Статус Криму можуть змінити

7 вересня 2015 7:49

Артур Гор

На думку глави Меджлісу, переформатування автономії створить передумови для повернення Криму

В Україні знову заговорили про зміни до Конституції, але тепер уже по кримському питанню. Так, глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров пропонує змінити 10-й розділ Конституції і привласнити АР Крим національно-територіальний статус. "Я звернувся публічно до керівника Конституційної комісії та членам комісії, і вони схвалили мою пропозицію. Ми створюємо робочу групу з питань АР Крим", – зазначив Чубаров.

Реклама

Один з можливих членів майбутньої робочої групи, Юрій Ключковський, який зараз входить до складу Конституційної комісії, розповів "Сегодня" про головний принцип змін. "Загальна ідея – недавнє рішення ВР про визнання кримськотатарського народу корінним народом на підставі конвенції ООН про права корінних народів. Це означає, що характер автономії може змінитися з територіального на національно-територіальний. Це забезпечить гарантії розвитку кримськотатарського народу", – пояснив Ключковський.

Рефат Чубаров додав, що повернення Криму – реальна перспектива, якщо розглядати її з погляду інтересів населення. "Повернення Криму до складу України – це не тільки повернення територій, а й людей. Відповідно, Україна повинна дати чітке уявлення свого бачення майбутнього Криму у складі української держави. Йдеться про переформатування статусу Криму. Він буде спиратися на міжнародне право, але при цьому автономія зберігається", – говорить Чубаров.

Не пропусти!
Матч Данія – Фінляндія дограють сьогодні: коли продовжиться зустріч в Копенгагені
Збірна Данії проти Фінляндії на Євро-2020

Відзначимо, що Декларація ООН про права корінних народів була прийнята в 2007 році. Її підтримала і Україна. У ній говориться, що корінні народи мають право на самовизначення, вільне встановлення політичного статусу і здійснення економічного, соціального і культурного розвитку. Крім того, корінні народи мають право на автономію і повну участь у політичному, економічному, соціальному та культурному житті держави.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти