Сергій Лещенко: Коломойський кидає виклик не тільки депутатам, громадянам і президенту, він кидає виклик закону

24 березня 2015, 22:02

События на ТК Украина

Нардеп прокоментував ситуацію, що відбувається біля офісів "Укрнафти" і "Укртранснафти"

У прямому ефірі інформаційної програми "События" на каналі "Україна" народний депутат від партії "Блок Петра Порошенка" Сергій Лещенко прокоментував останні події навколо "Укрнафти" і "Укртранснафти".

Реклама

За словами Сергія Лещенка, "це типовий приклад змішування політики і бізнесу. Пан Коломойський використовує державні ресурси, використовує свій статус губернатора для власного збагачення. Компанія "Транснафта" – це на сто відсотків державне підприємство, яким керував його менеджер.

Під час його керівництва було спущено всю технічну нафту з системи, яка там зберігалася безкоштовно, і вміщено в резервуари пана Коломойського. За півроку держава заплатила 300 мільйонів гривень. "Укрнафта" – другий приклад. Навіть якщо ми повіримо, що пан Коломойський запропонував державі дивіденди, якщо ми повіримо, що він чесно вів бухгалтерію, в чому я сумніваюся, якщо ми повіримо, що 1,8 мільярда – це те, що держава має отримати з "Укрнафти", то ця сума вже не заплачена майже 6 місяців.

Збори акціонерів, які ці гроші розподілили, були на початку жовтня. Скоро вже кінець березня. Ці гроші за цей час девальвувались удвічі. Тобто ці гроші, 1,8 мільярда, Україна могла перевести в долари і купити озброєння і направити на фронт, і не потрібно було б потім ходити і просити у олігархів допомогу, а купити озброєння за ті кошти, які держава повинна була отримати за законом. Відповідно, ми можемо купити вдвічі менше".

Сергій Лещенко прокоментував ситуацію, що відбувається біля офісів "Укрнафти" і "Транснафти": "Наскільки мені відомо, в компанії "Укртранснафта" змін ніяких не відбулося. Як пан Коломойський відбив тоді нового керівника, так він і надалі утримує це приміщення. Новий тимчасово виконуючий обов'язки керівника працює в офісі "Нафтогазу", якщо можна так сказати, що він працює.

Реклама

У компанії "Укрнафта" так само, я не знаю що відбувається всередині, допуску туди немає. Власне і закон, який дозволяв би державному менеджменту знаходиться на цьому підприємстві, досі не підписаний, а не підписаний, тому що зараз відбуваються маніпуляції всередині парламенту. Раптом внесли проект постанови про скасування закону – поки парламент це письмово не розгляне, підписувати його не можна. Регламентний комітет, який повинен був розглянути другу постанову, сьогодні зібратися не зміг, тобто все знову починає входити в цю спіраль, коли десь на рівні комітетів, на рівні політичних впливів, не дуже зрозумілих звичайним громадянам, починаються маніпуляції. Знову виграється час".

Народний депутат Сергій Лещенко також розповів про події, свідком яких став: "Те, що я бачив на власні очі, було в неділю. Я приїхав о 6-й вечора, побачив близько двох десятків озброєних людей у спеціальній формі, шоломах, з автоматами на плечі, всередині броньованих автомобілів. Я підійшов до них і камера "Громадського" це зняла. Я запитав, хто ви такі, вони сказали – ми батальйон "Дніпро-1". Потім всі почали це спростовувати, потім з'ясувалося, що вчора пан депутат Денисенко, який є представником Правого сектора і близький до Коломойського, вчора заявив у Дніпропетровську, що це були люди, озброєні табельною зброєю батальйону "Дніпро-1", тобто все одно пов'язані з цими самоствореними військовими угрупованнями".

В тренді
"Вони тут? Вони всюди". Зеленський потролив журналістку через російський переклад (відео)

Сергій Лещенко також заявив: "Чи піде пан Коломойський на загострення, я не знаю, але це фактично виклик вже не тільки депутатам, які проголосували, не тільки громадянам, не тільки президенту, це виклик закону, і такі виклики зазвичай у нормальних державах – Німеччині, Франції – присікаються. Спецоперація, арешт і посадити в тюрму тих, хто встиг вижити, а тих, хто не вижив – ті лежать із терористами, які вбиті".

Сергій Лещенко прокоментував вихід із партії "Блок Петра Порошенка" депутатів, підконтрольних пану Коломойському: "Вийшли лише 4 депутатів, це не можна назвати гучним виходом. Мені здається, пан Коломойський трохи переоцінив свій вплив на політичний процес. Вийшли із фракції 4 депутати, які вважалися його людьми – мажоритарники Дніпропетровської області. Двоє депутатів, які близькі до Коломойського, не вийшли. У "Народному фронті" пан Береза залишається, який колись був комбатом батальйону "Дніпро-1".

Є група позафракційних, є група, яка близька до Коломойського, і яка особисто приїжджала захищати його, але вони не чинили критичного впливу на коаліцію. Насправді резонанс навколо цієї справи, який викликав сам пан Коломойський, він зіграв сам проти себе. Він змушує тепер всіх політиків, які відстоюють європейські цінності, збиратися навколо цих цінностей, проти нього, проти його агресивних атак, які виводять його за межі правового поля. Це взагалі дикий у європейській державі стиль поведінки державного чиновника, який ніким не обраний, який призначений президентом, і то, виконуючим обов'язки президента, навіть нелегітимним на той момент у повному сенсі цього слова".

Реклама

Сергій Лещенко прокоментував протистояння між центральною владою і владою Дніпропетровської області в рамках цього конфлікту: "Пан Коломойський каже: "Якщо ви мене звільните, я вам влаштую тут другу ДНР". Тобто, люди в Дніпропетровській області, мільйони громадян, в його уявленні повинні вийти і створити нову "ДНР"?.

А вони не бачили, що було в Донецькій області? Тобто, вони хочуть чого, руйнування своїх будинків, вони хочуть бути біженцями, вони хочуть втратити доступ до фінансової системи? Його єдиною опорою повинні бути люди, громадяни, які фактично повинні стати біля Коломойського, об'єднатися і проголосити його новим керівником цього самоствореного об'єднання. Це смішно, люди на це ніколи не підуть, тому що вони бачили трагедії, які відбувалися на Донбасі. Тобто, це чистої води блеф".

Дивіться інформаційно-аналітичну програму "События" на офіційному сайті каналу, а також на сайті відеоресурсу oll.tv і на новинному порталі segodnya.ua.

Всі подробиці в спецтемі Коломойский vs киевские власти

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти