Сутичка кандидатів: що змінять дебати перед другим туром виборів президента

1 квітня 2019, 16:39

Людмила Грубник

Експерт розповів, на що варто звертати увагу українцям під час дебатів, щоб визначитися з вибором

Теледебати – необхідна процедура перед другим туром президентських виборів, яка допоможе українцям ще раз оцінити кандидатів і визначитися з вибором. Про це в коментарі сайту "Сегодня" розповів професор кафедри політології Києво-Могилянської академії, науковий директор фонду "Демократичні ініціативи" Олексій Гарань.

Реклама

За його словами, в ситуації, що склалася в українському суспільстві, є запит на дебати.

"Більшість українських громадян хочуть теледебатів, і вони стежили б за ними. І я думаю, це абсолютно логічно. Ми можемо це взяти з практики інших країн, в тому числі США, де проводиться не один тур, а ціла серія. Вони регламентовані і присвячені різним темам, наприклад питанням внутрішньої, зовнішньої політики, економічним проблемам. Це сприяє кращій поінформованості виборців. Вони бачать, наскільки їх кандидати можуть реально тримати удар, наскільки вони поінформовані, наскільки вони аргументовано доносять свою точку зору. А в українських умовах це, безумовно, необхідно", – говорить Гарань.

При цьому на дебатах потрібно порушувати конкретні питання, які показали б, чи готовий той чи інший кандидат до президентського крісла і чи розуміє він, із чим йому доведеться зіткнутися в його роботі.

"Ці питання повинні належати до конституційних повноважень президента, виходити з того, що президент повинен робити. Президент не повинен обіцяти підвищення зарплат, пенсій, зниження комунальних тарифів, будівництво шкіл, ремонт доріг. Це не є компетенцією президента. Основні питання – це зовнішня політика і політика безпеки. І він може впливати на економічну політику, зокрема, ініціючи через законопроекти", – додає політолог.

Крім того, якщо такі дебати будуть організовані, експерт радить українцям обов'язково подивитися їх і звертати увагу на те, що говорять кандидати.

"Реально кандидати повинні орієнтуватися в сфері повноважень президента. Вони повинні говорити про конкретні речі, які вони хочуть зробити, і пояснювати, як вони це хочуть зробити, як конкретно і в яких сферах. "Ми повернемо Донбас і Крим" – всі роблять такі заяви. А як, як конкретно вони це зроблять", – пояснює Гарань.

Також, за словами політолога, важливо, щоб такі дебати проходили на нейтральному майданчику, щоб там були незалежні експерти та незаангажовані журналісти.

Реклама

Нагадаємо, після завершення голосування на виборах президента України 2019 у неділю, 31 березня, чинний глава держави Петро Порошенко виступив за проведення дебатів кандидатів у президенти перед другим туром виборів.

Про те, як проходило голосування на виборах президента України, читайте на сайті "Сегодня" в матеріалі: ""Перший тур виборів президента: як проголосували українці"".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти