Шендерович про Беслан: Путін вибрав свою політичну перемогу і смерть дітей

3 вересня 2016, 10:36

Ніхто, крім президента РФ Володимира Путіна, не міг віддати наказ про штурм школи в Беслані в 2003 році, упевнений російський письменник і публіцист

СамепрезидентРосіїВолодимирПутінвіддавнаказпро штурмшколиіз заручникамивБесланів2003 році.Такою думкоювефірі "Ехо Москви"поділивсяросійськийписьменникіпубліцистВікторШендерович."Вінприйняврішенняпро штурм.Він.Ніхтоінший немігвіддатинаказпро штурмцієїзамінованоїшколи",-заявивШендерович.

Реклама

Він вважає, що в 2003 році переговори з бойовиками вийшли на той рівень, "коли з'явилася надія на звільнення заручників". Тоді, нагадав Шендерович, до переговорів підключився президент невизнаної Чеченської республіки Ічкерія Аслан Масхадов. "Масхадов висловив готовність бути посередником. І це означало серйозний шанс залишитися в живих у заручників. І це означало політичну поразку Путіна, який на той час законного президента Чечні Аслана Масхадова оголосив в розшук, злочинцем. Це був шанс на збереження життя заручників. І це було політичною поразкою Путіна. Це була абсолютно чиста ситуація вибору. І Путін вибрав свою перемогу політичну. І смерть дітей", – упевнений Шендерович.

Вінпрокоментувавзатриманняматерів,якихзасудилидо громадських робітзаакціюпротеступротиПутіна.1 вересня,в12-ту річницюнападу,жінкивлаштувалиакціюпід часпанахидипозаручникам:вонизняликуртки,підякимиопинилисяфутболкизнаписами"Путін-катБеслана".

"МентиБесланаповелисяабсолютноадекватно.Адекватноне закону,звичайно,не праву,атій країні,вякійсправавідбувається.Ітими правилами,якіпануютьвційкраїні.Осьтакакраїна-ітакіправила.Привладізнаходитьсялюдина, яка,втомучислі...Тамвеликийсписокстатей,алеможебути,думаю,щонайстрашніша-осьцяісторія.Якасталадляменеабсолютноочевиднобезповоротнимпунктом",-заявивпубліцист.

Нагадаємо, 1 вересня2004 року впівнічно-осетинськомумістіБесланприхильникиЧеченськоїРеспублікиІчкеріязахопиливзаручникипонад 1200учнівтавчителівшколи№1.Врезультатінападуіпізньогоштурмубудівлізагинуло334людини,186зних-діти,понад 800булипоранені.ВідповідальністьзазахопленнявзявнасебеодинзлідерівЧеченськоїРеспублікиІчкеріяШамільБасаєв.

2липня2015року Європейськийсудз правлюдиниприйнявдорозглядупозовивідпотерпілихврезультатізахоплення.

ЧеченськаРеспублікаІчкерія-невизнанадержавне утворення, яке існувалопіслярозпадуСРСРначастині територіїколишньоїЧечено-ІнгушськоїАРСР(РРФСР).Фактичноліквідованоросійською армієюнавесні 2000 рокувходідругоїчеченськоївійни.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти