Скандальний закон: в Україні хочуть заборонити фільми, в створенні яких брали участь росіяни

10 грудня 2017, 07:01

Вітчизняні "кіношники" обурені – мовляв, депутати готують українському глядачеві ведмежу послугу

В Україні хочуть заборонити фільми, в створенні яких брали участь громадяни Росії. Вітчизняні "кіношники" обурені – мовляв, депутати готують українському глядачеві ведмежу послугу. Адже під табу виявляться не тільки фільми країни-агресора, а й відомі голлівудські блокбастери.

Так Володимир Зеленський висловився після заборони серіалу "Свати" в Україні. Слова шоумена готові повторити українські "кіношники". А все через законопроект номер 6623. Якщо Парламент його прийме, то в Україні буде заборонений показ будь-якого фільму, знятого за участю хоча б одного громадянина держави-агресора. Відомий кінопродюсер Сергій Созановський впевнений – репутація країни постраждає.

"Ми, швидше за все не побачимо останнього сезону "Гри престолів", тому що, на жаль, громадянин країни-агресора грав в одній із серій. Ми, на жаль, не побачимо новий сезон "Вікінгів". На жаль, ми втратимо документального фільму про Сенцова, тому що оператором цього фільму був громадянин країни-агресора", – обурюється співзасновник FILM.UA Group Сергій Созановський.

Поділяють застереження і в Українській кіноасоціації.

"Прописано, що не можна буде показувати на території України будь-який продукт, який знятий на території Росії. Що це значить, що, наприклад, фільм "Місія нездійсненна", або "Міцний горішок", або "Трансформери", частина яких знімалася в Росії – також вже не можуть виходити на нашому ринку. Тобто ми позбавимо нашого глядача великої кількості класики і нових фільмів", – прокоментувала виконавчий директор Української кіноасоціації Вікторія Ярмощук.

А ось кіно- і телепродюсер Влад Ряшин впевнений – якщо скандальний документ Рада все-таки прийме, то це призведе до ще однієї проблеми
.

Реклама

"Цейзаконнеможливовиконати.Мизнаємомасулюдей,уякихєгромадянствокількохкраїн.Якцеперевірити?Тобторобитипокожній людині, якапрацюєнадтимчи іншимпродуктомофіційнийзапиткуди?Уприкордонслужбу,вМВС-куди?",-цікавитьсягенеральнийпродюсергрупикомпанійStar MediaВлад Ряшин.

Звернулися"кіношники"вофісОмбудсмена.Тампідтвердили-законопроект6623дійсновикликаєпитання.

Фахівці СекретаріатуУповноваженогоз правлюдиниздійснюєтьсяаналіззазначеногозаконопроекту,якийміститьнорми,якіможутьпривестидонегативних наслідків.Утомучисліі черезневизначеністьпроцедуривстановленнягромадянстваосіб,задіяниху створенніфільмівта іншоїаудіовізуальноїпродукції.

АналогічнізауваженнявисловилиівГоловномунауково-експертномууправлінніВерховноїРади.Усвоючергу,кінопродюсерМаксимАсадчийвпевнений:прийняттязаконопроекту6623не тількиобмежитьукраїнськогоглядача,а йзіграєнарукумедіапіратам.

Законопроект6623-не першаспробадепутатівзаборонитивсіхросійськихакторіввУкраїні.Рік томусхожуініціативуРадапровалила-документрозцінилияктакий, що порушуєправалюдини.

Нагадаємо,лідерстудії"Квартал95
Володимир Зеленський  нещодавно звернувся до шанувальників. НасторінціЗеленськоговFacebookз'явилосявідео,наякомувінпрокоментувавзаборонупопулярногосеріалу.

Раніше ми повідомляли, що служба безпеки України на три роки заборонила в'їзд в нашу країну російському актору Федору Добронравову взв'язкузтим,щовінвідвідувавокупованийКрим.

В тренді
"Вони тут? Вони всюди". Зеленський потролив журналістку через російський переклад (відео)
Реклама

Сайт "Сегодня" повідомляв, що Володимир Горянський, Олеся Жураковська, Станіслав Боклан і Катерина Кистень прокоментували скандал навколо популярного серіалу.

Також нагадаємо, у 2016 році в Україні заборонили 38 російських фільмів

Фото: pixabay.com

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти