"Сирітству – ні": щорічно тисячі маленьких українців залишаються без батьків

1 червня 2016 9:46

Сергій Рюмочкін Сергій Рюмочкін

Українці найчастіше беруть у сім'ї дітей віком до 10 років

На початку літа у всьому світі вже 66 років поспіль відзначають Міжнародний день захисту дітей. Як кажуть експерти, останні кілька років в результаті складної економічної ситуації та військових дій на Донбасі в Україні питання захисту прав дітей приділяють все менше уваги. Фонд Ріната Ахметова і Медіа Група Україна (МГУ) оголосили 2016 рік "Роком наставництва і усиновлення". Керівник проекту "Сирітству – ні" Дарина Касьянова розповіла, які міфи побутує серед українців про сиріт, і з якими новими проблемами стикаються волонтери, які захищають права дітей.

Реклама

Кількість усиновлень знижується

Проект "Сирітству – ні" стартував 1 червня 2008-го року. За цей час волонтерам вдалося знайти батьків для близько 8 тисяч дітей. За словами Дар'ї Касьянової, щороку в Україні опіки батьків позбавляються від 8 до 12 тисячі дітей. На даний момент в інтернатах виховуються 100 тисяч осіб. За останні два роки кількість усиновлень знижується. Найімовірніше, через складну економічну ситуацію українці бояться брати дітей в сім'ї, розповідає Дар'я Касьянова.

"На порталі "Сирітству – ні" є анкети дітей, які можуть бути усиновлені. У кожній анкеті є номер телефону, за допомогою якого можна звернутися до служби у справах дітей. Ми знаходимо потенційних усиновителів, розповідаємо, яке навчання потрібно пройти, який пакет документів зібрати. Є форум вже відбулися усиновителів, тут можна обмінятися своїми страхами та переживаннями", – розповідає волонтер.

0005505050505

Реклама

Фото: sirotstvy.net

Серед українців, як каже керівник проекту "Сирітству – ні", побутують міфи про сиріт, які часто заважають прийняти правильне рішення і взяти дитину в сім'ю.

МІФ №1: Погані гени

"Міжнародні дослідження показують, що немає поняття "погані" і "хороші" гени. Багато що залежить від того, в якому сімейному кліматі виховувалася дитина. Цей міф все ще важливий", – розповідає Дарина.

МІФ №2: Всі діти в інтернаті з букетом хвороб

Реклама

"Є дійсно травмовані діти. Тут дуже важлива психологічна допомога і соціальна адаптація. Дуже часто дитина має багато діагнозів, а коли потрапляє в сім'ю, вже через рік ці діагнози знімаються", – розповідає керівник проекту "Сирітству – ні".

Найчастіше всиновлюють дітей віком до 10 років

Найчастіше, за даними волонтера, українці хочуть взяти в сім'ю дівчинку і бажано віком до 4 років. Але, як правило, усиновляють і хлопчиків, і дівчаток, і дітей старшого віку – до 10 і навіть 12 років. "Українці вже просунулися в цьому питанні і не так бояться всиновлювати дітей старшого віку", – розповідає Дар'я Касьянова.

Все ще складно знайти батьків для дітей старше 12 років. Для таких дітей Фонд Ріната Ахметова разом з МГУ запустили проект наставництва – підготовлені експерти допоможуть дітям обрати майбутню професію, соціалізуватися в суспільстві і знайти себе.

"Статистика показує, що дітей старше 12 років практично не всиновлюють, так як сім'ї віддають перевагу більш маленьким дітям. У зв'язку з цим підлітки виходять у самостійне життя абсолютно не адаптованими, часто вони не вміють навіть заварити чай. Метою проекту "Наставництво" є підготовка до самостійного життя дітей-сиріт, які перебувають в інтернатах і дитячих будинках і після їх виходу з установ, через наставництво. В рамках проекту Фонд підготує і навчить наставників для дітей-сиріт, які допоможуть дітям підготуватися до дорослого життя", – пояснює керівник Гуманітарного штабу Ріната Ахметова Римма Філь.

Реклама

Відзначимо, в рамках гуманітарної ініціативи протягом року планується суттєво посилити всеукраїнський портал "Сирітству – ні!", зробити його ще більш ефективним та інформативним, щоб максимально спростити майбутнім батькам процес усиновлення, а наставникам – процес підготовки.

До слова, Дар'я Касьянова впевнена, для всіх благодійників 1 червня – звичайний день, а захищати права дітей потрібно кожен день. "Це просто одна з дат в календарі. Дітей потрібно любити щодня. У цей день потрібно просто думати про відповідальність. Це для експертів не свято, це звичайний день. Ми щодня працюємо над захистом прав дітей", – впевнена Дарина.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти