Смешко: Ліквідація Комітету з питань розвідки була історичною помилкою

9 жовтня 2014, 01:08

События на ТК Украина

За словами Смешка, одна з функцій комітету полягає в тому, щоб об'єктивно розібратися в тому, що ми маємо зараз в нашому розвідувальному співтоваристві

У прямомуефіріінформаційної програми"События" наканалі "Україна" главаКомітетуз питаньрозвідки, радникПрезидентаУкраїниІгорСмешкорозповівпро відтворенняКомітетуз питаньрозвідкипри Президентові, атакож про йогофункції та повноваження.

За словамиІгоряСмешка, "Президентоднозначновважає, що нинішній станрозвідувальногозабезпеченняякбойовихдій, таківищогокерівництвакраїниу сфері національноїбезпекиі оборони, незадовільний.Вінмаєнацедостатні підстави.У нашійкраїнідвічііснував подібнийкомітет, двічіменідовелосяйогоочолювати: з 1995по 1998рік і з2003по 2005рік.Алеце неукраїнський винахід. У всьомуцивілізованомусвіті, де існуютьхочабдві спеціальніслужби, що займаютьсярозвідкою, існуєі координаційнийорган, якийздійснюєповторну перевіркуінформації, забезпечуєкоординаціюрозвідувальноїдіяльності таплануєцюрозвідувальнудіяльність. Тому фактичномиповертаємосядо того, щоіснує в усьомуцивілізованомусвіті, і, на жаль, булоу насостаточноліквідованов 2007році".

ГлавапрезидентськогоКомітетуз питаньрозвідкизаявив:"Післяпершоїліквідаціїкомітетув 1999році,монополіянаінформаціюнавколодругогопрезидентапризвеладо "касетного скандалу", призвеладо трагедіїз убивствомГеоргіяГонгадзе. Відтворившикомітетзнову, ми фактичнопройшли2004 рік мирно. Після йоголіквідаціївдруге, мивиявилися неготові дозбройноїагресіїнатериторію Криму, наСхіднашої країни.У всьомусвітііснують подібніорганиприглаві держави.Ірішеннямпро його створенняпередувало рішення, проголосоване Верховною Радоювлипні цьогорокуназакритомузасіданні. 317депутатівпроголосувализа те, що необхідновідтворитицей комітетдляполіпшення якостірозвідувальногозабезпечення, перш за все, главидержави, якійпідпорядкованірозвідувальніоргани, атакож іншихорганіввищого державногоуправління".

За словамиІгоряСмешка, "одназ функційкомітету полягаєв тому, щобоб'єктивнорозібратисяв тому, щомимаємо заразвнашомурозвідувальномуспівтоваристві. У нас єслужбазовнішньоїрозвідки, є головнерозвідувальне управлінняМіністерстваоборони, єприкордоннаслужба, алекрімтого, є щеінформаційніслужби, якітакож працюютьу сфері національноїбезпекиі оборони, всистеміМВС, всистеміфінансовогомоніторингу, всистемітелекомунікацій, і вониповинніінтегрованонадаватиоб'єктивнуінформаціюпронашихстратегічнихопонентах, яківедутьзнамибойовідії, атакож про ситуаціювсерединікраїни".

ІгорСмешкотакож заявив, про те, що комітетбудезайматисяпитаннямиполонених, такяк "за законом розвідканесевідповідальністьза захистгромадянУкраїнипоза межамикраїни, атакожнатимчасовоокупованихтериторіях".

За словамиІгоряСмешка, "на сьогоднішнійденьПрезидентправильноприймаєстратегічні рішення, однакза йогоконституційним повноваженнямвінє саметим останнімособоюв державі, якапланує, координуєі ведерозвідувальнудіяльність. До сьогоднішньогодняцюфункцію виконувала одна людина.Ні воднійкраїнісвітуподібногонемає, і томуПрезидентприйняврішення про відтвореннякомітету.НашПрезидентволодіє великимдосвідому сфері національноїбезпекиі оборони, і тому вінвідновиворган, який повиненйомудопомагативиконуватиці конституційніповноваження"
.

Дивітьсяінформаційно-аналітичну програму"События" наофіційномусайті каналу, атакожнасайтівідеоресурсуoll.tvінановинномупорталіsegodnya.ua.

Реклама

В тренді
Українська армія одна з найсильніших в Європі: в США похвалили Україну

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти