Сотник Майдану: "Наші їдуть на Схід, але воювати ми не хочемо"

12 квітня 2014 7:45

Юліана Скибицька Юліана Скибицька

Активісти Майдану їдуть в "гарячі" регіони, а ті, які залишилися, порушують "сухий закон" і чекають осені

Реклама

Весняний Майданкардинальновідрізняєтьсявід зимового.Вже немаєхарактерногозапахудиму,акількість наметіврізко зменшилася:багато активістіввирушилина Схід,роз'їхалисяпо домівкахі вступилидо лавНацгвардії.Що залишилися вцентрілюдиперебувають в розгубленості- їмнеясно,протикоговони виступають.

НА СХІД"Містечко"Майданунеабиякспорожніло,адже багатоактивістівпоїхали післявтечіВіктораЯнуковича."Звичайно,якщо зновупочнутьсябої,підмогаприїдепротягом доби.Але у багатьохсім'ї,господарство,не можуть жевони постійнотутзнаходитися",- пояснюєнамсотник14сотніСамооборониВолодимир.За його словами,багато йогопідопічніпоїхалина Схід,колитампочалисяпротести."Хлопціі вКримїздили -там,до речі,кількох нашихпобиличи томісцеві,чи топриїжджі.Зараз осьпоїхали вДонецьк, Луганські Одесу.Поки в""розборки" невплутуються,їм важливопросторозвідатиобстановку".За словами Володимира,настрій усамооборонцівне войовничий."Ми створювалинашізагонидляоборони,ми не хочемовоювати наСході- михочемо зрозуміти,щовідбувається.Хочаприкро:тамзахоплюютьбудівлізі зброєю,ау насщо було?Щитидакийки.Томунашихстільки йполягло".Володимирвпевнений:ситуаціянаСходістабілізується:"ТримісяціпротистояньнаМайданідопомоглиЗаходуіСходузрозуміти один одного.Томувсе буде добре".

"ПОКИ ДОПОМОГАЮТЬ". Незважаючи на те, що в центрі столиці вже все спокійно, кияни продовжують допомагати активістам – хоч і не так масово, як взимку: бокси для добровільних пожертвувань, розставлені на площі, заповнені менше ніж наполовину, і великих купюр там мало – в основному по 10, 20 і 50 грн. "Звичайно, місцевим теж набридло, – зітхнувши говорить один із самооборонців, Сергій. - Але з голоду ми тут не вмираємо. Їжу продовжують приносити – менше, ніж взимку, але ж і нас менше стало". За словами Сергія, багато хто виїхав з Майдану саме через скорочення підтримки. "Ми не є сюди приїхали, – сміється хлопець. - Поки всього вистачає". Намагаються активісти прогодуватися і своїми силами: кілька тижнів тому вони влаштували на Майдані міні-ділянку, де висадили редиску і цибулю. Правда, поки ще нічого не зійшло.

"НЕ ЗНАЄМО, ЩО ДАЛІ". Більшість майданівців перебувають в розгубленості. "Сухий закон" періодично порушується, адже поки все спокійно, деякі дозволяють собі розслабитися алкоголем. "У Нацгвардію я не пішов: я там себе не бачу, – розповідає нам самооборонець Андрій, попиваючи пиво на саморобній лавці. - Але й на Майдані стало складніше: раніше ми хоч знали, проти кого воюємо, а зараз взагалі нічого не зрозуміло. Удару в спину навіть від своїх чекаєш!" "Якщо ми підемо – ця влада взагалі розслабиться. Будемо стояти тут, контролювати, – каже активіст Ігор. - Думаю, ми й осінь тут зустрінемо. Зараз спокійніше, але ми все одно напоготові".

Не пропусти!
Австрія – Північна Македонія: онлайн матчу суперників України на Євро-2020
Збірна Австрії проти Північної Македонії
Реклама

Залишилися туристи та торговці

ГоловнийконтингентМайданузараз -туристиі торговцісувенірами.Особливоактивноторгуютьфутболками,магнітамиі чашкамиз символікоюЄвромайдану,атакожпостілкамиз портретомВіктораЯнуковича.Відкритий університетМайдану,в якому щемісяць томучиталилекціїпро людей,світі ісвободах,зараз ні укого невикликає інтересу,адо мікрофонівніхтоне підходить.Небагатолюдноі взахопленихбудівлях:вколоннійзалі КМДАвже не залишилосяніякихслідівреволюції.Але колибудівлібудуть звільнені,активісти незнають.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти