Скандал навколо міністра Реви і офіційна перемога Зеленського: ТОП-5 новин

4 травня 2019, 10:16

ЦВК рапортує, що готовий до дострокових виборів у Раду

Поки Росія готує повномасштабне вторгнення на Донбас, в країні озброюють прикордонників. Читайте найголовніші новини тижня, що минає в спеціальному матеріалі сайту "Сьогодні". 

Зеленський переміг на виборах президента України: офіційні дані від ЦВК

Реклама

Президентські вибори в Україні, за якими пильно стежив сайт "Сьогодні", офіційно завершилися оголошенням остаточних даних на засіданні Центрвиборчкому у вівторок, 30 квітня. Згідно з офіційними даними від ЦВК, на виборах президента України переміг Володимир Зеленський.

"За підсумками повторного голосування і за підсумками виборів обраним президентом України є Володимир Олександрович Зеленський", - зазначила глава ЦВК Тетяна Сліпачук.

Разом, згідно з підсумковими підрахунками:

  • за Володимира Зеленського проголосувало 13 541 528 осіб, що становить 73,22% голосів;
  • за Петра Порошенка проголосували 4 522 450 виборців, що становить 24,45% голосів.
Реклама

Конституція України і закон "Про вибори президента України" регламентують процедуру вступу на посаду новообраного глави держави. Згідно з Основним законом, новообраний президент України вступає на пост не пізніше, ніж через тридцять днів після офіційного оголошення результатів, з моменту складення присяги народові на урочистому засіданні Верховної Ради України. Приведення Президента України до присяги здійснює глава Конституційного суду України. Таким чином, інавгурація Володимира Зеленського повинна буде відбутися не пізніше 2 червня.

Нові кораблі і вертольоти: Порошенко розповів про техніку для прикордонників

Президент України Петро Порошенко заявив, що Державна прикордонна служба буде посилена новою технікою – для прикордонників побудують 22 патрульних кораблі і закуплять 24 вертольоти. Про це він заявив сьогодні, 3 травня під час поїздки у Черкаську область в Головному центрі підготовки особового складу ДПСУ імені генерал-майора Ігоря Момота.

"Днями Україна відзначила День прикордонника. Ця дата в календарі нагадує нам про історичні джерела Держприкордонслужби, про події ХХ століття. Керівники УНР розуміли важливість закриття кордону з Росією і створення прикордонної охорони для захисту молодої української держави", - сказав він.

Порошенко зазначив, що Служба впроваджує сучасні підходи інтегрованого управління кордонами та проводить спільні заходи з протидії транскордонній злочинності. Налагоджено ефективну співпрацю з прикордонними і правоохоронними відомствами країн-партнерів і міжнародними інститутами з безпеки.

"Розгорнуто регіональне управління Морської охорони, корабельно-катерний склад поповнений новим катером Морської охорони типу UMC-1000. Цього року очікуємо укладення договорів на будівництво 22 сучасних кораблів патрульного класу. Для прикордонної служби будуть закуплені 24 сучасних легких патрульних вертольоти. У країні реалізується 18 спільних міжнародних проектів, що стосуються вдосконалення охорони кордону", - підкреслив президент.

Заява міністра Реви щодо соцвиплат на Донбасі: всі подробиці скандалу

Реклама

Навколо міністра соцполітики України Андрія Реви розгорівся скандал. Він виник після заяви міністра в ЗМІ щодо совиплат жителям окупованої частини Донбасу.

В ефірі ВВС World вийшов сюжет, де було подано дві цитати Реви, в яких він, зокрема говорить, що всі, хто був налаштований проукраїнськи, вже виїхали з окупованого Донбасу, а інших йому не шкода.

Так, британський телеканал ВВС опублікував сюжет про те, що зараз відбувається на Донбасі, і зокрема, як на лінії розмежування, так і по обидві її сторони. Одним з державних діячів України, якого попросили прокоментувати ситуацію, крім іншого, з соцвиплатами для жителів непідконтрольних територій, став міністр соціальної політики України Андрій Рева.

"А ті, хто залишився, і хоче отримувати пенсії і там, і тут, – нехай почекають ... [...] Мені їх абсолютно не шкода нікого. Мені шкода тих солдатів і офіцерів, які загинули там через цю мерзоту", – прокоментував Рева.

Сам сюжет опублікувала на своїй сторінці в Facebook журналіст телеканалу ВВС Ольга Мальчевська.

Реклама

Буквально протягом кількох годин у суспільстві і українському політикумі спалахнув скандал. Багато хто засуджував слова міністра і вимагали пояснень. В результаті Андрій Рева опублікував на своїй сторінці в Facebook узагальнену заяву, в якій пояснив, що його слова нібито були вирвані з контексту.

"Декілька тижнів тому до мене звернулися журналісти ВВС з проханням про інтерв'ю із приводу ситуації з соціальними виплатами на тимчасово окупованих територіях України.

В тренді
Зеленський змінив апарат РНБО – подробиці

Позиція, яку представила журналіст шановної агенції полягала в тому, що уряд України є головним винуватцем страждань людей на окупованій території і країна, яка прагне в ЄС не може так чинити зі своїми громадянами.

Я звернув увагу шановної журналістки, що справжньою причиною страждань людей на окупованих територіях не українська влада, а російська агресія, окупація. Адже проблеми із соціальними виплатами існують лише там, де уряд не контролює ситуацію. Інтерв'ю тривало понад півгодини. Ми спілкувалися по всіх проблемах тимчасово окупованих територій, в тому числі обговорювали причини окупації.

Але коли я подивився сюжет ВВС, то сказати, що я був шокований цим сюжетом – це означає не сказати нічого. З усього півгодинного інтерв'ю в сюжеті була використана тільки одна моя фраза, яку авторка сюжету використала як ілюстрацію нібито мого особистого ставлення до ВСІХ БЕЗ ВИНЯТКУ громадянам України, які проживають на окупованій території.

В зв'язку з цим, вважаю за необхідне пояснити свою позицію щодо даної проблеми безпосередньо українському суспільству без посередників. Хочу наголосити, що я вважав і вважаю за обов'язок уряду допомогу жителям окупованих територій в отриманні соціальних виплат, включаючи пенсії.

Більш того, сьогодні всім громадянам України, які проживають на тимчасово окупованих територіях, пенсії за особистим зверненням виплачуються на території, підконтрольній уряду. Дійсно, не всі громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території на сьогоднішній день отримують пенсію від Української держави. Чому так відбувається? Причини для цього є різні. Деякі люди через фізичну немічність не можуть перетнути лінію розмежування, а деякі в результаті свідомого небажання її перетинати через страх зустрічі з українськими правоохоронцями", - зазначив Рева.

МЗС України: Росія готує ґрунт для відкритого вторгнення на Донбас

Рішення Кремля про спрощений порядок надання російського громадянства українцям на Донбасі має на меті легітимізацію військової присутності Росії і створення правової основи для відкритого застосування збройних сил РФ проти України. Простіше кажучи, таким чином Росія готує ґрунт для відкритого вторгнення на Донбас. Про це заявив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук під час засідання Постійної ради ОБСЄ, повідомляє Укрінформ.

"Цей указ є грубим порушенням принципів суверенітету, територіальної цілісності і політичної єдності України, а також потужним ударом по Мінських домовленостях. Ми рішуче засуджуємо цей акт Кремля, який в юридичному плані є недійсним і нікчемним, а також не змінить приналежність до українського громадянства жителів окупованих районів Донбасу. Очевидно, що Російська Федерація вдалася до незаконної видачі російських паспортів з метою виправдати і легітимізувати свою військову присутність на тимчасово окупованих частинах Донбасу", – заявив український дипломат.

За його словами, країни-учасниці ОБСЄ добре знайомі з тим, як Росія намагається заперечувати очевидні факти для приховування свого військового вторгнення на Донбас.

"Але зараз, з цієї так званою "паспортизацією", вона намагається створити правову основу для відкритого застосування збройних сил РФ проти України", - підкреслив Прокопчук.

Прокопчук також звернув увагу на те, що указ був підписаний Путіним відразу після проведення вільних і демократичних виборів в Україні, що "свідчить про головну мету Росії – дестабілізувати внутрішньополітичну ситуацію в Україні в період після виборів".

"Росія зробила навмисний крок до знищення Мінських домовленостей і несе відповідальність за наслідки", – підкреслив він.

Нагадаємо, що 24 квітня Володимир Путін підписав указ про спрощення видачі російських паспортів українським громадянам, які проживають на тимчасово окупованих Росією територіях Донбасу.

В ЦВК запевнили, що будуть готові провести дострокові вибори у Раду

У разі оголошення дострокових парламентських виборів, Центральна виборча комісія буде готова до їх проведення.Про це повідомила голова ЦВК Тетяна Сліпачук.

"Я думаю, в разі, якщо відповідне рішення буде прийнято на всіх законних підставах, то у нас мало шансів бути не готовими. Я б швидше ставила питання, наскільки всі необхідні речі, які повинні бути здійснені для того, щоб вони відбулися, будуть також оперативно вирішені, тому що ми маємо питання законодавства, яке регулює (проведення виборів, – Ред.), питання про терміни і порядок проведення державних закупівель, які мають дуже важливий вплив, і які в рамках парламентських виборів будуть значно більшою проблемою, ніж на рівні президентських", - сказала вона.

На думку Сліпачук, це є комплексним питанням, але ЦВК в межах своїх повноважень буде здійснювати все, щоб зробити ті кроки, які необхідні для виборчого процесу.

Нагадаємо, що раніше шоумен і кандидат в президенти Володимир Зеленський заявляв, що в разі перемоги на виборах планує подати закон про імпічмент, а про розпуск Верховної Ради буде думати.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти