Зняття мораторію не вирішить всіх проблем України в земельній сфері – звіт Світового банку

18 жовтня 2016, 14:40

У Світовому банку оприлюднили рекомендації щодо земельної реформи для України

Експерти Світового банку констатують, що в 2015-2016 роках уряд України зробив кілька "обнадійливих" кроків для реалізації земельної реформи, але є ще чимало заходів, які необхідно вжити. Про це йдеться в звіті Всесвітнього банку, передає "112 Україна".

Реклама

Експерти зазначають, що велика кількість необхідних для реформи заходів не пов'язане з "політизованими питаннями" (наприклад, зняття мораторію) і буде залежати тільки від політичної волі парламенту і уряду.

При цьому зняття мораторію не вирішить всіх проблем України в земельній сфері, наголошується в звіті Всесвітнього банку.

"Навіть за найбільш оптимістичним сценарієм, у разі скасування мораторію, можливість здійснювати транзакції, які будуть стимулювати більш ефективний розподіл земель і будуть проводитися з незначними витратами на їх здійснення, буде обмежена відносно малою частиною земельних ділянок", – йдеться в дослідженні.

У короткостроковій і середньостроковій перспективі (6-12 місяців) пропонується зробити такі кроки:

В тренді
США хочуть бачити Україну в НАТО, але є умова
  • підвищити ефективність управління землями державної форми власності, запровадивши нове нормативно-правове регулювання та прозору процедуру щодо чіткого розмежування державних земель і передачі їх з державної власності. Наприклад, через аукціони в приватну власність або передачею у власність (переважно на районному рівні) на основі чітких критеріїв;
  • розробляти і тестувати нормативно-правову базу для виявлення незатребуваного майна (незатребуваного спадщини, майна закритих підприємств) і передачі його в комунальну власність;
  • удосконалити інституційні механізми і прозорість управління земельними ресурсами:
  • тестувати, моніторити, оцінювати і підвищувати ефективність земельної реформи через роботу з банками і агробізнесом, підвищення рівня інформованості про права на землю, розвиток потенціалу для управління земельними ресурсами на місцевому (село, район) рівні, встановлення чітких вимог і процедур розробки місцевих планів з управління земельними ресурсами.
Реклама

У довгостроковій перспективі (1-3 роки) Всесвітній банк рекомендує:

  • відкрити ринок приватних земель сільськогосподарського призначення з можливим обмеженням на максимальний розмір індивідуальної власності і на доступ юридичних осіб та іноземних резидентів на перехідний період в 3-5 років;
  • децентралізований підхід до скасування мораторію;
  • дерегуляцію орендних угод;
  • поліпшення захисту прав орендарів та власників земельних ділянок шляхом поліпшення реєстрації прав оренди земельних ділянок;
  • спрощення процедур виправлення помилок в кадастрових і реєстрових записах;
  • поліпшення кадастрової реєстрації земель державної та комунальної власності.

Нагадаємо, 6 жовтня Верховна Рада прийняла закон, яким продовжила мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2018 року. У прикінцевих положеннях цього закону зазначається, що Кабінет міністрів України до 1 липня 2017 року має розробити і внести до парламенту законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення.

Всі подробиці в спецтемі Земельна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти