Суддівська винагорода: скільки отримують судді в Україні

30 березня 2017, 14:38

Суддям платять надбавки за вислугу років, за вчені ступені і за доступ до держтаємниці

Реклама

Президент України Петро Порошенко в кінці 2016 року заявляв, що Україна переживає якісно новий період свого розвитку, а її громадяни особливо гостро потребують захисту правди, справедливості, в чесному і справедливому суді.

Організації з боротьби з корупцією неодноразово відзначали при цьому, що високі зарплати суддів є одним з інструментів подолання корупції в судовій гілці влади країни. Скільки отримують судді вищих судових інстанцій України – інформує "112 Україна".

Конституційний суд України (КСУ)

____Конституційний суд України. Фото: з відкритих джерел

Реклама

Конституційний суд є в Україні єдиним органом конституційної юрисдикції, основним завданням якого є гарантування верховенства Конституції на всій території держави.

Сьогодні КСУ складається з 18 суддів. Рівна кількість суддів до його складу делегують президент України, Верховна Рада і З'їзд суддів.

Що стосується заробітних плат суддів, то в секретаріаті КСУ не надали конкретної інформації про фінансову винагороду служителів Феміди в лютому, обмежившись рамками виплачених сум.

Так, розмір суддівської винагороди (як називають зарплату в офіційній відповіді суду) склав від 28 тис. 355 грн до 50 тис. 392 грн. При цьому наголошується, що посадовий оклад всіх суддів КСУ в лютому склав 20,8 тис. грн.

Як розповіли в прес-службі суду, згідно з українським законодавством, посадовий оклад судді КСУ встановлюється пропорційно до посадового окладу судді місцевого суду (дорівнює 10 мінімальним зарплатам, тобто 32 тис. грн) з коефіцієнтом 1,3.

Реклама

Таким чином, посадовий оклад судді КСУ повинен становити 41,6 тис. грн.

Верховний суд України (ВСУ)

_____01

Верховний суд України. Фото: з відкритих джерел

Верховний суд України на сьогодні є вищим органом судової влади в державі. Основним завданням його діяльності є забезпечення однаковості в застосуванні правових норм.

Також до повноважень ВСУ належить перегляд рішення судів касаційної інстанції і нижчестоящих судів, перегляд рішень Вищого адміністративного суду, подача конституційного подання до Конституційного суду про визнання неконституційним того чи іншого закону або нормативного акту, а також внесення подання про нездатність президента України виконувати свої повноваження за станом здоров'я.

Реклама

Крім цього, ВСУ займається узагальненням судової практики, яке має рекомендаційний характер.

Заробітна плата глави Верховного суду України Ярослава Романюка в лютому склала 44 тис. 720 грн, з урахуванням відрахованих податків йому було виплачено 35 тис. 999,06 грн.

Середній розмір суддівської винагороди, нарахованого суддям ВСУ в лютому, становив 35 тис. 660,44 грн, з урахуванням податків – 28 тис. 706,61 грн.

Надбавки, передбачені законом для суддів ВСУ, традиційні: за вислугу років, за перебування на адміністративній посаді в суді, за науковий ступінь і за доступ до державної таємниці.

В тренді
Рада без їдальні: де харчуються і які чайові лишають нардепи (відео)

Вищий господарський суд України (ВГСУ)

_____Будівля Вищого госпсуду України. Фото: з відкритих джерел

ВГСУ очолює систему господарських судів України. Законодавством передбачено, що Вищий госпсуд переглядає в касаційному порядку постанови місцевих та апеляційних господарських судів.

Також ВГСУ вивчає та узагальнює судову практику, аналізує судову статистику і надає рекомендації та роз'яснення нижчим по вертикалі судам.

Глава ВГСУ Богдан Львів в лютому-2017 офіційно заробив 36 тис. 480 грн (включаючи доплати). Його заступникам Геннадію Кравчуку і Сергію Могилу, відповідно, було нараховано 41 тис. 803,08 грн і 27 тис. 648 грн.

Вищий адміністративний суд України (ВАСУ)

______01

Фото: з відкритих джерел

Вищий адміністративний суд представляє в судовій системі України касаційну інстанцію в адміністративних справах.

У його структуру входять три судові палати, а в підпорядкуванні знаходяться дев'ять апеляційних адмінсудів, окружні адмінсуди в областях, Києві і Севастополі.

Глава ВАСУ Олександр Нечитайло в лютому на своїй посаді заробив 37 тис. 440 грн, однак після сплати податків отримав на руки 30 тис. 139 грн.

Примітно, що його заступник Михайло Смокович в тому ж місяці заробив і отримав на руки аналогічну суму, відрахувавши, відповідно, стільки ж податків. Посадовий оклад керівників ВАСУ склав 19 тис. 200 грн.

Як повідомляється, премії, матеріальна допомога та інші виплати в лютому керівникам ВАСУ не нараховувалися.

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ (ВССУ)

_______Фото: з відкритих джерел

ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ є суд касаційною інстанцією для цивільних і кримінальних справ в системі судів загальної юрисдикції.

Примітно, що ВССУ можуть ліквідувати в разі проведення в Україні судової реформи. Такий крок передбачений її планом, а повноваження цього суду планують передати Верховному суду України.

Наразі Вищий спецсуд очолює Борис Гулько, зарплата якого в лютому склала 36 тис. 480 грн, в тому числі 6 тис. 566,4 грн податку з доходу і 547,2 грн військового збору.

Заступники Гулько мають наступну заробітну плату:

  • Станіслав Кравченко – 33 тис. 600 грн (відраховано – 6 тис. 048 грн і 504 грн відповідно);
  • Марина Червінська – 29 тис. 760 грн (5 тис. 356,8 грн і 446,4 грн податків відповідно).

Як повідомляється, премій та інших заохочень керівництво ВССУ в минулому лютому 2017 року не отримувало.

Всі подробиці в спецтемі Зарплати в Україні

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти