Що чекає політичний проект і бізнес-імперію Єремеєва

Експерти оцінили наслідки смерті впливового українського політика і бізнесмена

Вчора в Цюріху на 48-му році пішов з життя відомий український бізнесмен і політик Ігор Єремеєв. Офіційне повідомлення про смерть політика було розміщено на сайті депутатської групи "Воля народу", яку він очолював.

Як відомо, Єремеєв 26 липня при падінні з коня отримав серйозну черепно-мозкову травму і був госпіталізований до міської лікарні в Луцьку, лікарі оцінювали його стан як стабільно важкий. З Луцька його перевезли до Києва, потім – до Швейцарії, де він весь цей час і знаходився.

Реклама

Очікується, що прощання з Ігорем Єремеєвим відбудеться 15 серпня у Луцьку, а поховають його в селі Острожець Рівненської області, де він народився.

Ігор Єремеєв був не тільки вагомим політиком, а й великим бізнесменом, і його смерть, як вважають експерти, може мати ряд наслідків, як в політичній, так і в економічному житті країни.

Дисбаланси в Раді і невизначеність на Волині

Реклама

Ігор Єремеєв прийшов у велику політику ще в 2002 році, коли вперше був обраний народним депутатом. За свою політичну кар'єру він тричі обирався на одному і тому ж одномандатному окрузі у Волинській області в смт Маневичі. Там він народився і там же був заснований його перший бізнес.

У Верховній Раді поточного скликання він був одним з головних ініціаторів створення, а надалі главою депутатської групи "Воля народу" чисельністю 20 осіб.

На думку експертів, смерть Ігоря Єремеєва може внести певні дисбаланси в нинішні політичні розклади Верховної Ради, але серйозних наслідків все ж не спричинить.

Реклама

"Давайте враховувати, що все-таки ні Єремеєв, ні його депутатська група не належали до провідних політичних сил, вони, швидше, грали додаткову роль", – каже політолог Володимир Фесенко.

Але все ж певні дисбаланси в Раді відбудуться, вважає політолог Андрій Золотарьов. За його прогнозами, в ВРУ посиляться позиції групи "Відродження", а "Волі народу", навпаки, ослабнуть. "Втративши лідера, група стає більш слабкою. Якщо хтось слабшає, на цьому фоні стає хтось сильніший. Тут все очевидно", – пояснив він Сегодня.ua.

А Володимир Фесенко зазначає, що зараз постає питання про майбутнє самої групи. "Єремеєв був не просто спонсором він, фактично, був ініціатором і головним організатором цієї групи. Тепер постало питання про її долю", – сказав він.

Народні депутати від "Волі народу" Олександр Онищенко та Олександр Пономарьов у коментарі Сегодня.ua повідомили, що група має намір продовжити свою діяльність. Олександр Онищенко також сказав, що головою групи може побут обраний Ярослав Москаленко.

У прес-службі Ярослава Москаленка від будь-яких коментарів утрималися.

На думку експертів, знайти повноцінну заміну Ігорю Єремеєву в групі навряд чи можливо. "Ярослав Москаленко – це фігура, яка не має такої ваги та авторитету. Незважаючи на те, що Єремеєв був у числі тих, хто підтримав закони 16 січня і був в принципі лояльний режиму Януковича. Після цього він зайняв чітку проукраїнську позицію і був куди ближчим, і користувався значно більшою довірою у президентської команди, був більш прийнятним для них партнером, ніж та ж група "Відродження", – говорить Андрій Золотарьов.

Володимир Фесенко нагадує, що "Воля народу" допомагала коаліції у голосуванні і була досить лояльна до президента. "Ця позиція, яка відрізняла більшість представників цієї групи: лояльність владі, але без прямого входження в коаліцію, вона залишиться незмінною для більшості членів цієї групи в незалежності від того, зберегтися ця група чи ні", – сказав він.

За словами Володимира Фесенка, якщо раніше вирішували питання через Єремеєва, то тепер це буде трохи складніше.

Андрій Золотарьов нагадує, що Єремеєв контролював не тільки групу "Воля народу" у Верховній Раді, але і такий прикордонний регіон, як Волинська область, де його вплив і авторитет були безумовними. Зараз, за його словами, відкривається питання контролю над Волинською областю. У тому числі з урахуванням майбутніх місцевих виборів.

"Туди спробує через "Відродження" зайти Коломойський. Крім Єремеєва там конкурентів не було", – сказав експерт. Він не виключає, що в області може виникнути конфлікт команди Коломойського з командою президента, як це було на виборах у Чернігові.

Володимир Фесенко вважає, що не варто перебільшувати вплив Єремеєва на цей регіон. "Волинь – це не Закарпаття, це дуже специфічний регіон, теж один з контрабандних регіонів. Але там ніколи не було панування якоїсь однієї групи", – сказав він.

За словами політолога, хтось може спробувати заповнити "вакуум", що утворився, але не можна сказати, що Єремеєв там домінував або був "хрещеним батьком" Волині.

"Волинь мала, і матиме свій внутрішній плюралізм, свою конкуренцію різних кланів", – сказав Володимир Фесенко.

Що чекає бізнес-імперію?

Ігор Єремеєв був не тільки вагомим політиком, а й великим бізнесменом. У 2013 році журнал "Кореспондент" оцінив його статки в 151 млн доларів США.

Єремеєв був одним із співвласників великої української фінансово-промислової групи "Континіум". Головні активи групи – це мережа АЗС WOG, Херсонський нафтопереробний завод і "Українська сирна компанія", що виробляє продукцію під торговою маркою "КОМО".

На думку співголови Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич, найбільш привабливий актив в бізнес-імперії Єремеєва – це автозаправні станції. "Навіть з урахуванням кризи в країні це ліквідний бізнес. Це привабливий актив. Це нові станції, їх багато. Це одна з найпотужніших мереж в Україні, вони великий гравець на ринку", – сказав він Сегодня.ua.

Президент асоціації операторів ринку нафтопродуктів України Леонід Косянчук уточнив, що зараз в Україні налічується 7500 заправок, з низ 420 (5,2%) припадає на АЗС WOG. При цьому він не бачить причин для якихось перебоїв у роботі цієї мережі. "Там бізнес налаштований, там бувалі люди цим бізнесом керують. Нічого там не відбудеться", – сказав він Сегодня.ua.

У компанії WOG заявили, що автозаправні комплекси WOG справно працюють у безперебійному режимі і обслуговують клієнтів компанії згідно найвищим стандартам якості.

Інший нафтової актив – Херсонський НПЗ, як вважає Дмитро Марунич, сьогодні не представляє особливого інтересу. "Це металобрухт. У нинішніх реаліях такі заводи неконкурентноздатні, там є тільки інфраструктура. Ніякої практичної цінності, окрім як майданчик для нового підприємства", – сказав експерт, додавши, що зараз в Україні вигідніше імпортувати нафтопродукти, ніж їх виробляти.

На думку президента Українського аналітичного центру Олександра Охріменка, також досить високу цінність представляє і "Українська сирна компанія". "Те, що цей об'єкт на сьогоднішній момент коштує дорого, це факт. Це розкручений бренд. Крім того зараз модне виробництво продуктів харчування, і Україна зараз робить на це ставку. Це інтегрована структура зі своїми полями, переробкою та логістикою. Це зараз дуже добре цінується", – сказав він Сегодня.ua.

При цьому думки експертів щодо майбутнього бізнес-імперії Єремеєва розділилися. "Як це було не раз, коли випадає ключовий гравець, бізнес-імперія може бути роздерта "шакалами", – говорить політолог Андрій Золотарьов. На його думку, інтерес до активів Єремеєва може мати "група Приват".

Політолог Володимир Фесенко, у свою чергу, зазначає, що інтерес "Привату" або когось ще не означає, що якісь активи змінять власників. "Там (в "Континіумі", – ред.) було кілька компаньйонів, це знизить ризики, група збережеться. Буде внутрішній перерозподіл впливу, але там є й інші сильні фігури, в тому числі представлені в парламенті. Той же Івахів (є співвласником групи "Континіум", входить до депутатської групи "Воля народу", – ред.) тому на бізнес це (смерть Єремеєва, – ред.) менше вплине (порівняно з політичними наслідками для "Волі народу", – ред.)", – сказав політолог.

Зазначимо, в керівництві "Континіуму" Сегодня.ua заявили, що не коментують цю ситуацію.

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
ЗСУ: головне
Докладніше
Хроніка обстрілів
Більше про це
Війна в Україні з космосу
Більше новин
Українці за кордоном
Дізнатись!
Діпломатичний фронт
Більше новин
Save Life
Поради лікаря
Допомога під час війни
Більше новин
"Разом нас багато"
Нас не подолати
Наші гроші
Більше новин
Life новини
Більше новин
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Герої не вмирають!

Позивний “Депутат”... Сергій Компанієць - старшина роти 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр”. Воював на передовій з 2014 року. Хлопці називали 47-річного старшину батьком, бо він допомагав і вчив кожного. Загинув у бою під Ізюмом, прикриваючи побратимів. Його 16-річний син пішов вчитись у військовий коледж…

Історія героя
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

68361.26

Bitcoin Cash (BCH)

460.22

Binance Coin (BNB)

421.44

Dogecoin (DOGE)

0.2

Ethereum Classic (ETC)

37.92

Litecoin (LTC)

89.41

ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
51,50
49,57
50,80
27,61
51,90
49,90
50,90
27,89
53,00
51,00
51,00
27,71
53,15
51,41
51,69
27,86
53,99
52,49
53,99
28,48
56,99
54,99
54,99
28,97
56,99
54,99
54,99
28,98
57,88
54,39
54,49
28,65
58,99
56,99
55,99
28,98
-
48,79
48,92
26,97
Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡
Вони нас підтримали
легенди спорту

ВЕЙН ГРЕЦЬКІ. Ми всі згодні, що це безглузда війна. Ми всі бажаємо всім в Україні всього найкращого та молимося за них.

ПЕЛЕ. Я надсилаю свою солідарність народу України. Я молюся і прошу Бога, щоб запанували мир, свобода та любов

ДОМІНІК ГАШЕК. Кожен дорослий у Європі добре знає, що Путін – божевільний убивця, і що Росія веде наступальну війну проти вільної країни та її народу.

ПАОЛО МАЛЬДІНІ. Ніхто не очікував побачити війну на європейській землі, ми хочемо бути на боці народу України.

КЛАУДІО ТАФФАРЕЛ. Дорогі друзі, українці! Наразі весь світ стежить, хвилюється та обурений тим, що відбувається в Україні. Бажаю, щоб на вашу землю якнайшвидше повернувся мир.

1 /2
Валюта
Курс гривні сьогодні

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

38.31

Євро (€)

41.54

"Ми з України"
Наш плейлист

PROBASS ∆ HARDI

"Доброго вечора"

PROBASS ∆ HARDI

Макс Барських

"Буде весна"

Макс Барських

Олександр Пономарьов

"Україна переможе"

Олександр Пономарьов

Антитіла

"Топити за своє"

Антитіла

ТНМК и Kozak System

"Мамо"

ТНМК и Kozak System
Співаймо разом!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти