Стівен Пайфер: Якщо п'яні бойовики почнуть перестрілку, миротворці повинні відкривати вогонь

22 квітня 2018, 17:12

Американський дипломат назвав єдину причину, чому "блакитних касок" може не виявитися на Сході України

Введення миротворців на Донбас залежитьвідРосії,оскільки вонаможезаблокуватицюініціативувООН,атакожстворитипроблемивразіпроцесуз виведеннявійськзі СходуУкраїни.

Реклама

Про це розповів "Новому времени" екс-посолСШАіфахівецьз питаньУкраїниіРосіїу Вашингтоні СтівенПайфер.

Перспектива введення миротворчих сил на Донбас залежить від того, чи хоче Росія, щоб це сталося, вважає екс-посол США Стівен Пайфер.

"У росіян є вето в Раді Безпеки ООН, тому ніяких миротворчих сил може і не статися, якщо Росія не погодиться на цей варіант. Що стосується мандата: ви ж не хочете, щоб спостерігачі перебували тільки на лінії розмежування, як того хоче Росія? Саме таке розташування перетворює киплячий конфлікт в заморожений, але не вирішує його", - сказав дипломат.

За його словами, для взяття під контроль Донбасу і виконання там відповідних завдань по врегулюванню конфлікту досить буде від 20 до 40 тисяч миротворців
.

Такожекс-посолвпевнений,щомиротворціповинніотриматиправозастосовуватизброю,якщобудутьпроблемизвиведеннямросійськихвійськ.

"Якщо цього не відбудеться, якщо місцеві ополченці перешкоджатимуть процесу виведення російського озброєння, якщо на якомусь КПП п'яні люди зі зброєю ініціюють перестрілку, миротворці повинні мати право відкрити вогонь. Інакше ця миротворча місія не буде ефективною", - сказав Пайфер.

Дипломат підкреслив, що врегулювання конфлікту на Донбасі можевідбутисявразі,якщобудепідтриманийукраїнськийваріантзрозміщенняммиротворців.

В тренді
"Росію чекають серйозні наслідки": низка країн ПАРЄ виступила з жорсткою заявою

"Якщо ж буде прийнятий варіант, який пропонує Україна і який підтримує Захід, про повсюдне розміщення миротворчих сил аж до кордону з Росією, то тоді миротворчі сили дійсно можуть внести свій внесок у врегулювання конфлікту. Це може стати хорошим політичним виходом для російських військ, щоб вони могли вибратися з Донбасу. Хоча я на даний момент не впевнений, що Москва готова прийняти таке рішення", - резюмував він.

Реклама

Яквідомо,російськасторонаспочаткудомагаласятого,щомиротворціповиннідіятилишеналініїрозмежування;пізнішедопустилиможливістьїхвихідідоукраїнсько-російського кордону,алевякості"охоронців"дляспостерігачівОБСЄ.В лютому президент РФ Володмир Путін пішов на поступки по Донбасу іпогодивсянарозміщення"блакитнихкасок"навсійтериторіїконфлікту,алезумовою,щоКиївдомовитьсяпро цезбойовиками.

Усвоючергуукраїнськасторона,якіраніше,наполягаєнавведеннімиротворцівнавсютериторіюконфліктуізаявляє,щоне має намірувестипереговоризватажкамибойовиків.

Такоє існує і "план Волкера" по Донбасу. СпецпредставникСШАпоУкраїніпід часпереговорівзпомічникомпрезидентаРФВладиславомСурковимобговорюєконкретніваріантивведеннямиротворцівнаДонбас.ПланиШтайнмаєраіМореляпровалилися,алетеперєнадіянаамериканськийваріантврегулюванняситуаціївУкраїні.

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти