Шахтарі України підписали Меморандум про співпрацю з Вілкулом

25 лютого 2019 22:20

Розробка Державної програми підтримки вугільної галузі забезпечить підвищення обсягів видобутку і високу оплату шахтарської праці

Трудові колективи українських шахт підтримали пропозиції депутата від "Опозиційного блоку" Олександра Вілкула щодо вугільної галузі. Про це вугільники заявили на форумі, який пройшов у Києві 25 лютого 2019, і зібрав представників шахт та інших підприємств галузі, профспілок і експертів.

Реклама

За підсумками форуму представники вугільної промисловості підписали Меморандум про співпрацю з Вілкулом.

"Маючи одні з найбільших у світі запаси вугілля і руди, таку потужну промисловість, ми давно повинні були стати індустріальними Еміратами за рівнем життя, – сказав Олександр Вілкул. – Влада не знаходить мільярда гривень на погашення боргів по зарплаті українським шахтарям. Але вона знайшла 60 мільярдів гривень на закупівлю вугілля за кордоном, на зарплату іноземним шахтарям ".

План Олександра Вілкула з підтримки галузі складається з п'яти пунктів. Повна виплата заборгованості по зарплатах шахтарям державних шахт. Відновлення миру і зняття блокади Донбасу, де знаходиться значна частина вугільних підприємств країни, відновлення коопераційних ланцюжків "вугільна галузь – гірничо-металургійний комплекс" та інфраструктури східних регіонів.

Розробка Державної програми підтримки вугільної галузі, яка забезпечить реальну енергетичну незалежність країни, підвищення обсягів видобутку, високу оплату шахтарської праці, розвиток шахтарських регіонів і державно-приватного партнерства в галузі. Вирішення проблем із залізничними перевезеннями і введення стимулюючого ціноутворення на ці перевезення. І, нарешті, підтримка суміжних галузей – гірничо-шахтного машинобудування для модернізації шахт, підтримка профільної науки і освіти, в тому числі професійно-технічної.

"Сьогоднішній круглий стіл розкрив і показав ті проблеми, які сьогодні є в галузі. Але в той же час і показав, яким чином можна вирішувати ці проблеми. Я думаю, що та програма, яка була сьогодні представлена ​​Олександром Юрійовичем, вона зрозуміла, вона чітка, і я думаю, що вона здійсненна ", – зазначив Сергій Воронін, Генеральний директор ДТЕК" Павлоградвугілля ".

"Вілкул – виробничник. Він користується заслуженою повагою шахтарів, тому що у нього є успішний досвід по відновленню закритих шахт. Він вже зробив це в Кривому Розі з шахтою Орджонікідзе. У нього є чіткий план, він вміє досягати поставлених результатів і знаходиться в постійному діалозі з представниками вугільної галузі. Вілкул зможе підняти вугільну галузь і забезпечити шахтарів гідною роботою з ростом заробітних плат ", – підкреслив Артур Мартовицький, народний депутат України, член комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу.

Нагадаємо, державні шахти працюють в збиток і не можуть платити зарплати працівникам. Державі доводиться постійно давати дотації з бюджету, щоб підприємства не закривалися.

Реклама

Також читайте репортаж із шахти "Білозерська". Кореспондент "Сегодня" спустився під землю в шахту "Білозерська", щоб розповісти, як сучасна техніка дозволяє спростити життя шахтаря і видати на-гора цінний енергоресурс, який цілком можна вважати основою енергетичної незалежності.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти