Скандал України і Польщі: Клімкін придумав, як вирішити історичну суперечку

24 червня 2018, 11:56

Між двома країнами вже давно існує суперечка щодо поховань поляків в Україні

Києвута Варшавіпотрібноспільнопрацюватинад ексгумацією польських поховань в Україні, щобпотім небулоніякихзвинуваченьна адресуодин одного.

Про цеміністрзакордонних справПавлоКлімкінзаявивнаФорумімісцевогорозвиткувТрускавці,відповідаючинапитанняпро результатипольсько-українськихрозкопок,що здійснювалисявГрушовічахнамісцізруйнованоговПольщіпам'ятникавоїнамУПА,передає "Укрінформ".

Реклама

"Моя позиція проста. Повинні працювати над питаннями ексгумації разом, щоб довіряти один одному. Ми переконали польську сторону, що повинні почати це в Грушовічах. Це було важливо для нас, оскільки пам'ятник був зруйнований. І коли камені з цього пам'ятника потім були вкатанним в дорогу місцевою владою, це для нас не просто політично було неприйнятно, це було емоційно неприйнятно. Польська сторона повинна була зробити цей крок, і вона його зробила, і тепер результати цієї ексгумації повинні бути оцінені саме разом", -сказав він.

Клімкінпояснив,щовразірозкопокнатериторіїУкраїни,вроботахповиннібрати участьобидвісторони.

"Якщо ми почнемо окремі розкопки тут, в Україні, то теж повинні це робити разом, а не тільки польська сторона. І завжди повинна бути загальна оцінка, щоб потім ніхто нікого не звинувачував", – підкреслив міністр і додав, що готовий поїхати на будь-яке місце загибелі поляків і віддати їм шану, але таких же дій очікує і від польської сторони.

В тренді
Зеленський розповів, що думає про майбутню зустріч Путіна та Байдена

Яквідомо,Інститутнаціональноїпам'ятіУкраїниініціювавмораторійнаексгумаціюполяківвУкраїніу відповідьнавандалізмщодоукраїнськихпам'ятокнатериторіїПольщі.Як відомо, український пам'ятник УПА в Грушовічах був знесений 26 квітня 2017.

В свою чергу колишній польський міністр закордонних справ Вітольд Ващиковський зробив черговий випад на адресу Українизаявляв,щоПольщадовгопроявляла"ангельськетерпіння"до Києва.Зайогословами,проблемипочалисящетоді,колиУкраїназаборонилав'їздмеруПеремишляівідкликаларішенняпро дозволинаексгумацію.

ВУкраїніжвважають,щомораторійнаексгумаціюпольськихпохованьможебутизнятийпіслятого,якпольськасторонанадастьсвоєбаченнялегалізаціїтавідновленняукраїнськихпам'ятокнатериторіїПольщі.
Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти