Шуфрич: Біда Києва та Заходу України в тому, що вони думають, що тут все вирішується

Для розв'язання кризи влади необхідно почути вимоги Південного Сходу, вважає політик

НароднийдепутатУкраїни,лідер Київськоїорганізації ПартіїРегіонівНесторШуфричрозповів про те,що необхідно зробити,длятого,щоб знайтибалансінтересів україні,і хтоз кандидатів упрезиденти,на його думку,можезабезпечити цейбаланс.

Чи є всписку кандидатів напостпрезиденталюдина, яка дійсноможе об'єднатиінтереси всіхрегіонів?

Реклама

- Звичайно, Михайло Добкін.

Яким чином вінможе це зробити?

- Якраз Михайло Добкін, який представляє Південний Схід країни сьогодні, кандидат від партії, яка на останніх парламентських виборах отримала абсолютну підтримку, знає які проблеми у південно-східних регіонів і має розуміння, як губернатор одного з ключових південно-східних регіонів – Харківського, того, як врегулювати протистояння шляхом забезпечення громадянських прав людей, які на це мають право. Звичайно, ми розуміємо, що сьогодні там працюють в тому числі провокатори і найманці, але ми бачимо, що люди масово вимагають захисту своїх громадянських прав і самовизначення з точки зору визначення влади, фінансової незалежності та, в тому числі, в питанні мови. Я думаю, іншу відповідь складно було б від мене почути зараз.

Реклама

Південно-східнірегіониМихайлоДобкін,можливо,і зумієоб'єднати.Аякщо мовайдепро абсолютновсірегіони країни?

- ЗновуМихайлоДобкін,тому щооб'єднавшипівденно-східнірегіони,він зможезабезпечити тойбаланс,який сьогодніпотрібно вкраїні.Жоден іншийреальнийкандидатне зможебути сприйнятийПівденним Сходом.

А чи будеМихайлоДобкінсприйнятийЗаходомУкраїни?

Реклама

- Цевже проблемиЗаходу.Апоки унас проблеми зПівденним Сходом.Сьогодніне Західми втрачаємо,автрачаємоПівденний Схід.Осьце бідаКиєва таЗаходуУкраїни- вонидумають,що тутвсе вирішується.Зрештоюдопустили,довели дотого,що теперзрозуміли,щоПівденний Східтежвирішує.Тількиякщо ранішевін цедемонстрував своєпромисловою потужністю,то тепер,на жаль,вінший спосіб.І митутповинні знайтипосередника,ітака роботаведеться.Явпевнений,що в найближчі днібуде визначенийпосередникміж протестувальникамиі владою.Іншого шляхуу наснемає.

Як Ви вважаєте,в яких областяхпівденно-східного регіонувибори можутьпройтивідносно спокійно,ав яких – ні?

- Сьогодні зрозуміло, що в Луганській і Донецькій областях вони можуть пройти в напружених умовах. Але зверніть увагу, вже лідери тих повстанців, або назвемо їх протестувальниками, тому що я не можу назвати такими тих мародерів, які розстрілюють і грабують людей, їх треба знайти і покарати, але, на жаль, дуже багато людей через безвідповідальні дії влади вийшли з реальним протестом і реальною вимогою захисту своїх громадянських прав, заявили, що вони не будуть перешкоджати президентським виборам. Будемо сподіватися, що так і буде, і я сподіваюся, що до того часу переговорна група зможе домогтися якогось статусу-кво в цих регіонах, принаймні на період ведення переговорів. Переговори там необхідні, іншого шляху немає. Необхідно знайти тих людей, яким довіриться Південний Схід і які будуть сприйняті владою.

Чи можливеперенесення президентськихвиборів?

- Я думаю, практично неможливий, якщо тільки не буде якоїсь надзвичайної ситуації в країні, коли ці вибори буде неможливо проводити. Але, з іншого боку, ми внесли зміни в закон про те, що вибори можуть бути визнані, навіть якщо якась частина України не прийме участь у голосуванні, але я сумніваюся, що президенту хочеться бути обрізаним президентом. Тому ми повинні зробити все, щоб вибори пройшли на максимальній території України, і звичайно ж, треба знайти можливість врахувати думку громадян України в Криму. Це було б правильно, інакше цей президент буде якийсь полупрезідент. Він і так повноцінним Президентом не буде з багатьох причин, нехай хоча б виглядає якось ... щоб показати його людям можна було.

Що зараз повинна зробити влада, щобнаСходівибори незірвалися?

- Влада повинна почути Південний Схід. Почути людей. Іншого варіанту немає. Почути і зрозуміти, що Україна – це не тільки Київ і Захід. Я, безумовно, засуджую вбивства і грабежі, захвати адміністративних будівель, але скажіть мені, пару місяців назад не це ж відбувалося в Києві та західних регіонах країни? Один в один. Насильство породжує насильство. Смерть породжує помсту. Помста породжує інші смерті. Ось це, на жаль, перший урок, який отримала нова влада. Але, тим не менш, ми сьогодні повинні зробити все, щоб з тією владою, яка у нас є забезпечити безпеку наших громадян. Інше – вторинне. І, безумовно, дати їм гарантію, що їхні громадянські права не будуть потоптані.

Ащо робитиз російськимивійськаминакордоні зУкраїною?

- Накордоні?От нехайвонинакордоніі залишаються.Yічого.

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

влада
Реклама
У тренді: влада
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
Опитування
Влада
Візит Зеленського до Байдена у Вашингтон
Докладніше
Комаровський в темі
Який тест на COVID-19 надійніший
Думка Комаровського
Читати статтю
АКТУАЛОЧКА
Збираєшся на пікнік?
Де краще купувати продукти
Хочу дізнатись
Кейт Вінслет для LA Times
Гороскоп
Твій гороскоп на сьогодні
Читати гороскоп
Спецпроект
Календар лайфхаків на літо
Серпень
Лайфхаки за календарем
Для батьків
Аптечка малюка у відпустці і дома
Зібрати
Сприятливі та небезпечні дні у серпні
Місячний календар на серпень
Що треба робити

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти