Ювілей Ріната Ахметова (оновлюється)

21 вересня 2016 21:02

Президенту компанії "СКМ" і футбольного клубу "Шахтар" виповнюється 50 років

21 вересня Рінату Ахметову виповнюється 50 років. Напередодні ювілею сайт "Сегодня.ua" поспілкувався з друзями, близьким оточенням, колегами і знайомими бізнесмена. Нам розповіли, що Рінат Ахметов вникає в найдрібніші деталі процесів, які для нього важливі. Має унікальну пам'ять і прекрасно оперує цифрами, а в особистому спілкуванні залишається скромним і уважним, часто говорить "дякую", цінує чесність і не терпить обману.

Реклама

"Сегодня.ua" зібрав думки про те, яким знають і бачать президента компанії "СКМ" і футбольного клубу "Шахтар" Ріната Ахметова різні люди, знайомі з ним особисто багато років.

"Допоміг мільйонам": враження про Ріната Ахметова

"Відкритий душею"

1158564

Реклама

Леонід Кравчук, президент України в 1991-1994 роках: "Жоден наш сучасний підприємець не займається так гуманітарними проблемами, як це робить Рінат Леонідович. Він уже допоміг мільйонам. Всі бачать, щодня люди чують, до цього ставляться з великою повагою. Я пам'ятаю, навіть посольство США відзначило велику гуманітарну допомогу Ріната Леонідовича та хворим, і просто постраждалим. Звісно, зараз нелегко всім. Нелегко і йому. Не так просто щотижня або щодня збирати допомогу людям і направляти в місця не дуже доступні, але він це робить і сказав, що буде продовжувати. Я знаю його особисто як людину, відданого дружбу, він не зраджує. Не кожному дається така сила характеру, яка є у нього. Він відкритий душею, відкритий до спілкування".

"Діє поодинці, але по-крупному"

 

 

Леонід Кучма, президент України в 1994-2005 роках: "Люди вдячні за ту величезну гуманітарну допомогу, яку надає Рінат Леонідович – це, по-моєму, справжня вдячність. В основному він допомагає тим, хто залишився на Донбасі без двору, без кола. У цьому плані він теж показує приклад для інших, тому що інших там особливо не видно, крім хлопців, які займаються благодійною діяльністю, їздять, самі збирають по копійці. А він діє самостійно, але по-крупному. У нас є, звісно, і інші бізнесмени, які могли плече підставити. Хоча він несе велику відповідальність, тому що його основний бізнес – це Донбас. Так що я йому бажаю всього найкращого".

Реклама

"Сила поваги"

8d9872b-dsc-0238

Юрій Воропаєв, народний депутат: "Справа була на "Донбас Арені" в Донецьку – ми проговорювали умови угоди з купівлі ММК ім. Ілліча. У переговорах брали участь з нашого боку я і Рінат Леонідович, а з того боку був уже нині покійний Бойко Володимир Семенович. Я в той час курив, взагалі я з тривалим стажем курець – курив ще з армії, а Бойко курив похлеще мене – одну за одною. За нашу зустріч він викурив, напевно, пачку. А Рінат Леонідович і Матвієнков не курили. Більш того, у Ахметова, знаєте, відторгнення було – антипатія до людей, які курять. І ось йдуть переговори, ми торгувалися про щось, Бойко закурив і мені каже: "На сигарету, давай покуримо". Я беру сигарету, закурив, і тут повертається до мене Рінат Леонідович і каже: "А ти що, куриш?" Я сигарету кладу в попільничку і кажу: "Вже кинув". З того дня, а пройшло вже, напевно, років вісім, я ні разу не закурив. Більш того, у мене з'явилося відразу до диму і я не ходжу в ті місця, де курять. Хоча до цього разів зо три або чотири кидав курити, але знову починав. А тут як відрізало. Коли людину поважаєш, сказав йому, що кинув, і вже не можеш знову почати курити, тому що дав слово".

"Найголовніше – виховати людину"

 

Реклама

 

Максим Тимченко, генеральний директор ДТЕК: "У житті кожної людини найважливіша подія – народження дитини. У мене народився син, і я, вже повертаючись додому, випадково зустрів Ріната Ахметова біля готелю "Донбас-палас". Він знав, що я чекаю первістка. Перше святкування народження сина відбулося з ним. Цей той момент, коли ми не говорили про бізнес, про плани. Він поділився своєю думкою про те, як виховувати дітей, що передавати синові. Найголовніше – виховати людину. Якщо це буде гідна людина, то вона буде успішною в спорті, бізнесі або мистецтві. Це найголовніше для будь-якої людини, і це те, про що ми говорили з Рінатом Леонідовичем. І він своїм прикладом це показує, а не просто декларує. Я вважаю, що тим людям, які опинилися по життю поруч із ним, їм багато в чому пощастило. Вони побачили лідера, за яким хочеться йти".

"Задатки лідера були з дитинства"

 

 

Людмила Дмитрук, перша вчителька Ріната Ахметова: "Задатки лідера були у нього з дитинства. Тому що його дуже поважали і його слово було головним. Коли грали в футбол, то збиралися всі хлопці з усього селища, з усіх дворів, і організувалася команда. І тоді вже відчувалося це лідерство".

"Його дві головні якості – цілеспрямованість і наполегливість"

 

 

Юрій Риженков, Генеральний директор ТОВ "Метінвест Холдинг": "Коли він ризикує, він завжди розуміє, чим він ризикує і навіщо він це робить. І завжди оцінює, чи може він цей ризик прийняти на себе. Його цілеспрямованість і його наполегливість – напевно, це дві головні якості, які він використовує в бізнесі і в повсякденному житті. По-друге, він дуже великий оптиміст. А цілеспрямований і наполегливий оптиміст – це завжди лідер, який звик досягати своєї мети. Так його можна описати і в житті, і в спілкуванні, і в бізнесі. Людина, яка бачить мету, яка готова йти до цієї мети і з яким люди готові до цієї мети йти... Напевно, варто виділити його виняткову пам'ять на цифри. Якщо він якусь цифру почув, він практично ніколи її не забуває. Потрібно або відповідати за будь-яку прозвучалу цифру, або чітко розуміти, що відбувається і чому вона може помінятися".

"Всіх об'єднує"

269657__max_news

Сергій Палкін, генеральний директор ФК "Шахтар": "Рінат Леонідович створив кращий футбольний клуб в історії незалежної України завдяки своїй любові і пристрасті до футболу. Він володіє залізним терпінням і холодної витримкою, ніколи не приймає емоційних рішень. А вчасно прийняти правильне рішення в футболі дуже важливо. Наприклад, в 2009 році ми дуже погано почали сезон, нічого не виходило в чемпіонаті України. Практично всі наполягали на звільненні головного тренера. Тільки у президента була своя позиція. Він єдиний, хто підтримав Мірчу Луческу і йшов з ним до кінця. У підсумку в тому сезоні ми виграли Кубок УЄФА. Якби він послухав всіх, цієї історичної перемоги і трофея у нашого клубу не було б... Це важливо – довіряти президенту на 100%. Він лідер, який об'єднує всіх. Ми – як єдиний кулак. На наступний день після перемоги у нього вже нові цілі. Думаю, його головний принцип – ніколи не зупинятися на досягнутому. Усередині Ріната Леонідовича закладений механізм, який неможливо зупинити. Зараз його мрія – це повернутися до наших уболівальників, в Донецьк, і виграти Лігу чемпіонів на "Донбас Арені".

"Коли повернемося на нашу арену, заспіваю для президента"

crop

Даріо Срна, капітан футбольного клубу "Шахтар": "Рінат Леонідович відчуває величезну повагу і любов до Донбасу, Донецьку і своєї сім'ї – команді "Шахтар". Якби ця любов не надавала йому сил, він вже, можливо, опустив би руки. Але ми знаємо, хто такі шахтарі, – це люди, які ніколи рук не опускають. Такі наші вболівальники, така наша команда, такий і наш президент. Він радіє, коли команда грає добре, і щасливий, коли ми перемагаємо. Можна тільки аплодувати тій кількості перемог, яких досяг він сам. Як багато він встиг зробити до 50 років! Упевнений, що він ще встигне зробити чимало. Знаю, що світ на Донбасі – його найбільша мрія. Ніколи не забуду, як ми перемогли у 2009 році в Кубку УЄФА, як я підняв трофей над головою. Тоді 100 тисяч людей вийшли на вулиці Донецька, святкування в місті тривало тиждень! Ніщо не зрівняється з перемогою, якої радіють наші вболівальники. Тому я, звичайно ж, поділяю його мрію. Коли ми повернемося на "Донбас Арену", я від щирого серця заспіваю улюблену пісню президента "Вийшов в степ донецький хлопець молодий", адже сам люблю цю пісню".

"Я знаю його мрію"

528932-1680x1050_1_01

Андрій Шевченко, тренер збірної України: "Я знаю його мрію. Сьогоднішній період такий тяжкий для нас всіх – саме в нашій країні... Мені хотілося б побажати йому, щоб він повернувся у своє рідне місто, і команда повернулася грати на свій улюблений стадіон. Так склалася моя кар'єра, що я починав її в київському "Динамо" у матчі проти "Шахтаря", а закінчив я її як гравець збірної саме в Донецьку. Тому мені хотілося б, щоб збірна України зіграла матч саме в Донецьку".

Гарний друг

659

Мірча Луческу, головний тренер ФК "Шахтар" (2004-2016): "Це мій хороший друг. Побажань, звичайно, дуже багато. Бажаю, щоб у президента ніколи не висихав ентузіазм вдосконалюватися. Таким чином можна уникнути рутини. Ще бажаю бути сповненим ідей допомогти команді, щоб вона могла залишатися на високому рівні".

"Весь час поруч з командою"

d59e061db2ab44fa6aa9ff92290fbca3

Анатолій Тимощук, екс-гравець "Шахтаря": "Як капітан, як футболіст, який працював у його команді, звичайно, повністю підтримую його, радий тому, що він з таким серцем і душею ставиться до свого рідного клубу, стадіону, міста. Спасибі Рінату Леонідовичу за те, що він весь час йде поруч з командою, підтримує її і досягає результатів. У його день народження, такий ювілей, що йому можна побажати?.. Думаю, ми всі звикли до того, що здоров'я – найважливіше. Тому бажаю здоров'я, сімейного благополуччя, перемог рідної команди, завжди досягати всіх цілей, які він перед собою ставить. І я знаю, що він їх досягне".

"Готовий прийти на допомогу в будь-яку секунду"

krutoy_36

Ігор Крутой, композитор: "Це людина, за якою можна рівняти свої вчинки, свої думки. Це людина, для якого поняття совісті і порядності, напевно, перш за все. Людина, яка думає про всі, хто поруч. І навіть не про тих, хто поруч. У нього ось таке серце, ось так-а-а душа. У нас були різні ситуації за 20 років. Пам'ятаю, коли мене оперували, як він кожну годину був на зв'язку, як він турбувався, як він тремтів. Питання не тільки в мені – він турбується про всіх. Він людина, яка готова прийти на допомогу в будь-яку секунду".

"Скромність і уважність"

257189__max_gal

Римма Філь, координатор Гуманітарного штабу: "Я познайомилася з ним 20 років тому. Тоді це був молодий чоловік, худенький і дуже-дуже скромний. Його скромність і уважність залишилися і зараз. Мене вразило те велика кількість раз "спасибі", яке він говорив тоді і все життя. Це виховання, це ставлення до людей і до тих, хто поруч з ним. Дивувало завжди приголомшливе почуття поваги до жінки і його величезна любов до матері. Молодий скромний чоловік перетворився на сильного бізнесмена, в людини, який є акціонером найбільшого підприємства, на якому працюють 300 тисяч осіб. Рінат Ахметов знає все про роботу свого Гуманітарного штабу. Він знає історії поранених дітей, допомагає і дуже важко все це переживає. Це величезна особиста драма".

axm

ТОП-10 цитат Ріната Ахметова 

 

"Я брав найкраще у всіх розумних людей, з ким зіштовхувала мене доля. Найголовніше, що і зараз не вважаю негожим вчитися у того, хто робить будь-яку роботу краще за мене".

"Школа мене виховала, дала ті якості, які у мене є. Все це завдяки школі, вчителям, однокласникам, цьому селищу – моїй малій батьківщині".

722320_main_01

 

"Потрібно мріяти тільки про хороше, думати тільки про хороше, погане – воно ж і без цього є. Необхідно шукати можливості перемогти погане".


"Моя філософія успіху в трьох складових: любити, вірити і знати".

722321_main


"Для мене обіцянка – це значить виконати. Я ніколи в житті не буду обіцяти того, що я не зроблю".

722325_main


"Допомагати тим, хто в біді, – мій головний життєвий принцип. Це називають благодійністю, але я б сказав, що це те, що йде з самої глибини душі. Благодійність для мене – це як раз той випадок, коли, віддаючи іншим, стаєш багатшим".

722323_main


"Що потрібно мати людині для того, щоб допомагати іншим? Перше – необхідно мати хороший зір, щоб бачити чужий біль. Друге – необхідно мати велике серце, щоб чужий біль сприймати як свою. Третє – необхідно мати світлу голову, щоб вирішувати численні проблеми і досягати результату. Але сьогодні цього мало. Сьогодні ще потрібно мати колосальну мужність, щоб працювати у важких умовах, з постійним ризиком для життя".

1_02


 

"Постраждала будівля, навіть така, як "Донбас Арена", – дрібниця порівняно зі справжньою цінністю – людськими життями. Якби мене запитали, чи готовий я, щоб наш стадіон рознесли на дрібні шматочки, щоб я втратив весь свій бізнес, але натомість настав мир в Донбасі, я б погодився, не роздумуючи жодної секунди".


"Колись я мріяв виграти чемпіонат. Ми їх виграли дев'ять. Потім я мріяв виграти кубок УЄФА. І його ми виграли теж. Зараз найбільша моя мрія, навіть більше, ніж виграти Лігу чемпіонів, – повернутися в Донецьк, повернутися на "Донбас Арену". Щоб на Донбасі настали мир і стабільність, щоб наші вболівальники знову зібралися на "Донбас Арені", а "Шахтар" демонстрував гарний, смачний футбол за підтримки рідних трибун. Я вірю – цей день обов'язково настане!"

722326_main


"Я впевнений, що на "Донбас Арені" буде звучати гімн Ліги чемпіонів. І ми всі зберемося дружною сім'єю на "Донбас Арені". І Даріо заспіває пісню для всіх наших уболівальників: "Вийшов в степ донецький...", а всі вболівальники йому будуть підспівувати. І мені здається, що це буде дуже зворушлива зустріч з уболівальниками – зі сльозами на очах".

722324_main

 

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти