Створення служби фінансових розслідувань знизить силовий тиск на бізнес – експерти

23 лютого 2017, 17:57

Створення служби фінансових розслідувань чітко узгоджується з успішною податковою практикою Європейського Союзу

Сьогодні міністр фінансів Олександр Данилюк презентував законопроект про створення органу протидії фінансовим злочинам. Законопроект був розроблений Мінфіном спільно з робочою групою, організованою прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом.

Реклама

Передбачається, що нова служба замінить податкову поліцію, яка була офіційно ліквідована законом про держбюджет на 2017 р

"До даної ситуації дуже підходить прислів'я" не було б щастя – так нещастя допомогло ". Будемо відверті: депутати скасували п. 134 Податкового кодексу майже випадково. Але цією випадковістю можна і потрібно скористатися для зниження репресивності апарату фіскальної служби ", – упевнений експерт Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України Василь Яблонський.

За словами експерта, заявлені міністром фінансів нововведення – про заміну силового підходу на більш аналітичний, а також про скорочення штату нової служби в порівнянні з податковою міліцією з 15 000 до 2500-3000 осіб – заслуговують на увагу і підтримку.

"Створення служби фінансових розслідувань чітко узгоджується з успішною податковою практикою Європейського Союзу. Але важливо, щоб нова структура не виродилася в податкову міліцію, яка зараз займається абсолютно всім – в тому числі використовується в корпоративних конфліктах – крім своїх безпосередніх завдань", – застерігає президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

Реклама

"Хочу нагадати, що створення нової служби фінансових розслідувань – це одна з вимог Міжнародного валютного фонду, яку взяла на себе Україна. І цю вимогу потрібно виконати. Крім того, про створення такої служби було сказано і в коаліційній угоді", – нагадує доктор економічних наук В'ячеслав Потапенко.

В тренді
Роблю на прохання Путіна і Порошенка. Журналісти оприлюднили записи переговорів Медведчука
В тренді
Чому звільняють Степанова? Шмигаль відповів
В тренді
Українці в пастці. Зеленський відреагував на форс-мажор у Непалі
Володимир Зеленський на нараді в Офісі президента

Але ключовий фактор, на думку експерта, це відносно низька ефективність діючої податкової міліції.

"85% справ, відкритих за ухилення від сплати податків, зборів, були закриті за відсутністю складу злочину. Податкова міліція витрачає більше, ніж приносить до держбюджету. Наприклад, в 2015 р на зарплату співробітникам податкової міліції було виділено 600 млн грн. При цьому завдяки роботі цих співробітників до бюджету було мобілізовано лише 521 млн грн ", – ділиться статистикою В'ячеслав Потапенко.

"Ми прекрасно розуміємо, що податкова міліція практикою своєї роботи себе дискредитувала, причому дискредитувала себе рейдів не проти великого бізнесу, а проти приватних підприємців. Саме вони отримали найбільший збиток від дій податкової міліції", – пояснює економіст, експерт Київського міжнародного економічного форуму Андрій Блінов.

За словами економіста, в новий закон і в діяльність нової служби повинен бути обов'язково закладений принцип невинуватості платника податків.

Реклама

"Служба фінансових розслідувань повинна в першу чергу цікавитися діяльністю найбільших платників податків. Адже 10% найбільших корпорацій країни дають більше 90% податків", – нагадує Андрій Блінов.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти