради Безпеки ООН. ... Я дотримуюся думки, що розбіжності можна вирішити тільки за допомогою переговорів", – додала Меркель.

Меркель і Путін про Донбас


Виступаючи перед журналістами до початку переговорів, канцлер ФРН закликала продовжити пошук шляхів вирішення конфлікту в Україні.

"Основою були і залишаються Мінські угоди, хоча ми і мусимо констатувати, що й досі немає стабільного перемир'я. ... Я сподіваюся, що до початку навчального року вдасться зробити ще одну спробу просунутися вперед в розведенні сил", – зазначила Меркель.

Крім того, актуальним залишається питання роботи миротворчої місії ООН на Донбасі.

"Ми також обговоримо сьогодні можливість створення місії ООН, яка могла б зробити свій внесок у примирення. ... Німеччина в будь-якому випадку готова зробити свій вклад вурамках нормандського формату", – повідомила Меркель.

Реклама

935855-01-08

Путін запевнив, що і Росія нібито готова продовжувати пошук рішень.

"У контексті врегулювання української кризи, яка, на жаль, ніяк не просувається, маємо на увазі підкреслити безальтернативність реалізації мінських угод, відзначити нашу зацікавленість в роботі в рамках "нормандського формату" і контактної групи, готовність і далі сприяти спеціальній моніторинговій місії ООН. ... Сподіваюся, що нам вдасться все-таки просунутися в цьому напрямку", – додав президент РФ.

"Північний потік – 2" і транзит через Україну

Говорячи про Україну, Меркель нагадала Путіну про умови запуску "Північного потоку – 2". Вона заявила що, при реалізації цього проекту Україна повинна зберегти свою роль країни, яка здійснює транзит російського газу до Європи.

На це Путін в черговий раз запевнив Меркель у тому, що "Північний потік – 2" не закриває можливості транзиту газу через Україну.

Реклама

"Головне, щоб цей український транзит, традиційний для нас, відповідав економічним вимогам, був економічним у всіх сенсах цього слова", – додав глава російської держави.

Не пропусти!
Україні на Євро дали другий шанс: наші гравці думали, що поляки заб'ють третій гол Швеції

У контексті "Північного потоку – 2" ні Путін, ні Меркель не згадали США. Хоча сьогодні, 18 серпня, західні ЗМІ з'ясували, коли США вдарить санкціями по "Північному потоку – 2".  Це, за неофіційними даними, відбудеться вже в найближчі тижні.

Раніше американський сенатор Джон Баррассо вніс до Конгресу США законопроект про санкції проти інвесторів російських проектів з експорту енергоносіїв. Як заявив сенатор, мета законопроекту – допомогти союзникам з НАТО уникнути політичного примусу з боку Росії, яка використовує енергетичні ресурси для геополітичних цілей.

Іранське досьє 

Ще одним питанням, пов'язаним з санкціями США, стало іранське ядерне досьє. І Меркель, і Путін виступили за збереження ядерної угоди по Ірану.

"Німеччина підтримує збереження ядерної угоди, але ми спостерігаємо із занепокоєнням за діями Ірану в регіоні, чи то конфлікт в Ємені, програма з розвитку балістичних ракет, ситуація в Сирії", – сказала Меркель.

935948-01-08

Путін також наголосив на необхідності збереження Спільного всеосяжного плану дій (СВПД) щодо іранської ядерної програми.

"Вкрай важливо зберегти цю схвалену Радою Безпеки ООН багатосторонню домовленість, спрямовану на зміцнення регіональної та глобальної безпеки і режиму ядерного нерозповсюдження", – заявив він, маючи на увазі оголошений в травні цього року вихід США з СВПД.

Цей план, узгоджений Іраном і "шісткою" міжнародних посередників (РФ, Велика Британія, Китай, США, Франція і ФРН), передбачав скасування санкцій, накладених на Іран у зв'язку з його ядерною програмою, в обмін на зобов'язання Тегерана обмежити ядерну діяльність і поставити її під міжнародний контроль.

Сирійський конфлікт

Путін і Меркель повідомили, що обговорять і сирійське врегулювання. Так, канцлер ФРН відзначила, що бойові дії в Сирії пішли на спад, але зберігається складна гуманітарна ситуація.

"Ми повинні, перш за все, уникнути того, щоб справа дійшла до гуманітарної катастрофи", – сказала вона.

У цьому ж ключі висловився президент РФ. 

"Важливо нарощувати гуманітарну складову сирійського конфлікту, маючи на увазі, перш за все, надання гуманітарної допомоги сирійському народові, і допомагати тим районам, куди можуть повернутися біженці, які перебувають за кордоном", – сказав Путін. 

На думку Путіна, для цього необхідно допомогти відновити водопостачання, каналізацію, медичне обслуговування. Він висловив упевненість в тому, що в цьому зацікавлені всі, в тому числі і Європа.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти