"Щорічно роблять шоу": експерт про голосування і коаліцію в Раді

24 листопада 2018, 10:06

Дмитро Дубенський

У парламенті усталена ситуативна більшість, яка "проживе" до наступних парламентських виборів, впевнена Ірина Сєрова

УВерховній РадіУкраїнинасьогоднішнійденьфактичносформуваласяіпрацюєситуативнадепутатська більшість,ітакий стан речейвдепутатськомукорпусібудезберігатисядонаступнихвиборівдо парламенту.

Про цесайту"Сегодня"розповілаполітконсультант,кандидатюридичнихнаук
Ірина Сєрова , коментуючи затверждення у другому читанні бюджету-2019, незважаючинане підтримкудокументадеякимипроєвропейськимифракціямиіполітсилами.

"Наше коаліційний співтовариство в Раді можна назвати "союзом жаби з гадюкою. Тобто коли депутатам необхідно, в принципі, то можливо їх об'єднання при голосуваннях. Наприклад, коли є "закопані" бюджетні інтереси, то з року в рік ми спостерігаємо абсолютну консолідацію голосування. Причому, якщо звернути увагу, консолідується все як завжди за рахунок депутатських груп, а голосування всередині самих коаліційних фракцій не таке вже й дисципліноване. Відповідно, нічого нового не відбулося і в цей бюджетний процес, тому що в бю джет завжди "закопується" дуже багато обіцянок на мажоритарні округи, представники яких формують більшість депутатських груп. В тому числі є ряд мажоритарників і у фракціях більшості. Тому мотивація явно була проведена спочатку, були узгоджені позиції, а потім вже вийшло консолідоване голосування за бюджет. Чомусь у нас завжди подається бюджетне голосування як велике досягнення парламенту, на цьому щорічно роблять шоу, обов'язково нагнітають нервозність і т.д. Але нервозність складається лише в тому, що йде "торг" за умови ціни голосування за даний документ. Ось і все", – пояснила вона.

Реклама

За прогнозамиСєрової,немаєніякихпередумовговоритипро те,щопитаннязситуативною більшістюабоїїстабілізацієюможезмінитисядонаступнихпарламентськихвиборів.Більштого,градуснапругивстінахВРУбудепідвищуватисяв міру наближеннядати голосуваннянавиборахвРаду.

"Імипобачимо,щоне тількиопозиціядругнадругабуденападати,а йумовносамакоаліціябудеробитите саме.Заразже-чистоситуативніобставинизпарламентською коаліцією",-резюмувалаексперт.

РанішекерівникЦентруприкладнихполітичнихдосліджень"Пента"Володимир Фесенко,коментуючипозитивніпідсумки"нічного"бюджетногоголосуваннявРадівідзначав,щов парламенті провладна депутатська більшість знову продемонструвала свою ефективнвстьпри прийнятті важливих системних рішень.

"Голосування в парламенті показали, що формальна і неформальна парламентська більшість продовжує функціонувати досить ефективно. Навіть кадрові питання (призначення двох міністрів) проголосували. Можливо, це було частиною домовленостей по бюджету", -ділився враженнями від "бюджетної ночі" політолог у себе в Facebook.

Усвоючергувкоментарісайту"Сегодня"політологОлександр Палійвідзначав,щовпотрібні моментипарламентськабільшість здатнамобілізуватисядляприйняттятихчи іншихважливихабосистемнихрішень,алеситуаціязжиттєздатністюкоаліціївиглядаєдвоякою.

Реклама

Як повідомлялося,пленарне засідання, на якому приймався головний фінансовий документ країни, тривало загалом 20 годин. ЩевчоравранціВерховнаРадапроголосувала(хочаізтретьоїспроби)запропозиціюглавипарламентуАндріяПарубіяне закривативечірнє засідання,поки небудеприйнятийбюджет.Упідсумкудепутатиприйнялийогоо шостій ранкусьогодні.Читайтедетальніше, як приймався бюджет України на 2019 рік.

Також стало відомо, як голосували народні депутати. Виявилося,щоРадикальнапартіяЛяшка,"Самопоміч","Батьківщина"і"Опозиційнийблок"не далижодного голосуна підтримкубюджету.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти