Термін повноважень новообраного голови КСУ закінчується у вересні

14 травня 2019, 23:08

Шаптала обрана головою КС на трирічний термін

Головою Конституційного суду України на трирічний термін обрано суддю КС Наталію Шапталу, повідомили в прес-службі КС.

Реклама

"На спеціальному пленарному засіданні головою Конституційного суду України обрано Наталію Шапталу. Відповідно до статті 33 Закону України" Про Конституційний Суд України "глава Суду обирається на спеціальному пленарному засіданні тільки на один трирічний термін", - сказано в повідомленні на сайті КС у вівторок ввечері .

Шаптала була призначена суддею КС України X з'їздом суддів України у вересні 2010 року. Присягу Шаптала склала 21 вересня 2010 року.

"Відповідно до ст.16 Закону України" Про Конституційний суд України "суддя КС призначається на дев'ять років без права бути призначеним повторно. Дев'ятирічний термін судді КСУ Шаптали закінчується у вересні 2019 року", – підкреслили в прес-службі КС.

Крім того, на офіційному сайті КС у вівторок ввечері підтвердили, що 14 травня 2019 відбулися збори суддів КС України, на яких судді КСУ прийняли рішення про недовіру голові КС України Шевчуку і після цього перейшли до спеціального пленарного засідання.

Реклама

"Конституційний суд України на спеціальному пленарному засіданні прийняв Постанову про звільнення Станіслава Шевчука з посади судді Конституційного суду України на підставі пункту 3 статті 21 Закону України" Про Конституційний суд України ", – сказано в повідомленні.

Згідно з п.3 ст.21 Закону України "Про Конституційний суд України", суддю КС звільняють за вчинення ним істотного дисциплінарного проступку, грубе або систематичне нехтування своїми обов'язками, несумісне зі статусом судді КС або виявлення його невідповідності займаній посаді. Питання про звільнення судді з посади за такими підставами Суд розглядає на спеціальному пленарному засіданні за наявності висновку постійної комісії з питань регламенту та етики Суду.

Як повідомлялося, 14 травня судді Конституційного суду проголосували за звільнення Станіслава Шевчука з посади судді.

В тренді
Чи буде сьогодні засідання РНБО? Нам відповіли в Офісі президента

Раніше судді Конституційного суду висловили недовіру Шевчуку, намагаючись змусити його самостійно піти з посади.

Відповідне рішення було ухвалене 14 травня без присутності Шевчука – за недовіру керівнику КСУ віддали свої голоси більшість суддів.

Реклама

Пізніше стало відомо, що судді Конституційного суду України обрали новим головою суду Наталію Шапталу.

У свою чергу, звільнений з посади судді, а потім і голови Конституційного суду, Станіслав Шевчук заявив, що судді КСУ "здійснили антиконституційний переворот" і він оскаржить своє звільнення.

Ми також писали, що у вересні в Конституційному суді України відбулася церемонія прийняття присяги двома новими суддями – Іриною Завгородньою і Олегом Первомайським. На заході був присутній президент Петро Порошенко.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти