Скандал навколо закону про освіту в Україні: в Литві зробили заяву

30 вересня 2017, 06:03

Клімкін в свою чергу зазначив інтерес України до запозичення латвійського досвіду функціонування системи освіти

МіністросвітиінаукиЛатвіїКарлісШадурскісзазначаєобґрунтованістьположеньмовноїстаттіновогоукраїнськогозакону"Про освіту",повідомляєпрес-службаМіністерствазакордонних справУкраїни.

"КрокиУкраїнищодо забезпеченняпередумовдлявивченнядержавної мовивсистеміосвітиєзрозумілими",-заявивШадурскіспід часзустрічізміністромзакордонних справУкраїниПавломКлімкіним,якийознайомивйогозосновнимиположеннямизакону
.

НаприкладідосвідуЛатвіївіннаголосив на важливостістворенняпередумовдляшколярівотриматинеобхіднізнаннядержавної мовиі небутидискримінованиминаринкупрацісвоєїкраїни.

КлімкінвсвоючергузазначивінтересУкраїнидо запозиченнялатвійськогодосвідуфункціонуваннясистемиосвітизвикористанняммовнаціональнихменшин.
ТакожсторонипідписалиугодуміжурядомУкраїнитаурядомЛатвійськоїРеспублікипро співробітництвовсферіосвіти,науки,молодііспорту.
Реклама

Нагадаємо, посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень сподівається знайти з Україною спільне рішення по статті нового українського закону про освіту, якастосуєтьсямовнаціональнихменшин.Про цевінсказавнапрес-конференції,присвяченійкультурнимподіямосені2017 року,якіпройдутьза підтримкипосольства.

В тренді
У Медведчука можуть відібрати "трубу" за 284 млн грн: подробиці позову до нардепа
В тренді
У Путіна вперше відреагували на підозру Медведчуку
В тренді
"У Медведчука починається дуже незвичайне життя": експерт про гучну справу кума Путіна

Як повідомлялося, 28 вересня закон "Про освіту" вступив в силу. Закон, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовами – державною, англійською, іншими офіційними мовами Європейського Союзу. Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в окремих класах (групах) комунальних закладах дошкільної та початкової освіти.

Міністерствозакордонних справУгорщинизаявило26вересняпронаміркраїниблокуватизближенняУкраїниіЄСчерез законпро освіту.

МіністерствоосвітиінаукиУкраїнинаправилодо РадиЄвропилист,вякомузаявилопронамірвідправитинаекспертизудо Європейської комісіїзадемократіючерезправо("Венеціанськакомісія")статтюпро мовунавчаннязакону"Про освіту"

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти