Стенограма телефонної розмови Зеленського з Трампом: повний текст

25 вересня 2019, 19:17

Переклад документа, опублікованого на сайті Білого будинку 25 вересня

Сайт "Сьогодні" публікує повний переклад стенограми телефонної розмови, яка відбулася між президентами України і США Володимиром Зеленським та Дональдом Трампом 25 липня, після позачергових виборів до Верховної Ради.

Реклама

Оригінал документа був опублікований на сайті Білого дому25 вересня.

Трамп: Вітаю з великою перемогою. Ми в Сполучених Штатах стежили за проробленою вами приголомшливою роботою. Ви з'явилися з нізвідки, вам не давали особливих шансів на перемогу, але в підсумку ви з легкістю перемогли. Це фантастичне досягнення. Вітаю!

Зеленський: Ви абсолютно праві, містер президент. Ми перемогли і наполегливо працювали заради цього. Ми багато працювали, але повинен зізнатися, що у мене була можливість вчитися у вас. На наших виборах ми використовували чимало ваших навичок і знань. Так, абсолютно вірно, ці вибори були унікальні. Ми опинилися в унікальній ситуації і змогли досягти унікального успіху. Я можу сказати наступне: вперше ви подзвонили мені, щоб привітати з перемогою на президентських виборах, вдруге ви телефонуєте мені після перемоги моєї партії на парламентських. Думаю, мені слід обиратися частіше, щоб ви могли дзвонити мені частіше, і ми змогли б частіше спілкуватися.

Трамп: (сміється) Прекрасна ідея. Вважаю, ваша країна дуже рада цьому.

Реклама

Зеленський:Так, по правді кажучи, ми намагаємося з усіх сил, бо хочемо осушити болото (посилання до виборчого гасла Трампа "осушити болото" – змінити політичний істеблішмент – ред.) і в нашій країні. Ми залучили багато нових людей – не старих політиків, не типових політиків, тому що хочемо, щоб у нас був новий формат і новий тип уряду. Ви – чудовий учитель для нас і в цьому.

Трамп: Дуже мило з вашого боку. Ми багато робимо для України, витрачаємо купу зусиль і багато часу. Набагато більше, ніж роблять європейські країни. Німеччина для вас майже нічого не робить. Всі їх справи – лише розмови, і я думаю, вам варто це з ними обговорити. Коли я говорю з Ангелою Меркель, вона говорить про Україну, але потім нічого не робить. Багато європейських країн вчиняють так само, тому я думаю, вам слід цим зайнятися. Але Сполучені Штати були дуже, дуже гарні для України. Не сказати, що це було завжди взаємно – траплялися не дуже хороші речі, – але Сполучені Штати були дуже шороші для України.

Зеленський:Так, ви абсолютно праві – не на 100%, а на 1000%. Можу сказати вам наступне: я говорив з Ангелою Меркель, бачився з нею. Я також зустрівся і говорив з Макроном і сказав їм, що вони не роблять стільки, скільки було б щодо санкцій. Вони не застосовують санкції. Вони недостатньо роблять для України. За логікою нашим найбільшим партнером повинен бути Європейський Союз, але технічно Сполучені Штати – партнером куди більший, ніж Європейський Союз, і я дуже вдячний вам за це, тому що США роблять для України дуже багато. Набагато більше, ніж Європейський Союз, особливо щодо санкцій проти Росії. Я також хотів би подякувати вам за вашу велику підтримку в питаннях оборони. Ми готові продовжувати співпрацю, зокрема, ми готові купити у США більше Javelin для оборонних цілей.

Трамп: Хочу попросити вас про послугу, тому що наша країна багато пережила, і Україна багато знає про це. Хочу, щоб ви з'ясували, що сталося в Україні з компанією Crowdstrike. Вважаю, у вас є один багатий знайомий ... Як стверджується, в Україні розташований сервер. Багато чого сталося, вся ця ситуація. Я думаю, що ви оточуєте себе деякими з цих людей. Я б хотів, щоб вам або вашим людям подзвонив генеральний прокурор і щоб ви "докопалися до суті". Як ви бачили вчора, весь цей нонсенс закінчився нікчемним виступом чоловіка на ім'я Роберт Мюллер. Дуже некомпетентним виступом, але вони стверджують, що багато що з цього почалося в Україні. Що б ви не могли зробити, дуже важливо, щоб ви зробили це, якщо це можливо.

Зеленський: Так, це і все, що вами згадане, мені дуже важливо. Для мене, як президента, це дуже важливо, і ми відкриті для будь-якого майбутнього співробітництва. Ми готові відкрити нову сторінку співпраці у відносинах між США і Україною. З цією метою я тільки що відкликав нашого посла зі Сполучених Штатів, і його замінить дуже компетентний і дуже досвідчений посол, який буде ретельно працювати над зближенням наших країн.

Реклама

Я також сподіваюся, що він заручиться вашою довірою і заведе з вами особисті відносини для ще більшої співпраці. Скажу вам, що зовсім недавно один з моїх помічників говорив з паном Джуліані, і ми дуже сподіваємося, що він зможе приїхати в Україну і ми з ним зустрінемося. Я просто хотів ще раз запевнити вас в тому, що в нашій країні вас будуть оточувати тільки друзі. Я подбаю про те, щоб оточити себе кращими і найбільш досвідченими людьми. Я також хотів сказати вам, що ми друзі. Ми добрі друзі, і у вас, пане президенте, є друзі в нашій країні, тому ми можемо продовжувати наше стратегічне співробітництво. Я також планую оточити себе чудовими людьми і на додаток до цього розслідування, я як президент України, гарантую, що всі розслідування будуть відкритими. Можу вас в цьому запевнити.

Трамп: Добре, тому що я чув, що у вас є прокурор, який був дуже хороший, але його звільнили, що дуже несправедливо. Багато обговорюють звільнення вашого дуже хорошого прокурора, до чого були причетні багато поганих людей. Містер Джуліані дуже шанована людина. Він був мером Нью-Йорка, відмінним мером, і я б хотів, щоб він подзвонив вам. Я попрошу його і генерального прокурора вам зателефонувати. Руді обізнаний про все, що відбувається і він дуже здібний. Якщо ви зможете поговорити з ним, це було б чудово. Колишній посол США, жінка, була погана і люди, з якими їй доводилося спілкуватися в Україні, теж були погані. Просто хочу, щоб вам це було відомо. Крім того, зараз багато говорять про сина Байдена, що Байден сам зупинив судове переслідування. Дуже багато людей хочуть дізнатися про це, і якщо ви і генеральний прокурор зможете щось зробити, було б чудово. Байден тільки хвалиться, що він зупинив цей розгляд, так що, якщо ви могли б уважніше цим зайнятися ... Це все звучить просто жахливо.

Зеленський:На рахунок прокурора хочу сказати вам, що, по-перше, я обізнаний про те, що сталося. Після того, як ми заручилися абсолютною більшістю в парламенті, наступний прокурор буде абсолютно моєю людиною, моїм кандидатом. Після схвалення парламентом він почне виконувати свої обов'язки в вересні. Він або вона вивчать цю ситуацію і особливо придивляться до згаданої вами компанії. Головне питання цього розслідування – відновлення справедливості, так що ми його проконтролюємо і займемося розслідуванням. Також хочу попросити вас надати будь-яку додаткову інформацію, яка буде корисною слідству, щоб ми напевно домоглися справедливості в нашій країні.

В тренді
Тепер вже офіційно. Зеленський підписав закон, який прирівняв е-паспорт до паперового

Що стосується посла США з України, то, якщо я правильно пам'ятаю, її звали Іванович. Було здорово, що саме ви першим повідомили мені про те, що вона поганий посол, тому що я на 100% згоден з вами. Її ставлення до мене залишало бажати кращого, вона була прихильницею попереднього президента. І вона б не прийняла мене в якості нового президента в повній мірі.

Трамп: Її дещо чекає. Я попрошу містера Джуліані та генерального прокурора Барра вас набрати, і ми доберемося до суті справи. Я впевнений, що ви з цим розберетеся. Як я чув, з прокурором обійшлися дуже погано, а він був дуже хороший, так що удачі у всьому. Я передвіщаю поліпшення вашої економіки. У вас велика країна. У мене багато українських друзів, це – неймовірні люди.

Реклама

Зеленський:У мене також є кілька друзів-українців, які живуть в Сполучених Штатах. Минулого разу, коли я відвідував США, я зупинився в Трамп-тауер біля Центрального парку в Нью-Йорку. Я з ними поговорю і сподіваюся, що в майбутньому ми знову побачимося. Я хочу подякувати вам за ваше запрошення відвідати США і Вашингтон, зокрема. Я гарантую вам, що ми дуже серйозно підійдемо до цієї справи і будемо над цим працювати. Відносно економіки, у неї є великий потенціал для співпраці наших країн. Але одне питання є для України дуже важливим щодо незалежності. Я вірю, що ми зможемо досягти успіху і скооперуватися зі Сполученими Штатами – ми вже працюємо над цим. Ми закупили американську нафту, але я дуже сподіваюся на майбутню зустріч. Нам буде потрібно більше часу і багато можливостей для обговорення цих можливостей і щоб познайомитися один з одним краще. Я хочу подякувати вам за вашу підтримку.

Трамп: Чудово. Добре, спасибі вам велике, я ціную це. Я скажу Руді і генеральному прокурору Вільяму Барру, щоб вони зв'язалися з вами. Спасибі вам. Коли захочете відвідати Білий Дім, не соромтеся – дзвоніть. Назвіть дату і це влаштуємо. З нетерпінням вас чекатиму.

Зеленський: Дуже вам вдячний. Буду радий приїхати і побачитися з вами. Я теж запрошую вас відвідати Україну і приїхати в прекрасне місто Київ. Наша красива країна завжди для вас відкрита. 1 вересня ми будемо в Польщі, і я сподіваюся, що ми зможемо там зустрітися, а після – поїхати в Україну. Це дуже гарна ідея. Ми зможемо взяти мій літак або ваш, який, ймовірно, набагато кращий за мій, і відправитися на ньому в Україну.

Трамп: Добре, ми з цим розберемося. Я сподіваюся побачити вас в Вашингтоні і, можливо, в Польщі. Думаю ми будемо там в один і той же час.

Зеленський:Дякую вам, містер президент.

Трамп: Вітаю вас, ви провели фантастичну роботу. Це побачив весь світ. Не думаю, що когось це засмутило. Вітаю.

Зеленський:Дякую, містер президент. До побачення.

Нагадаємо, що раніше американські ЗМІ повідомили про тиск, який в телефонній розмові президент США Дональд Трамп нібито чинив на Зеленського для поновлення розслідування щодо сина кандидата в президенти від демократів Джо Байдена. І в Вашингтоні, і в Києві це заперечували.

Через це демократи запустили в Конгресі процедуру імпічменту президенту США.

Детальніше про скандал навколо розмови Трампа із Зеленським ви можете дізнатися в статті "Імпічмент Трампу: чому через дзвінок Зеленському президента США можуть відправити у відставку" на нашому сайті.

Всі подробиці в спецтемі Імпічмент Трампа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти