Шуфрич: Біда Києва та Заходу України в тому, що вони думають, що тут все вирішується

12 травня 2014, 15:57

Дар`я Нинько Дар`я Нинько

Для розв'язання кризи влади необхідно почути вимоги Південного Сходу, вважає політик

НароднийдепутатУкраїни,лідер Київськоїорганізації ПартіїРегіонівНесторШуфричрозповів про те,що необхідно зробити,длятого,щоб знайтибалансінтересів україні,і хтоз кандидатів упрезиденти,на його думку,можезабезпечити цейбаланс.

Реклама

Чи є всписку кандидатів напостпрезиденталюдина, яка дійсноможе об'єднатиінтереси всіхрегіонів?

- Звичайно, Михайло Добкін.

Яким чином вінможе це зробити?

- Якраз Михайло Добкін, який представляє Південний Схід країни сьогодні, кандидат від партії, яка на останніх парламентських виборах отримала абсолютну підтримку, знає які проблеми у південно-східних регіонів і має розуміння, як губернатор одного з ключових південно-східних регіонів – Харківського, того, як врегулювати протистояння шляхом забезпечення громадянських прав людей, які на це мають право. Звичайно, ми розуміємо, що сьогодні там працюють в тому числі провокатори і найманці, але ми бачимо, що люди масово вимагають захисту своїх громадянських прав і самовизначення з точки зору визначення влади, фінансової незалежності та, в тому числі, в питанні мови. Я думаю, іншу відповідь складно було б від мене почути зараз.

Реклама

Південно-східнірегіониМихайлоДобкін,можливо,і зумієоб'єднати.Аякщо мовайдепро абсолютновсірегіони країни?

- ЗновуМихайлоДобкін,тому щооб'єднавшипівденно-східнірегіони,він зможезабезпечити тойбаланс,який сьогодніпотрібно вкраїні.Жоден іншийреальнийкандидатне зможебути сприйнятийПівденним Сходом.

А чи будеМихайлоДобкінсприйнятийЗаходомУкраїни?

- Цевже проблемиЗаходу.Апоки унас проблеми зПівденним Сходом.Сьогодніне Західми втрачаємо,автрачаємоПівденний Схід.Осьце бідаКиєва таЗаходуУкраїни- вонидумають,що тутвсе вирішується.Зрештоюдопустили,довели дотого,що теперзрозуміли,щоПівденний Східтежвирішує.Тількиякщо ранішевін цедемонстрував своєпромисловою потужністю,то тепер,на жаль,вінший спосіб.І митутповинні знайтипосередника,ітака роботаведеться.Явпевнений,що в найближчі днібуде визначенийпосередникміж протестувальникамиі владою.Іншого шляхуу наснемає.

Як Ви вважаєте,в яких областяхпівденно-східного регіонувибори можутьпройтивідносно спокійно,ав яких – ні?

В тренді
У Раді їдальню закрили на карантин: "слугам" організують доставлення обідів
Реклама

- Сьогодні зрозуміло, що в Луганській і Донецькій областях вони можуть пройти в напружених умовах. Але зверніть увагу, вже лідери тих повстанців, або назвемо їх протестувальниками, тому що я не можу назвати такими тих мародерів, які розстрілюють і грабують людей, їх треба знайти і покарати, але, на жаль, дуже багато людей через безвідповідальні дії влади вийшли з реальним протестом і реальною вимогою захисту своїх громадянських прав, заявили, що вони не будуть перешкоджати президентським виборам. Будемо сподіватися, що так і буде, і я сподіваюся, що до того часу переговорна група зможе домогтися якогось статусу-кво в цих регіонах, принаймні на період ведення переговорів. Переговори там необхідні, іншого шляху немає. Необхідно знайти тих людей, яким довіриться Південний Схід і які будуть сприйняті владою.

Чи можливеперенесення президентськихвиборів?

- Я думаю, практично неможливий, якщо тільки не буде якоїсь надзвичайної ситуації в країні, коли ці вибори буде неможливо проводити. Але, з іншого боку, ми внесли зміни в закон про те, що вибори можуть бути визнані, навіть якщо якась частина України не прийме участь у голосуванні, але я сумніваюся, що президенту хочеться бути обрізаним президентом. Тому ми повинні зробити все, щоб вибори пройшли на максимальній території України, і звичайно ж, треба знайти можливість врахувати думку громадян України в Криму. Це було б правильно, інакше цей президент буде якийсь полупрезідент. Він і так повноцінним Президентом не буде з багатьох причин, нехай хоча б виглядає якось ... щоб показати його людям можна було.

Що зараз повинна зробити влада, щобнаСходівибори незірвалися?

- Влада повинна почути Південний Схід. Почути людей. Іншого варіанту немає. Почути і зрозуміти, що Україна – це не тільки Київ і Захід. Я, безумовно, засуджую вбивства і грабежі, захвати адміністративних будівель, але скажіть мені, пару місяців назад не це ж відбувалося в Києві та західних регіонах країни? Один в один. Насильство породжує насильство. Смерть породжує помсту. Помста породжує інші смерті. Ось це, на жаль, перший урок, який отримала нова влада. Але, тим не менш, ми сьогодні повинні зробити все, щоб з тією владою, яка у нас є забезпечити безпеку наших громадян. Інше – вторинне. І, безумовно, дати їм гарантію, що їхні громадянські права не будуть потоптані.

Реклама

Ащо робитиз російськимивійськаминакордоні зУкраїною?

- Накордоні?От нехайвонинакордоніі залишаються.Yічого.

Всі подробиці в спецтемі Вибори президента 2014

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти