Секс по розписці і нові безвізові країни: ТОП-5 головних подій тижня

12 січня 2019, 12:00

Україна увійшла до п'ятірки світових агрогігантів, але не поспішає ні в ЄС, ні в НАТО

Шпигунськаісторіязобміномполоненогоукраїнськогоморякатаіншінайважливішіподіїтижня, що минає-вспеціальномуматеріалісайту"Сегодня".

Клімкін розповів, коли країна вступить в ЄС і НАТО

Реклама

Міністрзакордонних справУкраїниПавлоКлімкінзаявляє,що  Україна вданийчасне готовавступитивЄвропейський Союз.Засловамиміністра,це питаннямаєсередньостроковуперспективу.

"Вступ доЄСівступ доНАТО-цеісторія,якамаєсередньостроковуперспективу.Якщовамхтосьскаже,щомивступимозарікабозадва,ніколи невірте.Цечистабрехняівведеннялюдейвоману.Алеякщохтосьвамкаже,щоцесправамінімумна30років,тежне вірте,оскількидосвідсвідчитьзовсім про інше", – заявив Клімкін.

"З НАТО там дещо простіше насправді. Нам потрібен консенсус всередині НАТО, і потрібно щось зробити ще в Україні, оскільки ми самі не готові. Ми чесно повинні говорити", – зазначив міністр.

"Якщо будемо по-справжньому працювати і будемо мінятися, оскільки так, як сьогодні, Україна (реформується. – Ред.), вона в ЄС ні за рік, ні за два, ні за п'ять не вступить, так само і в НАТО", - підкреслив Клімкін.

Відзначимо, більшість українців виступають за вступ до ЄС – про це свідчать результати опитування, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва та Київським інститутом соціології.

Згідно з оприлюдненими даними опитування, більшість українців (52%) вважають, що Україні необхідно стати членом Європейського Союзу. У той же час близько третини респондентів (34%) з цим не згодні, ще 15% не змогли визначитися зі своєю позицією
.

  Українського моряка обміняли на іранського шпигуна

Реклама

8січня сталовідомо,щовУкраїну повернетьсязвільненийвІраніморякАндрійНовічков.Про цеповідомивпрезидентУкраїниПетроПорошенко.Засуджений досмертізазлочин,якого не скоював,одеситпробуввіранській в'язницідвароки.

Новічковзмігповернутисянабатьківщинутому,щоІраніУкраїнаобмінялисяполоненими.30грудня2018рокуПорошенкопідписавдокументипропомилуванняіранцяАліДжадуея,засудженоговХарковіна11роківв'язницізашпигунствона користьІсламськоїреспублікиІран.

14_main_new.1546952256

Андрій Новічков виїхав з України в листопаді 2016 року, після того, як підписав контракт на роботу старшим помічником капітана іранського судна Arezoo. На судно Новічков сіл неподалік від Шанхая. На 18-й день плавання в Південно-Китайському морі біля Новічкова стався конфлікт з одним з рядових матросів, іранцем за національністю Моххамадом Бахранпуром. За словами українця, той йому грубіянив, намагався вдарити, а після – вистрибнув за борт. Андрій Новічков підняв тривогу і сам організував пошуки іранського матроса. Судно зупинили, проте тіло Бахранпура так і не знайшли. Після прибуття в Іран Новічкову, єдиному не мусульманину на борту судна, пред'явили звинувачення у вбивстві.

Історіюпригодукраїнськогоморякаішпигунськийдетективззатриманняміранськогошпигуначитайтевспеціальномуматеріалісайту "Сегодня" ("Бувзасудженийдосмерті:все,щопотрібнознатипро поверненняукраїнськогоморяказ Ірану")

Вступили в силу нові правила сексу

Реклама

Українцівчекаютьзмінивсексуальному житті- 11 січнявступаютьвсилупоправки доКримінальногокодексу,що стосуютьсядомашньогонасильстваізгодинасекс.Сайт"Сегодня"розібрався, щопотрібнознатипро новіправкидо Кримінальногокодексу.

В тренді
"Росію чекають серйозні наслідки": низка країн ПАРЄ виступила з жорсткою заявою

Зміни до Кримінально-процесуального кодексу нардепи прийняли в грудні 2017 року, а президент підписав їх рівно рік тому. Раніше зґвалтуванням вважався статевий акт, здійснений з погрозами або застосуванням сили, тепер цей злочин в законі визначається як "проникнення в тіло партнера без його вільної згоди". Саме принцип згоди, за словами юристів, тепер стане ключовим в розборі подібних справ – секс без чіткого "так" (вербального, письмового або навіть невербального) буде розцінений як згвалтування. При цьому потерпілий не зобов'язаний в суді доводити, що він чинив гвалтівнику опір. А покаранням за такий проступок стануть п'ять років в'язниці. Такий же термін загрожує і за будь-яку дію сексуального характеру (поцілунок, погладжування тощо).

Зміниться і стаття КК "Примушування до вступу в статевий зв'язок". Зараз вона застосовується тільки в тому випадку, якщо потерпілий матеріально або в робочих моментах залежний від "агресора". За новими правилами, потенційним підозрюваним може стати не тільки керівник, але і будь-яка людина. В цьому випадку правопорушнику загрожує штраф до 850 грн або арешт на півроку. Якщо ж неналежну поведінку собі дозволив начальник, то його можуть покарати штрафом в 17 тис. грн або на два роки позбавлення волі.

Українці в мережі жартують, що через прийдешні змін до КПК для виконання подружнього обов'язку чоловікові або дружині кожен раз доведеться отримувати згоду від другої половинки. Адвокат Іван Ліберман заспокоює: все не так страшно, як здається.

"Якщо говорити про сім'ї, то тут буде дзеркальна ситуація – у шлюбі не потрібно постійно запитувати згоди у своїх партнерів. Навпаки, мова йде про принцип "незгоди"- якщо один з подружжя відмовляється від інтиму, примусити до сексуального контакту його не можна. За законодавством це буде вважатися домашнім насильством. Але щоб його довести, звичайно ж, краще записати відмову на відео або аудіо
",
— пояснив адвокат.

  Україна вперше склала конкуренцію світовим гігантам на агроринку

Українавизнанап'ятою державоющодо постачаннясільськогосподарськоїпродукціївЄвросоюз,говоритьсявдоповіді, опублікованійЄврокомісією10 січня.Таким чином, наша країнаувійшлавТОП-5агроекспортеріввЄвросоюз.

Згідно з результатамидослідження,вціломузарік(листопад2017року- жовтень2018роки)Євросоюзімпортувавагропродукціїна115,2млрд євро.ВціломудесяткаголовнихекспортеріввЄвросоюзвиглядаєтак:

  • Бразилія (12 млрд євро)
  • США (11,5 )
  • Китай (5,5)
  • Аргентина (5,1)
  • Україна (5,1)
  • Швейцарія (4,5)
  • Туреччина (4,5)
  • Індонезія (4,4)
  • Кот-д'Івуар (3,3)
  • Індія (3,28)

Такимчином,зааналогічнийперіодпопередньогорокуобсягукраїнськогоімпортувЄСзнизивсяз5,39млрд євродо5,123млрд євро.

Реклама

Усвоючергу,Українавизнаналідеромза темпамизростанняімпортусільськогосподарськоїпродукціїзЄС-зарікприрістсклав272 млнєвро,або16%.Українатакожзайняла16-емісцесереднайважливішихнапрямківєвропейськогоекспортусільськогосподарськоїпродукції.

Незважаючинавідноснезниженняобсягів(на116 млн,або0,5%)найбільшимринкомдляєвропейськоїсільськогосподарськоїпродукціїзалишаютьсяСША.

Українцям добавили 14 безвізових країн

Опублікований оновлений рейтинг паспортів,згідно з якимдо початку2019роки українціотрималибезвізовийдоступв128країнсвіту.Про цесвідчатьданікомпаніїHenley&Partners,якапроаналізувалаостаннізмінивбезвізовомурежимівсіхкраїнсвіту.

49702338_391324168302137_5280394460566388736_n

Так,Україназаймає41-емісцез104в"Індексіпаспортів",якийвідображаєкількістьбезвізовихкраїндлягромадянтієї чи іншої держави.ТакежмісцеврейтингузайнялиНікарагуаіСамоа.ПрицьомуУкраїнаобганяєсусіднікраїни.Молдова,РосіяіБілорусьмаютьпоказникив122,119і77країнзбезвізовимрежимомвідповідно.

В цілому, за останній квартал 2018 року Україна зберегла свої позиції в рейтингу, незважаючи на введення на місяць воєнного стану в 10 регіонах. За рік позиція України покращилася (було 44-е місце) – з початку 2018 року громадяни країни могли відвідувати без візи 114 країн світу. За рік українці отримали безвіз з 14 країнами.

Очолила рейтинг Японія, громадяни якої тепер можуть відвідувати без віз 190 країн світу. Рік тому перше місце займала Німеччина з показником 177 країн. Зараз Німеччина ділить третє місце з Францією (188 країни з безвізовим відвідуванням). На другому місці – Південна Корея, яка додала Індію в список безвізових країн. Сінгапур також на другому місці з показником 189 країн.

Великобританія і США продовжують втрачати позиції в Індексі, і зараз займають 6-е місце (185 країн). Значне падіння з 1-го місця в 2015 році експерти пояснюють політикою "закритих дверей" обох країн. Ірак і Афганістан залишаються на останньому місці рейтингу з показником 30 країн з безвізовим відвідуванням.

Країни з програмами отримання громадянства через інвестиції як і раніше займають високі місця в рейтингу. Мальта, наприклад, займає 9-е місце з доступом в 182 країн світу. Сент-Кітс і Невіс та Антигуа і Барбуда знаходяться на високих 27-м і 28-м місцях
.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти