Порівняли з Александровим та Єрофєєвим: Савченко вимагала відсторонення прокурорів і суддів

29 березня 2018, 14:54

Нардепа образили слова прокурора щодо російських ГРУшників, і вона попросила відсторонення

Апеляційний суд Києва відмовив захисту народного депутата Надії Савченко у відстороненні прокурора, на чому наполягала сама підозрювана.

Реклама

За її словами, сторона звинувачення нібито висловила пряму ненависть до неї.

"На минулому засіданні прокурор Климович дозволив собі ганебний вислів публічно про те, що Єрофєєв та Алєксандров (співробітники ГРУ, яких у травні 2017 року обміняли в РФ на Савченко. – Ред.) – російські офіцери і солдати, які прийшли в Україну вбивати український народ. Прокурор висловив лише упереджене ставлення і не тільки упереджене ставлення щодо мене, а висловив пряму ненависть щодо мене особисто. Він не має права брати участь в цьому питанні. Вимагаю замінити прокурора, який дозволяє собі хвалити російських офіцерів в українських судах, що ганьбить українські суди. І повинен служити в слідчому комітеті, а не в українській прокуратурі".

На думку прокурора Банника, доводи сторони захисту є надуманими і необґрунтованими. Також прокурор заявив, що Савченко перекрутила слова його колеги для того, щоб вибудувати лінію свого захисту.

Климович пояснив, що на засіданні він сказав, що "особи, військовослужбовці іншої держави, а саме Алєксандров і Єрофєєв виглядають краще в тій частині, що вони не прийшли і не скоювали терористичний акт на території своєї держави".

"Обставини, на які посилається підозрювана в своїй заяві, колегія суддів не вважає за можливе визнати такими, які перешкоджають прокурору Климович брати участь у кримінальному провадженні на цій стадії процесу, оскільки не ґрунтується на вимогах закону і не підтверджується матеріалами провадження. Колегія суддів вирішила відмовити в задоволенні заяви підозрюваної про відсторонення прокурора Климовича. Рішення оскарженню не підлягає".

Після оголошення рішення щодо відсторонення прокурора, Савченко заявила про вимогу відсторонення судді.

"На тій підставі, що прокурор у залі суду сказав, що я вчинила теракт, вбила когось, хоча я нікого не вбивала. При цьому суд не вважає, що це упереджене ставлення прокурора до мене. Якщо, порушуючи презумпцію невинності, він виносить свідомо вердикт, обходячи суд, який є вищим органом, то як можна довіряти такому суду?"

Реклама

Судді вирушили в дорадчу кімнату, а Савченко навіть дозволили вийти на перекур.

Порадившись, суд відмовив у відстороненні суддів.

Як повідомлялося, 23 березня ввечері Шевченківський районний суд Києва ухвалив рішення про арешт на 60 діб народного депутата Надії Савченко, яка підозрюється, серед іншого, в підготовці терактів і поваленні державної влади.

26 березня Савченко оскаржила свій арешт.  Її адвокат Віктор Чевгуз говорив, що Суддя допустив процесуальні порушення при винесенні рішення щодо нардепу.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти