"Спочатку всіх звільнимо": заступник Рябошапки розповів про зміни в ГПУ

24 вересня 2019 10:06

Віктор Чумак розповів, коли надійде наказ про ліквідацію військової прокуратури

Головний військовий прокурор, заступник генпрокурора Віктор Чумак розповів, як відбуватиметься реформування органів прокуратури, змінюватиметься їх структура, і коли ліквідують військову прокуратуру.

Реклама

Про це він говорив в інтерв'ю "Українському радіо".

На його думку, інститут прокуратури в Україні потрібно не реформувати, а створювати повністю новий і з новими кадрами.

"Бо ми кілька разів в Україні змінювали правила, стандарти, процедури діяльності прокуратури, Кримінальний процесуальний кодекс, закони. Все начебто було добре і ухвалювались навіть кращі європейські закони про прокуратуру, а прокуратура залишалася радянською. Чому? Тому що вся система, державна машина залишалася за змістом клептократичною олігархічною системою управління. І прокуратура була просто одним з елементів цієї системи. Міняти потрібно було все", – розповів Чумак.

Він зазначив, що після набуття чинності закону про реформування прокуратури почнеться затвердження структури Офісу генпрокурора, всієї прокуратури на рівні обласних і окружних, штатний розклад і початок всіх заходів – переатестація (прокурорів) і набір нових кадрів.

Реклама

"Разом з тим, буде і передача справ зі старої Генпрокуратури в нову. Буде створена нова спеціалізована прокуратура в сфері протидії злочинам проти національної безпеки і оборони. Люди, які з військової прокуратури захочуть перейти в нову, будуть проходити справедливу переатестацію. На організаційні заходи вистачить три місяці, для повного набору і запуску цього буде мало. Після того, як новий Офіс генпрокуратури почне працювати, стане чинним наказ про ліквідацію військової прокуратури", – пояснив головний військовий прокурор.

Читайте також: Рябошапка створив у ГПУ новий департамент з розслідування масштабних розкрадань

Чумак розповів, що буде з нинішніми прокурорами. За його словами, тих, хто не пройде переатестацію, звільнятимуть з простим формулюванням – на підставі організаційно-штатних заходів; а тих, хто замішаний в порушенні закону – щодо них будуть відновлені і відкриті кримінальні провадження.

"Ми спочатку їх усіх звільнимо. Йдеться не про переатестацію. Генеральна прокуратура залишається. Офіс Генерального прокурора створюється паралельно. Генпрокуратура просто залишається працювати до тих пір, поки не буде сформований Офіс генерального прокурора, поки там не будуть набрані кадри в рамках переатестації, набору нових кадрів. У військовій прокуратурі більшість працівників – це нормальні люди, які "орють" в полях. Але є частина, які поставили комерційний оборот кримінальних проваджень на своє власне збагачення. Цих людей треба прибрати з органів прокуратури, набрати нових – тих, хто чесний і нормальний, – перевірити усіма доступними засобами. І тут йдеться не тільки про чесність, а й про перевірку їх професіоналізму, майнового стану", – додав заступник генпрокурора.

Як повідомляли новини "Сьогодні", Верховна Рада ухвалила закон про реформування ГПУ. Це відомство називатиметься Офісом генпрокурора, для призначення на посаду генпрокурора тепер обов'язково потрібно мати юридичну освіту. Також буде ліквідовано військову прокуратуру.

Реклама

Раніше генпрокурор Руслан Рябошапка прогнозував, Раніше генпрокурор Руслан Рябошапка прогнозував. Він вважає, що максимум ця реформа затягнеться років на два.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти