Сім послів США в Україні зробили звернення на підтримку україно-американського співробітництва

26 травня 2020, 20:49

Юрій Божко Юрій Божко

У зверненні послів відзначається, що за останні три десятиліття США і Україна розвинули масштабні і міцні відносини

У вівторок, 26 травня, Атлантична Рада опублікувала звернення семи послів США в Україні на підтримку україно-американського співробітництва. Звернення було оприлюднено після звернення українських політиків, дипломатів, громадських активістів та експертів на захист стратегічного партнерства між нашими державами.

Реклама

Українське звернення було ініційовано Київським форумом з безпеки.

Обмін такими взаємними зверненнями є унікальним і безпрецедентним явищем у відносинах України і США, що свідчить про виняткову важливість порушених тем в обох документах.

У зверненні послів відзначається, що за останні три десятиліття Сполучені Штати і Україна розвинули масштабні і міцні відносини, які служать інтересам обох країн – "країн, які поділяють цінності демократії, свободи і людської свободи": "Успіх України як незалежної, стабільної, демократичної держави з сильною ринковою економікою, вкоріненою в європейські інститути, відповідає інтересам Сполучених Штатів, полягає в зміцненні стабільності та безпеки в Європі".

Двосторонні відносини між нашими країнами, говориться в документі, "давно користуються широкою двопартійною підтримкою в Сполучених Штатах, як в Конгресі, так і на рівні президентів від обох Республіканської і Демократичної партій": "Наші відносини також спираються на підтримку широкого спектра українського політикуму".

Реклама

"За ці роки ми працювали на створення і зміцнення американо-українського стратегічного партнерства, проголошеного в 1996 році. Саме тому нас вражають спроби втягнути Україну у внутрішні політичні процеси в Америці в контексті майбутніх виборів президента Сполучених Штатів у 2020 році", – наголошується в зверненні.

В тренді
Порошенка викрили в скуповуванні антикваріату через офшори. У його партії все спростували

"Ці наміри просувають лукавий і токсичний сенс, який не ґрунтується на реаліях американо-українських відносин, але має на меті послабити співробітництво між Сполученими Штатами і Україною і внести розкол між нашими країнами. Це не служить інтересам жодної з наших країн", – йдеться в зверненні.

"Суворо засуджуємо такі дії, якими хочуть розділити наші країни, і закликаємо офіційні особи в обох державах разом запобігти крокам, які тільки завдадуть шкоди нашим двостороннім відносинам і віддалять наші країни одна від одної ", – відзначають посли США в Україні.

Звернення підписали: перший посол США в Україні Роман Попадюк, третій посол США в Україні Стівен Пайфер, четвертий посол США в Україні Карлос Паскуаль, п'ятий посол США в Україні Джон Гербст, шостий посол США в Україні Вільям Тейлор, сьомий посол США в Україні Джон Теффт, дев'ятий посол США в Україні Марі Йованович.

Голова Київського безпекового форуму, прем'єр-міністр України в 2014-2016 роках Арсеній Яценюк у своїй замітці на Facebook висловив подяку всім послам США, які підписали це звернення.

Реклама

"Вірю, що наші зусилля принесуть користь для інтересів обох народів", – підкреслив Арсеній Яценюк.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти