Соратник Горбачова пояснив, хто переможе у війні на Донбасі

4 жовтня 2017 6:27

Віктор Мироненко переконаний в тому, що проблему необхідно вирішувати, "як мінімум, в загальноєвропейському форматі"

НасходіУкраїни"зрієгуманітарнакатастрофа-першатакогомасштабуз часівДругої світовоївійнивЄвропі";тількиспільнимизусиллямиУкраїни,Росії,Євросоюзу,та й,напевно,СШАїїможнапопередити.Таку думку "Обозревателю" висловивросійськийісторик,керівникЦентруукраїнськихдослідженьІнститутуЄвропиРАН,вминуломусоратникірадникекс-президентаРадянськогоСоюзуМихайлаГорбачоваВікторМироненко.

На його думку,конфліктнаДонбасі-не простоприкладгібридноївійни,вінєунікальнимявищем,"зякимранішелюдствовтакомучистомувигляді,напевно, нестикалося".
Реклама

"НасходіУкраїнизрієгуманітарнакатастрофа-першатакогомасштабуз часівДругої світовоївійнивЄвропі.ЯкіцематименаслідкидляіміджуЄС,дляіміджуєвропейськогопроцесу-явжене кажупро Східну Європу,РосіїтаУкраїні-меніважкоуявити",-заявивполітолог.

ВікторМироненкопереконанийвтому,щопроблемунеобхідновирішувати,"якмінімум,взагальноєвропейськомуформаті".

"Меніздається,щонавітьзурахуваннямтого,щоцілийрядпроблемвирішитине вдається,оскількинапитанняврегулюванняконфліктууМосквиіуКиєвапоглядидіаметральнопротилежні,требадуматихочабпро якісьприватні,невеликікроки",-сказавексперт.

Він визнав, що "найбільш неприємна особливість гібридної війни" полягає в тому, що в ній не буде, не може бути переможців. "Хто б не "виграв" в цій війні – Росія чи Україна – я абсолютно твердо впевнений в тому, що за великим рахунком програють обидві сторони. Справедливість буде відновлена, моральне задоволення отримано, а в соціально-економічному та політичному сенсі дві країни, найбільші в Східній Європі, ті, які визначають собою те, що відбувається в цьому регіоні, зараз роблять все для того щоб загальмувати розвиток один одного і знаходяться в стані перед-війни. Це колосальна проблема", – підкреслив Віктор Мироненко.

На його думку,"першніжпочинатипереговориз будь-якого приводу",всі сторониповинніпозначитисвоюпозиціюз головного питання:"якапроблемадлянаснайголовніша".ВікторМироненкопереконанийвтому,що"принциповимпитаннямєдолялюдей-щовКриму,щонаДонбасі".

Уцьомуконтекстівінзгіркотоюзауважив,що"мицюзадачуварварськимспособомвженаполовину"вирішили"-2,5мільйоналюдейнасходіУкраїнивжекинулироботу,квартири,житлоібулизмушенівиїхати".
Реклама

Але"навітьякщозаразне виходитьзнайтиполітичне порозуміння,тонеобхіднохочабзнайти порозуміннявтому,щобспільними зусиллямиУкраїни,Росії,ЄвросоюзуіСШАвипередитиподальше поглибленняцьогоконфліктуігуманітарнукатастрофувЄвропі.Апаралельно,звичайно,потрібновирішувативсі іншіпитання.Аледляцього,якужецілком очевидно,подобаєтьсяцекомусьчи ні,буде потрібночас",-сказавексперт.

Нагадаємо, раніше військовий експерт озвучив тривожний сценарій по ситуації на Україні.

Всі подробиці в спецтемі Надзвичайна ситуація на території України

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти